28 Eylül 2010 Salı

Fatih Solak Türk Telekom'da

Sezonun başlamasına kısa bir süre kalmasına karşın henüz herhangi bir takımla anlaşamayan yerlilerden biriydi Fatih Solak. Murat Didin'in yeni takımı Düsseldorf Giants ile anlaştığını duyurmuştuk aslında ama sonradan bozulmuştu o iş. Basket Dergisi'nden Can İşbakan'ın haberiyle öğrendik transferi. Habere göre Fatih'in yeni sezondaki yeni takımı Türk Telekom olacak. Sancılı bir hazırlık dönemi geçiren Türk Telekom'da Berent Kavaklıoğlu'nun ardından yaprak dökümünün sürme ihtimalinden bahsetmiştim Anıl'a. Şimdilik uzun rotasyonuna bir ekleme gelmiş durumda. Wesson - Ümit Türkoğlu - Fatih Solak üçlüsü neler yapacak, göreceğiz. Fatih'in kenardan gelerek yapabileceği muhtemel ilaveyi Ümit Türkoğlu hazırlık maçlarında yapıyordu zaten. Hücumda birinci opsiyon olabilecek bir silah olmasa da mücadelesiyle takımı ateşlemeye çalışmasının yanı sıra boyalı bölgeyi de kapatıyordu. Fatih de aynı şekilde oraya belirli dönemlerde sertlik kazandıracaktır elbette ama zaten kadroda yer alan tarzda isimlerden birinin daha takıma katıldığını söylemek lazım bu noktada. Tıpkı guard rotasyonunda olduğu gibi. Savunma karakterli bir oyuncu olarak toz şeker kıvamında savunma yapan Telekom'a önemli bir destek de verebilir tabii Fatih. Bu da düşünülmüş olabilir transfer aşamasında. Hayırlısı olsun iki taraf adına da.

8 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

TT hayır işi babında transferler yapmaya devam ediyor...

arda dedi ki...

orta seviyede takımlara gitmem diyordu takım bulamayınca böyle gidilir iste...bu seneki telekom a her oyuncu girebilir:))

KEREM dedi ki...

Bıkmıştım artık Fatih'in EL seviyesinde olduğunu söyleyen Galatasaraylılar'dan. Artık anlamışlardır umarım. Düsseldörf olmadı, düzenli transfer yapan Olin bile olmadı. Düzensiz Telekom'a ancak kapak attı. Önce Aliağa sonra Telekom. Bana kalsa TBL'de bile oynayamaz ya neyse :)

ugur_braveheart dedi ki...

sani beciroviç boşta..ayrıca gilstrab'ın yerine bir oyuncu daha alırsa telekom eski telekom olur. yoksa havlu atar. fatih solak iyi transferdir.

dilemma dedi ki...

azeri rindin'e noldu?bence telekom basketbol şubesini kapatıp rugbye filan geçsin

Miksiyon dedi ki...

Fatihmi gitmezmiş orta seviye takımlara:) Kendi seviyesini nerede görüyor acaba:)))

basketçi dedi ki...

telekoma en ufak bir katkı sağlamaz
telekomun mevcut kadrosundan hiçbir halt olmaz ama fatih gibi tek yönlü bir oyuncunun kadroya eklenmesinden ziyade çok çok iyi skor atıp savunması en azından vasat üstü olan bir uzun daha çok iş yapardı

koray dedi ki...

Sadece Ümit sonkol,Soner Şentürk ve Mutlu akpınarı elde tutup. Sertaç ve Uğur gibi genç oyuncuları A takıma çıkartıp.Bütçenin kalanı ile de (ki böyle vasat 12 oyuncuya dağıtmasalar bütçe çok da az değil ) 4 sağlam yabancı alsalar.Çok çok daha iyi bir takım olurlardı.

Faruk hocanın koçluğunun genelide kadro kurması gibi ise Telekomun işi çoook zor.

Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum anlayan anlatırsa sevinicem.