22 Eylül 2010 Çarşamba

Efes Pilsen de Sinan Erdem'de Sayılır

Dün verdiğimiz, F.Bahçe Ülker'in yeni sezonda maçlarını Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynayacağı haberinden sonra benzer bir haber de Efes Pilsen'den geldi. Lacivert-beyazlılar da eğer bir aksilik olmaz ise maçlarını Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynayacaklar. Engin Özerhun'dan aldığım bilgiye göre süreçte sona yaklaşılmış, hukukçular devrede imiş. Hem kulüp hem de Spor A.Ş. bu birlikteliği istiyorlarmış.

İstiyorlarsa olur zaten, bir sıkıntı çıkmayacaktır. Hatta şöyle diyeyim, Sinan Erdem'in saha kenarlarındaki siyah rengin, hem F.Bahçe Ülker hem de Efes Pilsen'in ortak rengi olan laciverte dönüştürülmesi işlemi başlamış bile. İki takımın da oraya taşınması güzel gelişme bence. İnsanların ayakları hazır bu salona alışmışken, güzelim salonu atıl bırakmaktansa hem lig hem de Euroleague maçlarının oynandığı keyifli bir salon haline getirmek güzel düşünce. Kim ne derse desin.

22 Yorum Yapılmış:

Semih. ~ dedi ki...

geçen sene abdi ipekçiye maç seçerek gelen efesli arkadaşlar umarım bu salonda yemezler aynı yemeği.

Erol Kaya dedi ki...

oh be çok güzel bir gelişme.. Abdi İpekçi'ye göre ulaşım açısından mükemmel bir yer Sinan Erdem. Bazı yerlere yine de çok uzak ama metro ve metrobüse yakınlığı çok önemli.

Erol Kaya dedi ki...

@ Semih
maç seçerek gelenler mi :)
Gruptaki 2 maçın Ayhan Şahenk'te oynanmasına rağmen Euroleageu'in ortalama en çok seyirciye oynayan 5. ya da 6. takımı olmuştuk. Sen başka bir takımla karıştırmış olmayasın?
Ortalama 1400 seyirci ile Euroleague sonuncusu olan takım taraftarlarıyla mesela?

#10 dedi ki...

Iyi de herkes boyle yallah deyip Sinan Erdem' e giderse bu sefer de Abdi Ipekci atil kalmayacak mi? Var mi orada GSCC' den baska oynayacak olan takim?

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Bu duruma federasyon ne diyecek çok merak ediyorum.
Federasyon kiralıyor Abdi İpekçi'yi.
Sinan Erdem ise Büyükşehir'in..

exclusivefor80 dedi ki...

sinan erdem e basketbol keyfi geldi ya..kesin yakında kısa kulvar yüzme şampiyonası yapılır...:))hatta 2012 de yapılacakmıs..hhehehe Türkiye bu halde işte

Selami dedi ki...

@Erol Kaya,

Efes Pisen'in Avrupa maçlarının ortalamasının FB Ülker'den yüksek olmasının sebepleri,Efes'in neredeyse herkesi davetiyelerle ve otobüs seferleriyle bedava salona getirmesi,Efes Pisen'in maçlarına bütün takımların taraftarlarının (özellikle GS taraftarları)ilgi göstermesi olarak gösterilebilir,zira aynı Efes'in lig maçlarına gelen taraftar sayısı ortalama 100 kişidir,hele Play-off önceki bir maçta görevliler dahil 30 kişi vardı,bunu neyle açıklayacaksın?FB Ülker'in geçen seneki durumu Mahmut Uslu-Tanjeviç'in ikilisinin takımın canına okumasından ve taraftarın buna tepki vermesiyle ilgilidir,ayrıca bilet fiyatlarına yapılan anlamsız zam özellikle öğrencilerin maça gelmesini engellemiştir.

Legend dedi ki...

taraftarı salona çekmek için biletlerin ucuz tutulması gerek.
para kazanmak mantıgını düşünmektense, az paraya çok taraftar, sürümden kazanç :))

Adsız dedi ki...

Ne fark eder ? Efes'in seyircisi mi var ki ? Pardon var doğru sadece FBÜ maçlarında hortluyorlar ama...

pinarfiliz dedi ki...

@Johny

senin bu mantığınla bakrsan fenerbahçeninde taraftarı yok. onlarda gs ve efes maçları dışında yoklar salonlarda.

Adsız dedi ki...

@pinarfiliz

2-3 Euroleague maçındaki Tanjevic boykotuna dayandırdığın bu nesnel olmayan iddiana yanıt vermeme gerek var mı ? Efes ve FBÜ seyirci sayılarını karşılaştırman için ileri derecede miyop olman lazım ?

Legend dedi ki...

niye atışıyorsunuz ki ?
onun taraftarı var bunun yok... :S
efes müessese kulübü, kulüp çalışanları yada kendi taraftar topluluğu (yaklaşık 50-100 kişi tahminim ) olmaz sa salon 100 - 200 kişi bile olmuyor.
bu basketbolumuzun acı gerçeği.
bu sene fenerbahçeyide görecegiz abdi ipekçi boş kalıyordu ulaşım olarak sinan erdem 10 numara yerde.
bakalım bu yıl ne olacak ?
şahsen ben beylikdüzünden sinan erdeme çok çok rahat gidebileceğim..

Sarıkaya dedi ki...

Sinan Erdem süper seçim. Avcılar-Söğütlüçeşme hattında yaşayanlar için 5 dakikalık yürüme mesefasinde, ki bu hatta bir çok yerde bağlantı da var.

