11 Ağustos 2010 Çarşamba

TB2L'de Fikstür Çekildi (İşte Yeni Statü)

Bu yıl son kez 24 takımla düzenlenecek olan TB2L'de yine 2 ayrı grupta mücadele olacak. Buna göre çekilen kurada A ve B grupları şöyle oluştu:

A Grubu: Adanaspor, Darüşşafaka, Final Gençlik, FMV Işık, Genç Banvitliler, Genç Telekom, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Orman, Pertevniyal, Uşak Belediyesi, Vestel, Yeşilyurt.

B Grubu:
TED, Hacettepe Üniversitesi, İTÜ, Akhisar Belediyesi, Optimum TED Ankara Koleji, İstanbulspor, Gelişim Koleji, Beykoz, Kepez Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Gaziantep BŞB, Başakşehir.

İki grup arasındaki bariz güç farkı yine bir dengesizlikten söz etmemize yol açıyor. Tüm baba takımlar B grubunda olduğundan, B grubuna düşen nispeten güçsüz takımlar için yeni statü tam bir kabusa dönüşebilir. Nedir bu yeni statü peki? Yukarıda da dediğim gibi TB2L bu yıl son kez 24 takımla yapılacak. Seneye 20 takıma düşecek bu sayı, sonra da kademeli olarak azalacak.

Bu yıl A ve B gruplarını ilk 8 sırada bitiren takımlar Play-Off'a yükselecekler, geçen yıllarda olduğu gibi çapraz eşleşip önce son 8, sonra da son 4 için mücadele edecekler. Son 4'e kalan takımlar, Yükselme Grubu maçlarıyla TBL vizesini kapmaya çalışacaklar. Buraya kadar iyi hoş ama gruplarda 10. 11. ve 12. sırayı alan takımlar direkt olarak Bölgesel Lig'e düşecekler. Yerlerine Bölgesel Lig'in ilk iki sırasındaki takımlar çıkacak. Play-Off'u kılpayı kaçıran A ve B grubu 9.ları ise Bölgesel Lig'in 3. ve 4. sırasındaki takımları ile Play-Out maçları oynayacak. Güç dengesinin bozulmaması için yabancısız oynanacak bu Play-Out maçları sonunda belki de onlar da Bölgesel Lig'e düşecek. Yani bu yıl minimum 6, maksimum 8 takım TB2L'den Bölgesel Lig'e düşecek. O nedenle de B grubunun güçsüz takımları ister istemez panik durumundalar şu anda.

TB2L A Grubu 1. Devre fikstürünü görmek için tıklayınız.
TB2L A Grubu 2. Devre fikstürünü görmek için tıklayınız.
TB2L B Grubu 1. Devre fikstürünü görmek için tıklayınız.
TB2L B Grubu 2. Devre fikstürünü görmek için tıklayınız.

Henüz Yorum Yapılmamış