25 Eylül 2010 Cumartesi

Banvit Eurocup'da Devam Ediyor

Üstüste atılan doğru adımların, planlı-programlı yapılan hamlelerin karşılığında elde edilmiş bir başarıydı bu Banvit için. Yolun dikenlerle dolu olduğunu en başından beri biliyorduk. Bunun üstüne bir de sakatlıklar eklenince işler iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı Banvit için. Barış Özcan, Keith Simmons ve Antonio Graves'den yoksun olarak gittiler Fransa'ya. Ne yalan söyleyeyim, yine de bir umudum vardı bugüne dair. Yeni transferlerden Vladimir Golubovic ve Mutlu Akpınar sürükledi hücumu, 14/20 isabetten 32 sayı çıkartarak. Chuck Davis ve Barış Ermiş de yardımcı olmaya çalıştılar ama Lance Williams 0-5 ile karavana atınca denge sağlanamadı bir türlü. Devre sonundan itibaren kontrolünü eline geçirdi Fransız takımı ve sahadan 78-66'lık skorla galip ayrıldı.

EuroLeague defterini kapatıp yoluna Eurocup'da devam edecek artık Bandırma ekibi. Yenilenen salonuyla birlikte Avrupa'da boy göstermeyi sürdürecek yani. Bugünkü sonuç bir son değil kesinlikle, hepimiz biliyoruz bunu. Bu hamlelerin devamı geldikçe, kararlı adımlar sürdükçe en büyüklerin ligine girmeyi başaracak bir gün Banvit. Hep birlikte göreceğiz bunu.

1 Yorum Var:

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Elendikleri takıma bak Le Mans. Bence hiç üzülmeye gerek yok. Başarılar Banvit'e gönülden, süper planlı ve programlı gidiyorlar helal olsun.