22 Eylül 2010 Çarşamba

Cimbom'un Salon Çıkmazı

Başlık ve haber Cumhuriyet Gazetesi'nden Can İşbakan'a ait. Habere göre son anda Euro Cup elemelerine davet edilen G.Saray Cafe Crown, 29 Eylül'de İstanbul'da oynayacağı St. Petersburg maçını hangi salonda oynayacağını halen netleştirebilmiş değil. Sarı kırmızılıların geçen yıl olduğu gibi bu sezonda da kullanacağı Abdi İpekçi'de aynı tarihlerde 'Disney on Ice' isimli bir gösteri var. Bu sebeple Abdi İpekçi ihtimali ortadan kalkıyor. 2. seçenek olarak Sinan Erdem Spor Salonu düşünülmüş fakat maçtan bir gün önce iki takımın da idman yapması gereken salonda bu idman fırsatı yaratılamayacağı için bu alternatif de tercih dışı kalmış. Bu durumda mecburen Ayhan Şahenk'i gündemlerine almış sarı kırmızılı idareciler. Fakat Ayhan Şahenk'in de mevcut durumda ne halde olduğunu biliyoruz hepimiz. Habere göre 'şimdilik' ceza almayı da göze alarak bu salonda karar kılınmış.

Dün Banvit'in İstanbul'da oynadığı EuroLeague eleme maçının ardından G.Saray Cafe Crown'dan da benzer bir hamle bekleyebiliriz aslında. İstanbul'da gereken şartlar sağlanamıyorsa eğer, ki şu tabloda zor gözüküyor, Ankara Arena'da en az İstanbul'daki kadar taraftar desteğiyle maça çıkabilir sarı kırmızılılar. Hatta belki daha fazlasıyla. Ya da her zaman basketbola ayrı bir önem vermiş ve G.Saray'ın hiçbir zaman yalnız kalmadığı İzmir'de de oynanabilir bu karşılaşma. Organizasyon prosedürlerinin bütününe hakim değilim elbette, ama bu da düşünülebilir bence eğer ULEB tarafından bir sıkıntı yaratılmayacaksa.

6 Yorum Yapılmış:

Ihsahn dedi ki...

Ankara Arena çok güzel olur. Büyük destek gelir. Medyanın da biraz haber yapması lazım tabii bunları.

Ali dedi ki...

Açıkcası hiçte fena fikir değil,Ankara veya İzmir'de İstanbul'dankinden daha fazla destek olacağına hiç şüphem yok...

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Ankara Arena'ya bekliyoruz

KEREM dedi ki...

Ankara Arena diyenlere ben de katılayım. Ankara'ya bekliyoruz takımı :)

futbas dedi ki...

Ankara'dada olsa İstanbul'dada olsa maçı izleyemeyeceğim ama maçın Ankara'da olmasından yanayım.İstanbul'da olursa maç tribünler dolmayacağı kesin.

Pervasız Gömlek dedi ki...

ankara'ya gelsin cimbomm 8 kişiyle salondaki yerimizi alalım :)