24 Eylül 2010 Cuma

Erdemir'de DeWayne Reed Gönderildi

Beklenen ve hissedilebilen bir gelişmeydi aslında. Cevat Soydaş'ın final gününde izlediğim Erdemir'de iki alley-hoop'u uçarak bitirmesine rağmen asıl yapması gereken organizasyon işlerinde oldukça vasat bir tablo çizen DeWayne Reed gönderildi. Koç Ahmet Çakı'nın bir uzun bir de kısa olmak üzere 2 yabancıya ihtiyacı olduğunu söylemesine rağmen, bu yıl bütçeyi iyiden iyiye düşüren Erdemir yönetiminden 4. yabancıya izin çıkmamış. 3 yabancıyla oynayan takımlara havuzdan gelecek 125 bin $'dan vazgeçememişler de diyebiliriz buna.

Koçun bu şartlardaki tercihi uzun oyuncudan yana olmuş, ki haklı da. Zira içeride net bir ribaund sıkıntısı var. Oktay, Eren, Emre ve geçen sezonu boş geçirmiş bir Thomas ile orayı gözü kapalı geçmek pek kolay olmuyor. Dışarıda bir şekilde Barbour, Erkan, Altan, Hakan, Melih opsiyonları var elde. Yeni gelecek yabancının uzun rotasyonuna eklenecek olmasından ötürü, oyun kurucu pozisyonundaki Hakan Demirel'e büyük iş düşüyor. Artık oynasın zaten. 2 yıl önce Erdemir'de küllerinden doğmuştu, bir kez daha yapabilir mi? Keşke, inşallah.

Bu arada fotoğrafçılık yönüm de gelişiyor. Sonu bilip, habere uygun foto çekmek diye buna denir herhalde. Reed giderken...

1 Yorum Var:

burnovic dedi ki...

Oynadığı takımın ismini bile ezberleyemeden gitti demek Reed...

Hakan'ın her maç kafadan bir 30 dakika oynaması lazım, 10 dakika falan da Melih Yıldız yedekler onu. Aslında, Bosman bir uzun alabilseler daha iyi... Çünkü sezon ortasında Allah korusun işler çok kötü giderse Amerikalı bir guard getirebilirler bence.