3 Ağustos 2010 Salı

Ve Tanjevic Yeniden Parkede

Bormio kampını günlük olarak telefonla sıkı şekilde(!) takip eden Tanjevic, yaklaşık dört aylık aranın ardından bugün ilk kez şortunu çekip parkeye inmiş. Yeniden dümene geçen Tanjevic'in yanı sıra daha önce açıklandığı üzere Rolando Blackman da bu antremanda yer almış. Yıllardır dillere pelesenk olan 2010'a bu kadar soru işareti ile hazırlanıyor olmamız elbette berbat bir durum ama şu noktadan sonra yapılabilecek fazla birşey yok. Tüm kalbimizle takımımızın yanında yer almaktan başka.

9 Yorum Yapılmış:

tarski dedi ki...

resimde yan yana gozuken sinan ile evren'den biri buyuk ihtimalle kadroda olmayacak ve cok yazik olacak.

Cevad Zort dedi ki...

rolando blackman stefanel in eski 3 numarası değil mi? çok temiz şutördür kendisi , tanjevic ile hala kopmamışlar demek ki, buradan önce ne yapıyormuş bilen var mı?

Bu arada tanjevic e neden bu kadar yükleniyor herkes her fırsatta? Bu blog dahil? Adam kanser geçiriyor yahu , evet istenen bir durum değil ama geç gelmesi normal değil mi ? Fanatik gibi değil de biraz da insan gibi düşünülemez mi? Yıllardır bu turnuvayı bekleyen ,kaç turnuvadır bu kadroyu kuran tanjevic eğer çalışmak istiyorsa Federasyon kansersin hadi bakalım eyvallah mı demeliydi ,Armstrong kanserken 7 kere şampiyon oldu, federasyonun da bir bildiği yokmudur, bu kadar zamandır hazırlanılan turnuvada niye bu kadar risk alsınlar? Ara dönemde takımla bulunan Orhun Ene Nihat İziç bostan korkuluğu mu ? başka nasıl yetişecek genç coachlar ? Efes Perasovic i getirdi,adam 37 yaşında.

saLsa dedi ki...

@ Cevad Zort

Tanjevic'in üstüne giden yok, yanlış anlamışsın bence o kısmı. Ya da yakın geçmişten bihabersin.

Tanjevic, takımın Bormio'daki kampına katılmadı ve telefonla bağlanıp, her gün İziç'ten rapor aldı. Ve ne gariptir ki TBF bu kampı orada günlerce takımı çalıştıran Nihat İziç ve Orhun Ene yerine, uzaktan çalışan Tanjevic'e değerlendirtti.

O da dedi ki 'Çok iyi çalıştık, takıma yükleme yaptık, iyi cevap verdi takım, bla bla..'

Burada bizle ve tüm basketbolseverlerle alenen dalga geçilirken, bırak biz de postlarımızda bu olaya bir iki ufak dokundurma yapalım..

saLsa

KEREM dedi ki...

Tanjevic rahatsız diye ona söz söylememe gibi bir durum olması söz konusu olamaz bence. Stresli bir turnuvaya hazırlanacak durumda ise demek ki iyi hissediyor kendini. İyi yani adam. Duygusal bakmaya gerek olmamalı olaya.

Ha iyi değilse de kendini düşünmeyen adamı ben niye düşüneyim o zaman?

onur dedi ki...

Rolando Blackman? Hani Emir'i oynatacaktık devşirip? Valla yaşlandı artık tabi ayakları ağırlaşmıştır, dizleri zor çıkarır ama hazır kampta kondüsyon yükleniyorken verip kiloları çıkabilir parkeye...Hem oyuncuların da laf edeceklerini sanmıyorum kendisine; apar topar devşirilir, turnuvanın ardından da FB-Ülker'e gider, hoş olur dedikodu çıkar :)

Cevad Zort dedi ki...

@ Salsa

Eyv. Evet bu enteresanmış , Tanjevic hiç ortada olmasaydı(telefon , kamp değerlendirme vb),nihat İziç ,Orhun ön plana çıksaydı , olası bir başarısızlıkta Tanjevic hiç ortalıkta yoktu vb eleştiriler olmasın vb diye bu şekilde komik görünen şeyler yapıyor olabilirler..

Cevad Zort dedi ki...

Rolando Blackman

Dallas Mavericks (1981-1992)
New York Knicks (1992-1994)
AEK Athens BC (1994-1995)
Stefanel Milano (1995-1996)

Pat Riley 94 NBA Final serisinde Blackman yerine John Starks ı oynatmanın en büyük hatası olduğunu ve kendisini hiç affetmeyeceğini söylemiş..

Basketbolu bıraktıktan sonra da Mavericks de ve alman milli takımında asistan lık (Nowitzki ile ilişkilerini iyi tutmuş sanırım ..) son olarak yine mavericks de oyuncu geliştirme direktörü olarak görev almış..

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Sonunda :)..

dilemma dedi ki...

zortlayarak milli takım yönetilmiyor