8 Eylül 2010 Çarşamba

Banvit Salonunu Yeniliyor

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvit ve Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi takımlarından Genç Banvitliler Basketbol Kulübü’nün maçlarına ev sahipliği yapan Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda, önümüzdeki sezon Avrupa Kupalarında oynanacak maçlar için bakım ve yenileme çalışmaları yapılıyor. Haberin devamı için tıklayın.

Avrupa Kupaları standartlarına çıkarılması planlan yenileme çalışmalarında kapsamlı bir proje yürütülüyor. Buna göre Salon’un 2.500 olan koltuk kapasitesi 3.000’e çıkarılırken, oyun alanı çizgileri ile salondaki diğer objelerin arasındaki mesafeler de yine Avrupa Kupaları standartlarına getiriliyor. Salonda yapılan diğer önemli değişiklikler ise şöyle; Salon aydınlatması TBF ve Avrupa Kupaları standartlarına göre yeniden düzenleniyor. Mevcut potalar yenilenerek asmalı sistem yerine, yerden ayaklı pota sistemine geçiliyor. Benchler ve hakem masalarının arkasına şeffaf koruma duvarı getiriliyor. Ayrıca sporcular için sahaya çıkış tüneli de tesis ediliyor. Bunun yanısıra Salon’a led sistemli reklam panelleri montaj ediliyor.

Oyun alanında yapılan bu çalışmaların yanısıra tesislerde bulunan fitness salonu da ek bir yapı ile genişletiliyor. Ayrıca fitness salonundaki aletler de yenilenirken, tüm soyunma odaları elden geçirilerek daha modernize bir hale getiriliyor.

Bütün bu çalışmalar sırasında Salon her türlü aktiviteye kapatıldı. Yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Genç Banvitliler Takımı ile Banvit altyapı takımları da antrenmanlarını komşu ilçe olan Karacabey’de sürdürüyor.

Banvit tarafından yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu çok daha modern bir hal kazanmış olacak.

Salon yenilenmiş haliyle ilk kez 29 Eylül – 02 Ekim 2010 tarihleri arasında Bandırma’da düzenlenecek olan 6. Geleneksel Banvit & Tübad Turnuvası’nda sporseverlere ev sahipliği yapacak.

Konunun kamuoyuna duyurulması dileğiyle...

Saygılarımızla,
Yönetim Kurulu
Banvit Basketbol Kulübü

1 Yorum Var:

dilemma dedi ki...

türkiye'nin badalona'sı olacaklar bu gidişle.tebrikler