16 Eylül 2010 Perşembe

Dodo: Evren Bir Daha Kulübün Kapısından Giremez

Parasal sıkıntılar yaşayan Medical Park Trabzonspor'da ihtarname çekip kampı terkeden Evren Büker şoku yaşanırken, görüşlerini almak için aradığımız Doğan Hakyemez konuyla ilgili şunları söyledi:

'Her kulüpte olabilecek tarzda bir maddi sıkıntı yaşıyoruz ama bunlar çözülecek. Evren kimseye bir şey söylemeden ihtarname çekmiş kulübe. İhtarname dün Düsseldorf maçı esnasında ulaştı elimize. Ve bugün de kampı terketti. Şu andan itibaren hukuki süreç başlayacak ve ne olacağını göreceğiz. Ancak şunu kesin bir dille söyleyebilirim ki: Evren bir daha bu kulübün kapısından giremez. Sözleşmesinde bir çıkış maddesi vardı, ne olur nasıl bir karar çıkar bilmiyorum ama çok da umrumda değil artık. Kendisi bizim için bitmiştir, istediği kulübe gidebilir. Aynı şartlarda mücadele eden arkadaşları var güçleriyle çalışırken onun bu tarz saha dışı detaylara kafasını yoruyor olmasının takdirini ise kamuoyuna bırakıyorum.' Salsabasket özel haberidir.

19 Yorum Yapılmış:

ERDEM ÇETİN dedi ki...

bu saatten sonra gs yönetimi hatasını telafi etsin evren geri dönsün artık...

FFM dedi ki...

biktim artik bu tbl takimlarindaki para sikintilarindan..avrupada baska ligdelerde hic böyle seyler olmuyor

Özcan Yüksel dedi ki...

Bir hukukçu olarak bu açıklamayı saçma buluyorum. Eğer sözleşme hükümlerine uymayacaksanız neden sözleşme yapıyorsunuz ? Siz sözleşme hükümlerini yerine getirmezseniz karşı taraf da edimini yerine getirmez. Bu doğal bir hukuki sonuçtur. Evren'i suçlamak ne alaka ben buna anlam veremedim adam profesyonel sonuçta hukuki haklarını kullanmış ...

koray dedi ki...

Yalnız adamlar profesyonel sporcu parasını alamaması nasıl detay oluyor ayıptır.Nasıl oyuncunun klübe karşı yükümlülükleri var klüplerinden de bir numaralı yükümlülüğü oyuncunun parasını ödemek.

brutus dedi ki...

Özcan bey :) basitçe ortaya koymuşsunuz olayı ama işin içinde Dodo ve benzeri insanlar olunca, sözleşmeler tek taraflı "gizli" maddeler içeriyor bazen.:)

Emre dedi ki...

Evren Büker, milli takımın aldığı primden yararlanamadı mı? Takıma dahil olup, sonradan çıkartılanlara da bir miktar prim düşünülüyordu sanki

Ali dedi ki...

AÇıkcası boş konuşuyor doğan hakyemez...Sözleşmeyi görmedik tabi ama çok uçuk şeyler yoksa sözleşmeden doğan borçlarını yerine getirmemiş bir taraf nasıl hukuki süreçte birşeyler bekliyor anlamadım...
Sen borçlarını yerine getirmeyeceksin,sözleşmeye aykırı davranacaksın sonrada hukuki olarak hakkını aramaktan bahsedeceksin...Birde bu adama tecrübeli bilmem ne derler...Gerçi Evren'ede müstehak bu durum...
Herkes hakkettiğini yaşar...

Anil dedi ki...

Tercüme: Oyuncular satılıp alınacak maldır. Sözleşmeyi biz öylesine yaparız, neredeyse basına foto dağıtılsın diye... Oyuncu kendi hükümlerine uymazsa biletini keseriz. Biz uymazsak, herkesin boynunu eğip paşa paşa sabretmesini bekleriz, uysal koyunlar tercihimizdir. Hakkını arayan adam karşımıza gelince her yerde dilimizden düşürmediğimiz profesyonellik etiketimizi bir kenara bırakır, özveri edebiyatına başlar, bir yerden bulup buluşturur 2-3 ay sonra alacağını öderiz. Yerine getirmediğimiz sorumluluklarımızı hatırlatanlar kulüpten içeri bir daha giremezler. Şunu şöyle söyleyin de en azından kartlar açık olsun, oh ne ala memleket.

Metehan Feridun dedi ki...

