23 Eylül 2010 Perşembe

Antalya'da Salon Komedisi

Bugün başlayacağını duyurduğumuz Antalya Cup öncesinde Antalya'da ilginç gelişmeler yaşanmış. Torku Selçuk, Oyak Renault, TED Kolejliler ve Antalya BŞB takımlarının yer alacağı turnuva için takımlar salona geldiklerinde onları tatsız bir sürpriz karşılamış. Gençlik Spor İl Müdürlüğü salonun kapılarını kilitlemiş ve hiçbir takımı içeriye almamış.

Bunun sebebi, Antalya BŞB ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan 2 yıllık kira sözleşmesinin bitmiş ve hali hazırda yenilenmemiş olması. Salondaki odaların hepsinin kapıları kilitlenmiş, hatta kilitleri değiştirilmiş, Antalya BŞB'li idareciler odalarına dahi girememişler.

Ortada böyle bir tatsızlık yaşanınca, Antalya BŞB kulübü de resti çekip 'Turnuvayı Aksu Spor Salonu'nda oynayalım' demiş. Takımlar otobüslere yönelmiş, Aksu'nun yolunu tutmak için hazırlanmışlar ama hem 24 saniye cihazı dahi bulunmayan salonda turnuvanın ne derece verimli geçeceği meçhul olması hem de farklı illerden gelen takımların mağduriyetlerinin büyümemesi için geçici bir uzlaşma sağlanmış. Turnuvanın ilk maçı gecikmeli de olsa başlayacakmış birazdan. Daha önce de planlandığı gibi Atatürk Spor Salonu'nda.

Ancak bundan sonra ne olacağı konusu şimdilik karanlık. Büyük ihtimalle Antalya BŞB salonu boşaltacak tamamen, salon devletin olacak, takım tesisi maçtan maça kullanacak, idmanlarını ve çalışmalarını ise başka yerlerde yapacak. Antalya dendiğinde son dönemde işin içine siyasi olaylar fazlasıyla girmiş durumda. İnsan bu olay için de ister istemez siyasi çekişmeden şüpheleniyor ama oralar bizim boyumuzu aştığından, artı olarak detay da bilmediğimizden susmak en iyisi. Salsabasket özel haberidir.

5 Yorum Yapılmış:

Pamukk dedi ki...

başka ne olabilir ki zaten. antalyaya her imkanı silicek bunlar. küfür..

Selami dedi ki...

Sen belediye seçimlerinde Hoca'yı seç,referandumda hayır de,sonucu tabii ki bu olur,daha iyi günlerimiz bunlar,hadi hayırlısı.

basketçi dedi ki...

karar tamamen siyasi
yazıklar olsun

isyankar_memoli_07 dedi ki...

antalya için 2 takım fazla diyen (kepeze)büyükşehir çeksin biraz ha bu arada kepez arenayı kullanabilirler parasını da takır takır öderler oh olsun

nebilim dedi ki...

bu belediye başkanı değil miydi seçilir seçilmez dünya kupası için düşünülen salondan vazgeçen..yine turnuvayı düzenleyen belediye değil mi ki salonun kontratını ödemeyen. az bilgimle bu kadar..detaylı bilen arkadaşlar yanlış dediğim yer varsa düzeltsin.