12 Eylül 2010 Pazar

Engin, Evren, Cevher ve Fatih de Unutulmasın

Dün finale yükselince başbakan Tayyip Erdoğan adam başı 1,5 Milyon TL olarak belirledi primi. Süper, güzel ancaaaak hazırlık aşamasında bu kadroya ciddi emek verip o veya bu nedenlerle kadroda olamayan Engin Atsür, Evren Büker, Cevher Özer ve Fatih Solak da unutulmasın, unutulmamalı. Bence. Onlara da hak ettikleri ölçüsünde bir prim verilmeli diye düşünüyorum.

19 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

turgay yalakalığın doruklarına ulaştı.başbakan prim vericekmiş sanki cebinden veriyor.hazır vermişken havuzlu villa da versin.

N.Hakan dedi ki...

bunların kameralar önünde konuşulması çok çirkin bence.

Fanatik Basket dedi ki...

birincisi, başbakan vermiyor, biz veriyoruz çünkü devletin parasını veriyor, yani kendi cebinden değil bizim cebimizden çıkan parayı veriyor. (helal olsun orası ayrı ama başbakana yalakalık yapmaya gerek yok)

ikincisi, bu çocuklar bu zaferleri para için değil ülkeleri ve bu ülkenin insanları için kazanıyor. onun için şimdi şu kadar veriyoruz, kazanırsanız şu kadar para vericez diye muhabbet çevirmek çok çirkin. bi rakam verilecekse de şampiyona bittikten sonra verilmeli, bu mevzularda o zaman konuşulmalıdır.

sylvesterr80 dedi ki...

Bu tarz prim muhabbetleri sporun her dalında var, önemli maçlardan sonrada kulüp başkanları sıkıştırılır zaten hidayette şakayla karışık ve çokda mütevazi şekilde belli etmeye çalıştı buda çok doğal ama basının bunu bu kadar çirkin bir şekilde malzeme yapması heleki başbakanın hassas bir dönemde bunun üzerinden prim yapmaya çalışması çok can sıkıcı :(

Ugur dedi ki...

bende aynısını sabah düşünüyordum cok haklısın bence

Ali dedi ki...

Adam başı 1,5 milyonmu yok canım adam başı değildir bu,böyle primmi olur o takımdaki çoğu kişi bunu yıllık ücret olarak almıyor...

maliano dedi ki...

Cenk ve Barış'la beraber havuz oluşturup paylaşsınlar 3 milyonu..

exclusivefor80 dedi ki...

alacakları para hakları daha fazlasını da alsınlar helal olsun.benım için slovenya macı sonrası hidayet resmen prim istemiştir.tv karşısında şok oldum..yazık vallahi..bu işin bu hale gelmemesi gerekli..içerdeki bi eksiklik bence..devletin verdgi bu daha fedarasyonda o kadar sponsordan aldıgı paralardan da verecektir..versinler tabi şampiyon olsunlar daha cok versinler..yürü be TÜRKİYE

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Dün NTV'de canlı yayında bu primleri açıkladıktan hemen sonra Hidayet gelip başkana çok teşekkür etmek lazım falan dedi. Ardından Turgay Demirel de Hidayet gidince, daha bilmiyor primi duysa havalara uçar falan diye ağzı kulaklarında saçmaladı. Hakikaten bu kadar ciddiyetsiz bir insan görmedim ben.

Ihsahn dedi ki...

Bence prim adambaşı olamaz. 12.1,5=18 milyon lira eder.

-- murat murathanoğlu & ihsan bayülken modeon --

- oo senin de matematiğin iyiymiş.
- olsun o kadar. boşuna mühendislik okumadık.

-- murat murathanoğlu & ihsan bayülken modeoff --


Velhasıl takımın geneline verilir bu 1,5 lira mı avro mu neyse artık. Hidayet de her şeyi hak eden "bu gençler" için istemiştir bence. Yoksa kendine düşen payla Toronto barlarında bir gece geçirir anca :))

arda dedi ki...

resmen para için oynuyorlar maclardan sonra cıkıp kameralara MADDİ manevi destek bekliyoruz ne demek ya milyon dolarlık adamsın sen hidayet turkoğlu sok etti beni.orda bu parayı hak etmeyen son anda kadroya girip hiç idman yapmayan barıs ermiş tir oynadığı da yok.havadan para kısmet bu olsa gerek.

Okan dedi ki...

Analarının ak sütü gibi helal olsun. Verilecek primde ne kadar hissem varsa hepsini canı gönülden helal ediyorum. Başarısız olsalar ana avrat küfredileceklerdi, başardılar hak kazandılar.

basketçi dedi ki...

futbolcular dünya 3.sü olduğunda kadroya son anda giremeyenlerede ödül vermişlerdi
cihan haspolatlı almıştı mesela

Derin dedi ki...

diğerlerinin seçilmeyeceği zaten belliydi fakat engin atsür, normalde bu 12'nin içinde olacaktı. üstelik sakatlığı da hazırlık döneminde oynanan bir milli maçta gerçekleşti. o yüzden onun da primi hakkettiği söylenebilir.

diğerleri için ise durum farklı kanımca.

hotdog dedi ki...

Hepsine helal olsun ama bu kadronun 16 kişilik olduğunu unutmayalım bu çocuklar hep beraber 3 aydır kamptalar ve sadece son 10 gün takımdan ayrıldılar yani eğer birilerine bu başarı için prim verilecekse kardeş payı unutulmamalı masöründen şöförüne kadar kimseleri küstürmeden dağıtılmalı. Ve bence en önemlisi bu çocukların madalyaları hemen verilmeli. hidonun dediği gibi hem maddi hem manevi manevi kısmıda bu olsa gerek.

Legend dedi ki...

@hotdog

aynen katılıyorum,
masöründen şöförüne kadar herkes almalı..!

Mustafa Demir dedi ki...

Bahsedilen primler 16 oyuncuya adil biçimde dağıtılmalı.Cenk Akyol hatta yazı tatille geçirip hiç kamp yapmayan Barış Ermiş prim alacaksa bu kadroyla 2,5 ay kamp yapan Cevher,Evren,Fatih ve kampta sakatlanan Engin primi sonuna kadar hakkediyorlar diye düşünüyorum.

Gurcay dedi ki...

Engin, Cevher, Evren ve Fatih primi en az Cenk ve Barış kadar hak ediyorlar (hatta Barış'dan daha çok hak ediyorlar bence) ama prim çok yüksek değil mi sizce de??! Bu ülke basketbolcularına 18 milyon TL verecek kadar zengin mi? Demagoji olacak ama kolunu, bacağını kaybeden gazilerimize ne kadar para veriyoruz? Şehit aileleri ne kadar aylık alıyorlar? Her zaman olduğu gibi yine abartılı hareket ediyoruz bence..

Kapkankağan dedi ki...

rezillik! hidayet'in nerdeyse her maç sonrasında bu çocuklar (yani kendileri) maddi manevi ( yani para) herşeyi hak ediyorlar demesi utanılacak birşeydi. zaten bir şey yapılacaksa yapılır sizin her maç sonrasın bunalrı söylemenize ne gerke var siz para için mi oynuyorsunuz. tam bir rezalet başka bir şey değil. ayrıca verien prim ise çok abartılı. milli forma ile maddiyatın yan yana gelmesi çok acı verici bir durum.