28 Eylül 2010 Salı

Ankara'da Sıcak Saatler: Gencer Baytimur İstifa Etti

Bu sezon yeni bir yapılanmaya giden ve bu organizasyonun tepesine de koç Faruk Akagün'ü getiren Türk Telekom'da, yardımcı koçlardan Gencer Baytimur bugün itibariyle görevinden istifa etti. Cumartesi günü Ankara Arena'da oynanan F.Bahçe Ülker maçında oyun esnasında ikili arasında yaşanan diyalog dikkat çekiciydi aslında ama onun öncesinde de Hacettepe Turnuvası'nda bazı şeyler 'geliyorum' diyordu sanki. Ya da bana öyle gözüktü, bilemiyorum. F.Bahçe Ülker karşılaşmasında parkedeki oyunculara birşey söylemek niyetiyle ayağa kalkan koç Gencer Baytimur ile Faruk Akagün arasında hafif şiddetli bir diyalog yaşandı. Bu diyalogdan hiç memnun olmadığı mimiklerinden anlaşılan Baytimur, sinirli ve tepkili bir şekilde yerine oturdu ve maçın kalanını bu şekilde takip etti. Tribünden gözüken bu şekildeydi, en azından. Epeyce de yakındım oraya. Patlama kısmı orası gibiydi, tabii öncesinde de birtakım şeyler yaşanmış olabilir, göremediğimiz noktalarda.

Görevinden istifa eden koç Baytimur'dan Genç Telekom'un başına geçmesi istenmiş. Sanıyorum koç da kabul etmiş bu görevi, şimdilik. Faruk Akagün'ün Ankara'da zor günler geçirdiğini, bazı sorunlar olduğundan bahsetmiştim daha önce. Hatta 'sen de Telekom'a taktın yahu' şeklinde bir yorum da almıştım o haberin altına. Oyuncuların koç Akagün'ün takımdan ayrılmasını istediği şeklinde bir dedikodu da alevlenmiş durumda bu haberin üstüne. Ankara'da sıcak saatler devam ediyor yani, henüz rüzgar dinmiş değil. Tüm bu gelişmeler yaşanırken dün annesini kaybeden koç Faruk Akagün'e de başsağlığı diliyoruz Salsabasket ailesi olarak.

4 Yorum Yapılmış:

CaRtMaNtR dedi ki...

koç kovulur mu bilmem ama yerine yine yeniden ercüment sunter gelirse yuhhh derim

Cakivu dedi ki...

taktım mı takıyorum ne zaman faruk bey ile ilgili bir haber olsa üzerinde hep piston tşörtü oluyor anladım pistons için oyuncu izleyebilirsin ama artık Türkiye birinci liginde bir takımın başındasın ve bu takımın başındayken röportajlara, basın toplantılarına pistons malzemeleriyle çıkarsan çok komik olursun, hem kendini düşürürsün, hemde sözleşme imzaladığın takımı...
Buna benzer yorumu belki 5 kere yaptım ama gene yapıcam galiba çünkü gerçekten mantığım almıyor bunu...

No Reason dedi ki...

Cakivu'ya kesinlikle katılıyorum her kulübün bir marka değeri vardır ve buna uygun hareket etmek özellikle daha ön planda olan ve kulübü temsil eden antrenör ve yöneticelerin görevidir bu yüzde lüften biri coach'a bi Türk Telekom tshirt'ü versin yada verildiyse giymesini söylesin örn; takım menajeri yada kulüp başkanı gerçekten hiç hoş gözükmüyor.

dejavu dedi ki...

Fotoğraf koçun Telekom'a imzayı attığı basın toplantısının hemen ardından kulüp binasında çekildi diyerek bilgiyi geçmiş olalım hemen.

Çağlar..