17 Eylül 2010 Cuma

Evren Büker'in Avukatı Konuştu

Evren Büker'in ödemelerin yapılmaması gerekçesiyle takımının Antalya'daki kampını terk etmesi ve kulübe ihtarname çekerek sözleşmesini tek taraflı feshetmesi, basketbol gündemine bomba gibi düştü bugün. Yine ilk kez Salsabasket'ten okuduğunuz bu haberin ardından sıcağı sıcağına Doğan Hakyemez'in açıklamaları geldi konuyla ilgili. Özetle Evren'i sildiğini belirtti. İşin bir de diğer tarafı ve onların da söz hakkı vardı. Bu bağlamda Evren Büker'in avukatı Salim Baki'ye ulaşıp, ondan da gerekli açıklamaları aldık. Evren Büker adına kulübe ihtarnameyi çeken avukat Salim Baki'nin açıklamaları şöyle:

'Evren Büker ile kulüp arasında federasyon sözleşmesi imzalanmadı henüz. Sadece imzalanmış bir protokol var ve bu protokolde de oyuncunun alacağı ücret, bu ücretin ödeme planı gibi detaylar var. Artı olarak bir de ücretini alamaz ise oyuncunun serbest kalmasını sağlayacak madde var. Bu protokol gereği yapılması gereken ödemelerin hiçbir şekilde yapılmamasından ötürü Evren mutsuzdu ve ayrılmak istiyordu. Bu nedenle de kulübüyle henüz yapmadığı tek tip sözleşmeyi yapmayacağını belirtip, benim aracılığımla kulübe ihtarname çekti. Böylece de Medical Park Trabzonspor ile yollarını ayırmış oldu. Durum bundan ibaret.' Salsabasket özel haberidir.

9 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

Teşekkürler ....

ozan_kartal dedi ki...

Beşiktaş'ın Evren gibi bir oyuncuya çok ihtiyacı var umarım devreye girerler...

Selami dedi ki...

2 numarada sadece Ömer Onan var,Evren Fener'e yakışır,Greer'den medet ummak hayalcilik olur,Aydın Örs'e duyurulur.

Ihsahn dedi ki...

Müthiş bir habercilik örneği sergiliyorsunuz. Tebrik ediyorum.

brk dedi ki...

galatasaray'ın hemen geri alması gerekir bence. kadrosunu bu transfer ile güçlendirirse efes ve feneri daha kolay zorlar

aysenur dedi ki...

bu ayrilisin her adimi planli!evren in bir sonra ki adimi 'evren feneri kovaliyor' gorun bakin ordan cikar.engin in yasadigi talihsizlik olmadik insanlara fb nin kapisini acti.ayrica bu oyuncularin maddi konularda haklarini savunacak oyuncu birligi kurulmali.cok oyuncu var ayni durumda olupta cekip gitmeyen.

dilemma dedi ki...

evren de hiç düşünmemiş mi ya bu tranzonda para olsa futbola harcar nerden bulacaklar benim 800bin doları diye.apartmanın altında yanyana 2 iddia bayisi olan bi yerden bahsediyoruz:)

Kapkankağan dedi ki...

evren'i evren yapan GS dir tekrar yuvasına dönsün belki biraz daha az ücret alır ama yıldız oyuncu gibi oynar GSCC de buyur evren kapı açık sana gerçek yuvan GS dir öyle şişkin kadrolara gidipte 5-10 dk ile yetinme herşey para değil Hidayetten örnek al biraz :)

Legend dedi ki...

yazık günah bu adama verilen 750 milyara