16 Eylül 2010 Perşembe

Cevat Soydaş Turnuvası'nda 2.Gün Sonuçları

Bursa'daki ikinci günde Pınar Karşıyaka ve Aliağa'nın da sahne almasıyla birlikte iki maç daha oynandı. Bugünün sonuçları ve maçlardan istatistiki notlar şu şekilde:

Pınar Karşıyaka: 86 - Antalya BŞB: 72
Dün ev sahiplerinden Tofaş'a son saniyede kaybeden Antalya BŞB, bugün yine yabancı oyuncularından sadece Chism'i oynatabildi. Denizli'de sakatlanan Andre Smith haricinde tam kadro olarak Bursa'ya giden Pınar Karşıyaka, baştan sona üstün olduğu karşılaşmada ilk yarıyı 26-22, devreyi de 46-46 önde kapattı. Dün olduğu gibi bugün de yerli oyuncularıyla ayakta kalmaya çalışan Antalya'da Muratcan Güler'in 20 sayı-6 ribaund-2 asisti ve Gökper Gen'in 16 sayı-3 asisti öne çıkan rakamlar. Ayrıca Gökper'in 8 top kaybı var ki o da maçın önemli notlarından. Her zaman için yabancı oyuncuların omuzlarında yükselen takımlar kuran Ahmet Kandemir için de bu noktada ilginç bir turnuva oluyor aslında. Karşıyaka'da ise 9-11 şut isabetiyle 22 sayı üretip bunun yanına 2 asist - 7 ribaund eklemeyi başaran Osiris Eldrigde maçın en skoreri. Alper Saruhan 3/4 üçlük ile 15 sayı üretmekle kalmayıp 6 ribaund - 3 asist katkısı da yapmış ki günün en dikkat çekici performanslarından biri. Jovo da 20 dakika süre almasına karşın 14 sayılık bir katkı yapmış skora.

Pınar Karşıyaka (86): Osiris Eldridge 22, Uluğ Kaçaniku 2, Birkan Batuk 3, Furkan Aldemir 11, Reha Öz 4, David Holston 7, Alper Saruhan 15, Ahmet Erdoğan 8, Jovo Stanojevic 14, Serkan Menteşe, Onur Çalban, Onur Kentli

Antalya BŞB (72): Chism 14, Muratcan Güler 20, Gökper Gen 16, Polat Kocaoğlu 5, Hadi Doğan 7, Emre Bayav, Barış Hersek 8, Erdin Balto 2, Şahin Ekmen

Aliağa: 88 - Erdemir: 78
Dün Oyak Renault'tan 91 sayı yiyerek mağlup olan Erdemir bugün Aliağa Petkim karşısına çıktı. Daha çok yay gerisinden hücum etmeyi tercih eden Ereğli takımı, Aubrey Coleman'ın 12-17 iki sayılık yüzdesine engel olamayarak sahadan 88-78 mağlup ayrıldı. Üç kez denediği üçlük atışlardan isabet bulamamasına karşın tam 26 sayı üreten Coleman'a destek ise 19 sayıyla Barış Güney ve 17 sayıyla Randle ikilisinden geldi. Üçlüsünün toplam skoru 62 ediyor zaten. Erdem Türetken'in 7 sayı- 6 ribaund- 3 asistlik takım oyunu, Brandon Hunter'ın ilk maçında 5 sayı-4 ribaund - 2 asisti de not düşülmesi gereken noktalar. Erdemir tarafında ise Antwain Barbour bir kez daha takımının en skoreri olmasına karşın (16sayı), takım bir kez daha mağlup ayrıldı salondan. Eski üçlülerden Hakan Demirel - James Thomas - Erkan Veyseloğlu 40 sayıyı bulmasına karşın Dewayne Reed sadece dört sayı üretince galibiyete yeterli olamamış bu performans.

Aliağa (88): Erdem Türetken 7, Polat Kaya 3, Ersan Özseven 2, Aubrey Coleman 26, Barış Güney 19, Jerome Randle 17, Önder Küçlebaş 5, Volkan Çetintahra 2, Brandon Hunter 5, İlkay Okay

Erdemir (78): Oktay Yılmaz, Altan Erol 6, Melih Yıldız 5, DeWayne Reed 4, Eren Beyaz 3, James Thomas 11, Antwain Barbour 16, Erkan Veyseloğlu 14, Hakan Demirel 11, Emre Ekim 8

4 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Coleman enfes bir oyuncu, gözlerimizin pasını sildi. Bulup getirene helal olsun.

Adsız dedi ki...

Çağlar, Aliağa'nın sayı toplamı 89 oluyor. Bir de, Kaan Üner'in ayağı sargılı, terliklerle kenardaydı maç boyu. Oynamadı yani.

Miksiyon dedi ki...

karşıyaka hazırlık maçlarında 6-6 mı oldu şimdilik firesiz gidiyorlar biraz daha dişli takımlarla oynasalar fena olmaz.. Colemanıda karşıyaka buldu ama almadılar sanırım takımın hücum dengeleri bozulmasın diye 20 top kullanmış yüzdeli şekilde ligde bu kadar yüzdeli oynarsa halil üner kolbastı öğretir ona yoksa rakipler çayda çıra falan:)

Cakarta35 dedi ki...

KAAN SAKAT.COLEMAN KENDİ GELDİ ALİAĞA YI ÇOK SEVİYOR DEVAMLI GİDER GELİRDİ KÜÇÜKKEN ALİAĞA YA.BU YIL KOLBASTI YOK ALİAĞA MİLLİ MARŞI ARABIM VAR.