8 Eylül 2010 Çarşamba

Efes Pilsen: 75 - St. Petersburg: 68

Bormio'da oynadığı ilk iki hazırlık maçını kaybeden Efes Pilsen, üçüncü ve son maçında Rus takımı St. Petersburg ile karşılaştı. İlk çeyreği 23-15, devreyi de 42-30 önde geçen lacivert beyazlılar St. Petersburg'un farkı kapatma çabalarına direnerek sahadan 75-68'lik skorla galip ayrılmışlar. Yeni transfer Andrew Wisniewski 21 sayısıyla takımın en skoreri olurken Igor Rakocevic 20, Lawrence Roberts da 11 sayısıyla çift haneye çıkan diğer isimler olmuşlar. Bu hazırlık kampının en dikkat çekici notu şüphesiz Igor Rakocevic'in geçen yılın aksine bu dönemde skoru üstleniyor oluşu.

Bu maçla birlikte İtalya kampını noktalayan Efes Pilsen bugün İstanbul'a dönüyor. Bilgiler Efesbasket.org'dan.

1 Yorum Var:

ozan_kartal dedi ki...

Efes pilsen'de görünen iki ciddi sıkıntı var.
1.'si rakocevic her ne kadar hücumda takımın en büyük kozu gibi görünse de savunması soru işareti. Bu açıdan Wisniewski gibi savunmacı bir guard almaları çok olumlu. Milli takım guardları kerem, ender ve sinan da bu takımda. Üstelik bir de thornton var. Bence bu şişkinlik sorun yaratıcak ve bazı oyuncular geçen sene sinanda olduğu gibi çok az sahada kalacak.
2.'si ise tabiki pota altı. 4 numara için kerem ve roberts tabiki yeterli. Ancak pivot olarak Raduljica tek gözüküyor. Dudley'den o pozisyonda verim almak, özellikle euroleague'de, bence mümkün değil. Dusan Cantekin için ise çok erken.