Hem suçlu hem güçlü diye buna denir; böyle bir olay yaşamak istemiyorsan zamanında verebileceğin parayı taahüt edeceksin..

Özcan Yüksel dedi ki...

Arkadaşlar sözleşmeler tek tip yapılıyor federasyon hazırlıyor bunları futbolda da benzer durum var. Ek protokollerle sözleşmeleri belli hükümler çerçevesinde az da olsa değiştirebiliyorlar. Sizlerin de dediği gibi kulübün asli yükümlülüğü ne tarz bir sözleşme olursa olsun ücret ödemek. Başka meslek var mı sen çalışanına ücreti ödeme sonra ondan çalışmasını bekle

Ihsahn dedi ki...

Şu ana kadar hiçbir yerli oyuncuya para ödenmemiş. Doğan Hakyemez diğer oyuncular da kulübü terketmedi diye sevineceği yerde tutmuş Evren'e atıp tutuyor. Yabancılara ödemişler tabii parayı, orada pabuç pahalı.

Damat Ferit dedi ki...

@Anıl
Aynen anıl kardeşim tam yerine cuk diye oturan ve güldüren cevapla işi bitirmişsin.

ako dedi ki...

evren akıllı davranmış bu sefer yol yakınken tüymüş Trabzondan. dodo bildiğmiz dodo, Türkiye de nesli tükenmeyen bir tiptir bu dodo.

ugur_braveheart dedi ki...

evren büker'in yaptığı bence son derece yanlış şimdi oynadığı kulüblerde böyle sorunla karşılaşınca hemen kampı terketmeli mi? bu sorunlar efes haricinde bütün kulüplerimizde var.beşiktaş'da oynayan türk oyuncular yıllardır paralarını alamadılar hemen takımı terk mi ettiler ? 3 ay bence kısa süre,beklemeliydi birinci tur tbf maçları tamamlanmalıydı,2. yarıda karar vermeliydi.bunu hele karadenize kendisine o kadar bir seyirci kitlesi kazandıracakken ve basketbolu karadenize sevdirecekken bunu yapmasını hoş karşılamadım herhalde 1,5 trilyon para başını döndürmüş.

koray dedi ki...

Sui misal misal teşkil etmiyor.

Selami dedi ki...

Evren gibi hem 2 numara hem de idareten de olsa 1 numara oynayan bir oyuncu Fenerbahçe'nin bu pozisyondaki eksikliğini (Engin'in Şubat'tan önce dönemeyeceğini düşünürsek) kapatabileceğini düşünüyorum,bir de herkes 800000TL konusuna kafayı takmış,benim bildiğim bu tutar 2 yıllık,Salsa bu konuyu daha iyi bilir,yıllık olsa bile Oğuz Savaş gibi adamın FB Ülker'den bu sezon 1400000 USD alacağı bir ortamda Evren'in alacağı para gayet normal.

navara dedi ki...

HER YORUM YAPAN VE YAPACAK OLAN ARKADASLAR OKUSUN LÜTFEN!!!! EVREN BUKER kesınlıkle bu konuda haklıdır ve trabzon sporun sapkayı onune koyup dusunme vaktı çoktan gelmiştir,evren buker diğer oyuncuların yapamadığını yapmıştır,ayrıca gecen sene sampıyon olan takımın butun oyuncularına soz verıldıgı ve sözlesmelerınde bulundugu halde halen sampıyonluk prımlerı odenmemıstır ve ne zmn ödeniceği muamadır,kaldıkı bu senekı takımda sezon başından beri 1 lıra ödeme yapılmamiştır,artık gerisini siz düşünün,profesyonelik bu değildir,doğak hakyemez, hak yememlidir!!!!!

basketçi dedi ki...

bir kerde adam gibi çık da doğruları söyle
-parasını zamanında veremedik oda haklı olarak gitti
yeni takımında başarılar dilerim de
ne var yani

koray dedi ki...

Greer FB'de kaldı sanırım sonuçta en azından euroleuge'de o oynayacak.Lig'de de Vidmar yerine kadroya girebilir diğer 4 uzun ligi götürmeye yeter.Lig'de Vidmar'ı tercih etti Evren'i bunun için almak istedi diyelim Engin dönene kadar 1 numara yedeği olsa 2-3 numara da Fener'de çok alternatif var zaten .Engin dönünce kadroya bile zor girer yani Fener ister mi bilmem ama Evren için pek mantıklı olmaz gibi geliyor (alacağı süre açısından )