23 Ağustos 2010 Pazartesi

TBF'den Yönerge Konusunda Açıklama

Yönerge yeni haliyle yayınlandı, sözde hata düzeltildi ama gözüme sonradan çarptı ki, TBF bu konuda resmi site üzerinden bir de açıklama yayınlamış. Şöyle diyorlar:

Bilindiği üzere Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) mevzuatında yapılması düşünülen değişiklikler, Ana Statümüzün 21 ve 42/son maddeleri gereğince, TBF Yönetim Kurulu kararı sonrasında TBF ve GSGM internet sitelerinde yayımlanarak yürürlüğe girmektedir. Kamuoyunun dikkatini çeken Türkiye Erkekler Birinci Basketbol Ligi Yönergesi'nin 24.6 maddesiyle ilgili sadece TBF internet sitesine asılan değişiklik ise çalışma gruplarınca yapılan ön çalışmaların sehven yayınlanmasından kaynaklanmaktadır.

Bu şekilde bir değişiklik, TBF Yönetim Kurulu gündemine girmemiş ve dolayısıyla Yönetim Kurulu'nca karara da bağlanmamıştır. İçinde bulunulan yoğun süreçte sehven TBF internet sitesinde yayınlanan metin ise siteden kaldırılmış olup söz konusu yönerge maddesi mevcut (eski şekliye) geçerliliğini korumaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Türkiye Basketbol Federasyonu


Sehven kelimesi yanlışlıkla anlamına gelmektedir bu arada. Özenle seçtikleri belli kelimeyi. Madem dediğiniz gibi gelişti olay, madem ilgili departmandaki arkadaşlar elim bir hata yaptılar ve biz yazmasak bu hatanın farkına bile varmayacaktınız belki. O halde bir ufak teşekkür edeydiniz ya bizi uykumuzdan uyandırdınız, sağolun, sizin gibi duyarlı insanlar iyi ki varmış diye. :) Olmaz mıydı? Olmazdı.. İrlanda stayla..:)

3 Yorum Yapılmış:

tarski dedi ki...

@anil

peki sana ilk once "ne bicim anlamissin yazilanlari" denmemis miydi?

yani ilk once, biz dogrusunu yazdik siz yanlis anladiniz. sonra "duzeltmis yeni yazim". sonra biz hicbir zaman oyle bir maddeyi yururluge sokmadik ki zaten", hepsi yanlislikla olmus...

KEREM dedi ki...

Yönetim Kurulu gündemine gelmemiş bir değişikliği site yetkilileri affedersiniz k.çından uydurarak mı girdiler? Ben burayı anlayamadım açıkçası.

Özcan Yüksel dedi ki...

Bir hukukçu olarak bu tarz bir açıklamanın normal olduğunu belirtiyorum sehven kişi kaynaklı yapılan bir hatayı belirtmek için kullanılır kelimeye takılmayın

teşekkür konusunda da htspordan eurobasket.coma kadar bir çok yerden bu övgüyü zaten aldınız