20 Eylül 2010 Pazartesi

Brezec-Efes Flörtü

Geçtiğimiz sezon NBA takımlarından Milwaukee Bucsk forması giyen 2.16'lık Sloven pivot Primiz Brezec'in Efes Pilsen yolunda olduğu kulislerde konuşulmaya başlanmıştı. Bu haberlern üstüne Sloven oyuncu Efesliler grubundan bir arkadaşın Twitter üzerinden Efes Pilsen'e transferi ile ilgili dedikoduları sorması üzerine vermiş olduğu 'Göreceğiz, Efes Pilsen'e katılmak istiyorum.' cevabıyla dedikoduların sadece dedikodu olmadığını göstermiş oldu. Bilmiyorum fazla mı abartıyorum ama son günlerde de Brezec ile Nachbar ve Rakocevic arasındaki diyalog görülmeye değer.:)

7 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Çok faydalı bir transfer olur.

Erol Kaya dedi ki...

Birkaç yerde de daha önce söylemiştim. Yeni sezon için Thornton'dan vazgeçilip Sinan'ı o pozisyona adapte ederek(yani Rako'yu yedekleme) 5 numara için bir yabancı oyuncu transfer etmeliydik.
Yerli piyasada uzun kalmadı çünkü. Oğuz Savaş'ı alabilseydik çok çok güzel olacaktı ama artık yine geçen seneki gibi sorunlar yaşayacağız. Ligde ayrı,Avrupa'da ayrı bir takımla sahada olacağız.
Aslında iyi bir 5 numara eklendiğinde müthiş bir takım olacağımızı düşünüyorum ama bu eklenecek kişi takımın 7. yabancısı olacak ve yine geçen yılki huzursuzluklar çıkacak. Umarım yanılırım.

ako dedi ki...

Efesin kesinlikle bir pivota ihtiyacı var. Sadece Radulija ile sezon geçmezdi.

Yalnız yine 7 yabancı (Dudleyi saymıyorum bile) oyuncuları oldu. Kaya veya Ermalden biri kalmalıydı Türk rotasyonu için. Yine takım olmakta zorluk yaşayacaklar.

ugur_braveheart dedi ki...

raduljica şu an sakat olduğu söyleniyor hatta 2 ay oynayamayacakmış.haberler hırvat basınından geliyor p.brezec süper bir transfer olur.ileriki senelerde efes'in vazgeçilmez oyuncusu olur kendini çok geliştirdi slovenya milli takımının pota altındaki en büyük gücüydü,efes oynayan yugolarla çok iyi analaşacaktır hocanında bu kültürden gelmesinin çok büyük katkısı var.
Ayrıca pota altında türk oyuncusu kalmadı diyenlere katılmıyorum..İşte türk oyuncusunu adı "ENES KANTER." NCAA DA OYNAMAYAMAYACAK MUTLAKA AVRUPAYA DÖNECEK ZATEN EFESİN İLK HEDEFİNDE BU OYUNCU VARDI.NCAA YÜZÜNDEN GELEMEMİŞTİ SADECEYETİŞRME PARASI VERECEK.TÜRK BASKETBOLUNU GELECEĞİ BU ÇOCUK OLACAK.HEMDE SEMİH VE OĞUZ SAVAŞ'I GEÇEREK.

Gurcay dedi ki...

Takımın 2. bir pivota ihtiyacı olduğu aşikar ve Brezec gayet iyi bir isim ama mevcut yabancı oyuncu kısıtlamalarından dolayı 7. yabancı oyuncudan daha önceki denemelerimizde bir fayda alamamıştık. Son örneği geçen sene Santiago ile yaşadık. 7. yabancı TBL kadrosuna da yazamıyorsun, adam sadece EL maçlarında oynayabiliyor. EL'de farklı, TBL'de farklı rotasyonun da takıma faydasından çok zararı oluyor. Bu sebeple Brezec transferi olsa bile fazla ümitli değilim.

HotSauce21 dedi ki...

bende thornton'un gitmesi gerektiğini düşünenlerdenim. yabancı oyuncu benim mantığıma göre büyük fark yaratabilecek isimler olmalı ki thornton savunmada ii bir isim olsada hücumda istikrarı olan bir isim değil maalesef. pozisyonuna göre sırtı dönük oyunu ve ribaund katkısı olsada bence yabancı kontenjanı için ekstra bir isim. sinan'ın mutlaka takıma adapte edilmesi ile tbl için kerem-rako-boki-kerem-brezec 5 lisi gayet güzel bir 5 olabilir. yedeklerden wisnievski-sinan-cenk-dudley-roberts-raduljca gayet güzel back-up olacaktır.

dilemma dedi ki...

tamer oyguç 93lü ramazan tekinin boyu 2.20 dedi:)hangi uzunluk birimiyle ölçmüşler merak ettim