Efes'in seyircisi var mı ki? sorunsalına yanıtım şu olacak ;

Futbol takımı olmayan bi' kulüb olarak en fazla seyirci Efes'te. Kemik seyircisinden bahsediyorum. İtirazı olan?

Adsız dedi ki...

itirazım var ! ortalama seyirciye bakarsan 100-200 holding çalışanı aile haricinde Efes'in kemik seyiricisi falan yoktur. mevsimsel olarak Efes taraftarı ürer. ortalama seyirci de ancak Banvit ile çekişirler. KSK seyiricisi basketbol seyircisidir ve ortalamada Efes'ten çok daha fazla seyirciye sahiptir...

brutus dedi ki...

her sıkıştığında ya da yetersiz hissettiğinde Efes Pilsen'in taraftarı mı var ki bla bla bla can simidine sarılanlardan gına geldi artık. Burda kimseye cevap vermiyorum. Ama Efes Pilsen gibi kulübün taraftarını zorla sahaya getirdiğini iddia etmek, holding çalışanlarını salonlara getirdiğini iddia etmek haksızlıktır. Bu bağlamda da FBÜlker'in amigolar ile organize olarak futbol taraftarını salonlara doldurduğu, kırmızı t-shirtlü adamı hatırlayın, sırf basketbol ile ilgilenen taraftarının Efes Pilsen'inkinden bile az olduğunu iddia edilebilir. Efes tarafarı seçerek de olsa, Oly maçı doluydu, maça gelir. Ama aynı akşam futbol maçı olsa kadıköyde, diyelim ki manisaspor vs., fbülker taraftarı maça gelmez. bu kadar net.. o yüzden şu klişeyi bırakın artık, basket konuşun konuşacaksanız.

Legend dedi ki...

geçtiğimiz yıllarda selçuk üniversitesini de ben buna ilave edeyim.
ligde var oldukları 3 sezonda hep 1 numara oldular.
salon dolulugunda ve destekte..

dejavu dedi ki...

Bugüne kadar bu sitede sayısız başlık altında tartışıldı(?)bu konu ve elle tutulur herhangi bir sonuca bağlanamadı. Tavsiyem, herkesin düşüncesinin kendisinde kalması zira dediğim gibi sonu olan bir tartışma değil..Ufak bir tavsiye sadece..

Çağlar..

Ihsahn dedi ki...

Bu seyirci sorunu Efes vs. takım sorunu olmaktan ziyade genel bir problem zaten. Türk Telekom maçlarına da Ankaragüçlü şehir eşkıyalarını dolduruyorlar, bunlar da kafalarına göre tezahürat yapıp basketbol izlemeye gelenleri de canından bezdiriyorlar. Diyeceğim şu ki salonlara futbol seyircisi mantığı ile taşkınlık yapmaya gelen adam zaten hiç gelmesin. Bunlar gelince derbi müsabakaları çığrından çıkıyor iyice.

Sarıkaya dedi ki...

@ Johnny : Madem merak ediyorsun, anlatayım ;
Holding çalışanları genelde maça şöyle gelir ; Kulübe telefon açılıp "Bizim kız ve arkadaşı için bilet istiyorum" denir. Telefonun diğer ucundaki üçüncü tekil kişi sorar "Kızınız ve arkadaşı hangi takımı tutuyor?".. Yanıt genelde şöyledir "Fenerli... ama o kadar da fanatik değil!"... Yok! ben o üçüncü tekil şahıs değilim ama bu hikayeyi çok dinledim.

KSK konusunda ; keşke futbol takımı olmasa.. En azından bi' ULEB Cup kazanabilecek potansiyel çar çur ediliyor.

Efes maçı münasebetiyle üç defa Bandırma'ya gittim. Söylenen şey şu ; "Yok abi. Efes ve Fener maçları dışında bu salon dolmaz."

Ha bu arada bi' daha tekrar edeyim!:-)) holding çalışanı değilim, holding ile hiç bir alacak verecek ilişkim yok.

Adsız dedi ki...

@sarıkaya

merak etmiyordum boşuna anlatmışsın gerçi hoş bir şey de anlatmamışsın zaten :) ben holding çalışanı derken kalabalık olsun diye bedava bilet verilen gariban işçileri söylemiştim. sen de anladığın ortalığı dumana boğmuşsun...

orsevrim dedi ki...

caglar kibarca baydiniz yazmayin artik demis ama :), bu konu hakikaten de tartisilacak bir konu degil, zira herkes kendi görüsünce hakli, benim kanaatim bir terminoloji sorunumuz var, efes'in 'taraftar'i hakikaten azdir, ama vardir, ve fakat bu 'taraftar'dan fazla olan efes 'sempatizan'laridir, ki bu kitle genelde avrupa maclarina gider, kendimi de bunlardan biri olarak görebilirim gayet. ha futbol taraftarligi, basketbol bilgisi konusu da biraz iki ucu pisli degnektir: fbülker'in (so-called) "basketbilmez" taraftarlari mi, yoksa efes'in (tirnak icinde) "elit" taraftarlari mi takimina daha cok etki etmektedir mesela? ama o güruh maca gelip de sonra sahaya girip rakip oyunculara saldirma potansiyeli tasiyorsa (kinetige de dönüsmüslügü vardir), "olmaz olsun böyle destek" mi, yoksa yine yeni yeniden "taraftarimiza tesekkür ediyoruz, bizi yalniz birakmasinlar" mi?, o da kafalarin karistigi, ve benim de bu yoruma noktayi koydugum yerdir herhalde..

dilemma dedi ki...

LIETUVA!!!