24 Eylül 2010 Cuma

Efes Rusya Yolcusu

İtalya, Bosna Hersek, Türkiye derken Efes Pilsen şimdi de Rusya yollarına düşüyor. Öğlen saatlerinde hareket edecek uçakla St.Petersburg'a geçecek olan lacivert-beyazlılar, Spartak St.Petersburg, CSKA Moskova ve Maccabi Tel Aviv takımları ile birlikte Kondrashin and Belov Cup'da boy gösterecek. Dörtlü turnuvadaki ilk maçını 25 Eylül Cumartesi günü St.Petersburg ile yapacak olan Efes'in maçını, bu karşılaşmadan dört gün sonra St.Petersburg ile Eurocup elemesinde oynayacak olan Galatasaray Cafe Crown cephesi de heyecanla bekliyor olsa gerek. Efes Pilsen bu maçı kazanırsa finalde, kaybederse de üçüncülük maçında Maccabi-CSKA ikilisinden biriyle 26 Eylül Pazar günü karşı karşıya gelecek. 27 Eylül Pazartesi günü de Polonya'nın Gydnia kentine geçecek Evliya Çelebigiller familyasından Efes takımı, burada da Prokom ile iki hazırlık maçı oynayıp yurda dönecek. 3 Ekim'de İstanbul'da Olympiakos ile karşılacak olan lacivert-beyazlılar bu karşılaşmayla sezon hazırlıklarını sonlandırmış olacaklar. Bu noktada aklıma da değişik bir şey geldi, acaba bir gün meşhur futbol takımlarımızın amatör küme takımlarıyla yaptığı hazırlık maçlarının yanında, meşhur basketbol takımlarımızın meşhur

basketbol takımlarıyla farklı ülkelerde yapmış olduğu hazırlık maçlarının yayınını da görebilecek miyiz? Hiç umudum yok ya, hayırlısı..

7 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Bu maçlar TV'de yayınlandığı zaman Dünya 2.ciliklerimizin bir manası olucak...

Erol Kaya dedi ki...

@Tayfun Yurdagül & @Alperen
imzamı atıyorum..

Ihsahn dedi ki...

Pek çok gazetede haber olarak bile geçmiyor bu maçlar. Gerçekten hiçbir şeyin değiştiği yok. Kendimizi kandırıp durmuşuz.

Sarıkaya dedi ki...

Siz hala Türkiye'de basketbola "futbol takımının amatör şubesi" muamelesi yapıldığının farkında değilsiniz galiba? Hele hele bahse konu, futbol takımı olmayan Efes'in yapacağı maçlar ise.

Aslında enseyi karartmamak lazım. Bu ülke basketbol ile Beyaz Gölge ile tanıştı sonra Challenge turnuvası geldi. Efesli yıllar sonra 2001 Avrupa 2.liği. Eh bu dünya 2.liği de bizi bi' 10 sene idare eder herhalde?.

Son olarak çuvaldızı Salsa'ya batırayım. Anıl artık yanlız değil ve fakat beş kişiden biri bile Ayhan Şahenk'in yolunu bulup da, Efes-GSCC maçına sızamıyor.

İğneyi kendime batırıcam da zaten bu ülkede basketbolseverlik Hint fakirliği bi' şey!..

Sheed dedi ki...

ben enbieyciyim önder abi, biliyörsün..

Sarıkaya dedi ki...

@ Sheed : eskiden olsaydı mazeret olabilirdi ama artık her şey NBA olmuş. 3 sayı çizgisi, 3 saniye koridorunun şekli şemaili v.s. Bi' savunma 3 saniyesi eksik kalmış.. Hayır yani yabancılık çekmessin artık!:-))

MixBasket - Ozan Aktay dedi ki...

3 Eylül'deki maç mı? :)