7 Ağustos 2010 Cumartesi

Türkiye: 87 - Yeni Zelanda: 65

Dünkü İran maçının ardından bir kademe daha üst bir rakip olarak yorumlanabilirdi Yeni Zelanda takımı. Kerem Gönlüm'ün bir yıllık aranın ardından sahalara dönüşü maça dair ilk önemli nottu. Heyecanlı olduğu her halinden belliydi, bildiğimiz ve beklediğimiz Kerem gibi döndü. Ender Arslan sakatlığı sebebiyle, Evren Büker de yine teknik ekibin kararıyla kenardaydı. Dün Sinan Güler bir numaraya geçtiğinde saha içinde yaşanan düzensizlikten bahsetmiştim ki Tanjevic bugün Sinan'ı bir numaraya çekerek başladı maça. Onca yılın tecrübesiyle alışığız elbette bunlara. Fakat hazırlık maçı dahi olsa bana kalırsa gereksiz bir deneme-yanılma bu. Maçın başlamasıyla birlikte savunmamızdan aldığımız güçle oyunu domine eden taraf olduk ve ikinci çeyrekte ürettiğimiz 30 sayı ile maçı koparmayı başardık. Sahadan da 87-65 galip ayrılmayı başardık. Eski dost Pero Cameron ve göbeğini izlemek keyifliydi. Aslında benim için her zaman izlenesi, sempatik bir takım olmuştur Yeni Zelanda. Maç önündeki Haka dansını da dahil edebiliriz elbette bu sempatikliğe. Dünkü 40 sayılık galibiyetin ardından bugün de devrede fişi çektik. Yarın 20.30'da Sırbistan ile finali oynayacağız, o maç şüphesiz bu organizasyonda gireceğimiz en zorlu sınav olacak.

Fakat üçüncü çeyrekte aşil tendonundan sakatlanan Engin Atsür, maça dair herşeyi kaldırıp çöpe attı. Ekran başında tüm keyfimizi kaçıran bu sakatlığın durumu nedir, bunu öğrenmek için biraz beklemek gerekecek sanırım. Büyük geçmiş olsun Engin.

Türkiye (87): Cenk Akyol 9 (4 ribaund- 1 asist), Sinan Güler 6 (3 ribaund- 2 asist), Engin Atsür (1 ribaund), Ömer Onan 5 (2 ribaund- 1 asist), Ersan İlyasova 14 (6 ribaund), Semih Erden 6, Kerem Tunçeri 12 (3 asist), Oğuz Savaş 6 (2 ribaund- 3 asist), Kerem Gönlüm 8 (5 ribaund), Ömer Aşık 7 (6 ribaund- 1 asist), Hidayet Türkoğlu 12 (3 ribaund- 4 asist), Cevher Özer 2 (2 ribaund)

Yeni Zelanda (65): Lindsay Tait 6 (2 ribaund- 1asist), Michael Fitghell 3, Kirk Penney 13 (1 ribaund- 3 asist), Mika Vukona 2 (4 ribaund- 2 asist), Phil Jones 13 (1 ribaund- 1 asist), Jeremy Kench (1 asist), Benny Anthony 5 (2 ribaund- 2 asist), Pero Cameron 2 (2 ribaund), Thomas Abercrombie 9 (10 ribaund- 1 asist), Casey Frank 3, Craig Bradshaw 4, Alex Pledger 5 (5 ribaund)

5 Yorum Yapılmış:

doğancan aksu dedi ki...

enginin sakatlığı 5 ay kadar sürecekmiş

Miksiyon dedi ki...

Yahu bu spikeren yanındaki yorumcuda ne polyanna öle seyirci ne kadar cok basketbolu biliyormus falan:) Körmü bu izleyenler tabiki göze hoş hareketleri alkıslayacak cirkeflik yapanı yuhlayacak yanii gına getirdi şaçma yorumlarıyla basketbolu bilip bilmemek ne alaka..

Haşim..

Ali dedi ki...

5 ay filan hikaye 2010-2011 sezonu kapanmıştır Engin için,kendine iyi bakıp,iyi çalışıp gelecek sezonu hedef olarak seçmeli.Tekrar bunları yaşamak istemiyorsa.

dilemma dedi ki...

cenk'i sırf beyaz spor ayakkabı üzerine giydiği siyah çoraplar yüzünden kadrodan çıkartırım.bide italyada yaşamış peh

Miksiyon dedi ki...

Ali son noktayı koymuş engin konusunda..
engin atsür bu açıklamaları dikkate almalı bence geleceği için..

Haşim..