22 Ağustos 2010 Pazar

Türkiye: 93 - Lübnan: 72

İran'a ve Yeni Zelanda'ya fark attığımız gibi Efes Cup 9'un açılış maçında Lübnan'a da fark atmayı başarmışız. Ben maçı izleyemedim, gece kısmetse tekrarını izleyip sabaha bir yazı yazmayı düşünüyorum, yazacak bir şey bulabilirsem tabii. Sinan hiç oynamamış, Hido fazla riske edilmemiş, Ömer Aşık 20 sayı atmış, 5/5 üçlük ve 19 sayıyla oynayan Ersan ise burnuna aldığı darbe almış, yumuşak doku zedelenmesi varmış, Kanada ve Arjantin maçlarında riske edilmeyecekmiş, 'Son Milli' Barış Ermiş oynamış, Evren Büker yine kapı dışarı edilmiş. Şimdilik sayı dağılımlarını verip, topu size atayım, sahurda maçın tekrarını verecek gibi gözüken (yayın akışı yalan söylemiyorsa) NTVSpor kelek yapmaz ise ve ben de uyanabilirsem izleyip yazacağım bir şeyler.

Türkiye (93): Cenk Akyol 6 (2 ribaund- 2 asist), Ömer Aşık 20 (7 ribaund), Ömer Onan 9 (1 ribaund- 4 asist), Ersan İlyasova 19 (4 ribaund- 2 asist), Semih Erden 8 (3 ribaund- 3 asist), Kerem Tunçeri 4 (2 ribaund- 4 asist), Oğuz Savaş 11 (6 ribaund- 1 asist), Kerem Gönlüm 3 (1 ribaund- 3 asist), Ender Arslan 6 (1 ribaund- 3 asist), Barış Ermiş 1, Hidayet Türkoğlu 2 (3 ribaund- 1 asist), Cevher Özer 4

Lübnan (72): Jean Abdel-Nour 4 (6 ribaund- 1 asist), Jackson Vroman 14 (11 ribaund- 2 asist), Ali Mahmoud 1, Rony Fahed 13 (5 asist), Elias Estephan 9 (4 ribaund- 2 asist), Ali Kanaan (2 ribaund- 2 asist), Ali Fakhredine 4, Matt Freije 18 (2 ribaund), Fadi El Khatib 9 (2 ribaund- 1 asist)

5 Yorum Yapılmış:

Özcan Yüksel dedi ki...

hidayet böyle oynayacaksa takımda olmasın daha iyi bu ne arkadaş ? hadi geçen avrupa şampiyonasında sakattı şimdi ne derdi var

Miksiyon dedi ki...

millet conilerle kıran kırana maçlar yapıyor hazırlanabilmek için bizde iran ürdün zelanda gibi godik takımlarla moral düzeltiyoruz sanırım. Semih bile 3 asist yapmış daha ne diyeyim.

Pervasız Gömlek dedi ki...

ben maçtaydım savunma adına pek bir şey yapmadık yine +70 yedik lübnan'dan ötesi var mı? tanjevic 3 uzunu denedi maçın yarısından fazlasında ancak ribaunt bile alamadık 3 uzun+cenk'li 5'le bu takım nasıl baş edecek yunanistan ve türevleriyle, açıkçası umudumu yitirdim takımı parkede görünce... umarım yarın kanada maçında umut dağıtırlar yoksa işimiz çok zor... ender'i beğendim ayrıca bugün, semih yine çok basit hatalarla yıldırdı bizi. ömer aşık blokları ve sayılarıyla fena değildi. cenk biraz istekliydi bu sefer... cevher şutları girmeyince sönük kaldı. oğuz savaş mücadele etti ancak milli takım düzeyinde bir oyuncu olmadığını yine gösterdi. kerem tunçeri vasattı, kerem gönlüm mücadele bile etmedi(rakipten kaynaklı olduğunu düşünüyorum) ömer onan fena değildi, ersan ribauntlara pek katkı vermese de hücumda tek güvendiğim isim olarak beni mahcup etmedi. barış ermiş ise umutlandırdı beni açıkçası formu fena değil, ancak bitiriş de sıkıntısı var.

bir de genel olarak ribaunttaki sıkınıtımızı tekrar gördük(özellikle savunma alanında)
tek olumlu şey de serbest atışlardı sanırım...

jezfes dedi ki...

Bu takım her açıdan şampiyonadaki en iyi 10. takım falan herhalde.işimiz çok zor

Adibelli dedi ki...

Oğuz Savaş maçtan sonraki röpörtajda seni 3 numarada denedi Tanjevic ne diyeceksin sorusuna "herkes kendi yerinde oynayınca daha iyi performans veriyor, şu anda böyle denemeler yapılıyor ama şampiyonada yapılmaz herhalde herkes kendi yerinde oynar" tarzı bişeyler söyledi. Oyuncular da bu durumdan hoşnut değilse ve bu denemeler iyi sonuç vermiyosa şampiyonayaya 1 hafta kala nedir bu inat hala.