30 Eylül 2010 Perşembe

Basketbolda Kulüpler Birliği Kuruluyor

Basketbolda, Beko Basketbol Ligi ve Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi kulüplerini kapsayacak olan Kulüpler Birliği kuruluyor. Beko Basketbol Ligi ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi kulüplerinin başkan ve yöneticileri, biraraya geldikleri toplantıda birliğin kurulmasını kararlaştırdılar.

Esentepe'deki Astoria Alışveriş Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Efes Pilsen Kulübü Asbaşkanı Çetin Çeki, Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Şeref Yalçın ile diğer kulüplerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Toplantıdan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Efes Pilsen Kulübü Asbaşkanı Çetin Çeki, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın daveti üzerine toplandıklarını belirterek, "Bu toplantıda, Basketbol Kulüpler Birliği'nin kurulmasına karar verildi" dedi. Çeki, birliğin kurulma şekli ve işlevi hakkında çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, "Bu Kulüpler Birliği'nin futbolda olduğu gibi bir vakıf çatısı altında mı yoksa başka bir biçimde mi kurulacağını şu anda görevlendirdiğimiz hukukçu arkadaşlarımız araştırıyorlar. En kısa zamanda bununla ilgili bir rapor hazırlanacak. Bu rapor doğrultusunda bugün toplantıya katılan kulüp temsilcilerini, yeniden bir toplantıya çağıracağız. O toplantıda da Basketbol Kulüpler Birliği'nin hangi formatta kurulacağını ve nasıl bir işleve sahip olacağını hep birlikte kararlaştıracağız" diye konuştu.

edit: Toplantıda 'Federasyon şeffaf değil.' açıklamasını yapan Aziz Yıldırım ve ezeli rakibi Adnan Polat, birliğin başkanlığına aday olmayacağını bildirdikten sonra başkanlık için Çetin Çeki isminde karar kılınmış. (dejavu)

7 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

çaycı lazım mıydı?

Cakivu dedi ki...

kulislerden daha pek ses çıkmadı ama dünya şampiyonası sonrası basket takımları daha doğrusu büyük takımların sanki federasyona karşı bir birlik oluşturmuş havası var, bazı değişiklikler ve modernizasyon hamleleri içinde olabilir bu tavır ya da turgay beyin artık david stern in yerine geçmesini rica edebilirler...

fuat dedi ki...

kerem gönlüm'ü, ömer aşık'ı fenerbahçe ülker'in muhalefetine rağmen milli takım'a alırsan, aziz yıldırım da böyle düğmeye basar işte... kılıçla gelen kılıçla gider...

Miksiyon dedi ki...

turgay demirel başbakanı arkasına almış kılıç mılış işlemez.. Adam tribünler adına özür falan diledi ponponları yasakladı daha ne yapsın kendi isterse bırakır heveslenmeyin..

brutus dedi ki...

aziz yıldırım'ın önderlik ettiği bir oluşumun fbülker dışında bir takıma fayda sağlayacağını düşünmüyorum. demek ki aziz yıldırım, turgay demirel'in kendisi adına hizmet süresini tamamladığını düşündü, belki de bu işbirliği kamuoyunda çok gündeme geldiği için başla bir yol seçti şimdi.

Sarıkaya dedi ki...

Bu oluşumdan cacık olup olamayacağının en güzel turnusol kağıdı, bu süreç sonunda TBL'nin ULEB'e üye olabilmesidir. ULEB üyeliği ile sonuçlanmayacak her türlü oluşum havanda su döğmek olur, bence.

arda dedi ki...

asıl oyuncuları koruyacak onların menfaatlerini koruyacak oyucular birliği kurulmalı...kulüplerin ihtiyacı yokkk