7 Eylül 2010 Salı

F.Bahçe Ülker: 77 - Düsseldorf Giants: 74

Bu akşamüstü Dereağzı'nda oynanan hazırlık maçında Türkiye'de hazırlıklarını sürdüren ve bu kapsamda bir dizi hazırlık maçı oynayan Murat Didin'in yeni takımı Düsseldorf Giants ile karşılaşan F.Bahçe Ülker, sahadan 77-74'lük skorla galip ayrılmayı başardı. İlk çeyreği 25-20, devreyi ise 43-42 önde kapatan sarı lacivertliler, üçüncü çeyrekte yalnızca 14 sayıya izin vererek final periyoduna 65-56 önde girdiler. Kırk dakika sonunda da sahadan 77-74'lük skorla galip ayrılan taraf oldular. Anıl maçtaydı, detayları paylaşacaktır bizimle. Şimdilik maçta olan bir diğer Fenerbahçeli Marko İlker'in tuttuğu istatistikleri verelim:

Emir Preldzic 14, Maxim Mutaf 15 , Lynn Greer 14, Kaya Peker 10, Mirsad 8, Lavrinovic 14, Uros Lukovic 2

6 Yorum Yapılmış:

ozan_kartal dedi ki...

Vay be Maxim Mutaf en skorer.

türktipi guard dedi ki...

maxim mutaf bence ibrahiç kutluay ın yolunda hızla ilerliyor. tek sorun doğru pozisyonda oynatılıp, şans tanınması. yazın ki milli takımda da neden oynatılmadığı , yerine oynayanların nasıl oynadığı ortada.. ayrıca şutuna gelince de özellikle screen çıkış şutları durdurması çok zor..

Ali dedi ki...

Maxim Mutaf ve İbrahim Kutluay...
Hadi herşeyi kabul ettimde sizcede çok farklı özelliklere sahip 2 oyuncu değilmi bunlar.
Genel düşünceme gelincede Mutaf sadece atletik yetenekleri bakımındann bizim genel profilin üstünde,geriye kalan herşeyi vasat,geliştirirmi bilinmez ama şu halinden İbrahim Kutluay ışığı çıkartmak için oldukça kasmak lazım.

Erol Kaya dedi ki...

Maxim Mutaf, Sinan Güler'in şutu iyi olan hali olacak gibi gözüküyor şu anda.
Sinan gibi çalışkan bir oyuncu ise çok çok iyi yerlere gelebilir ama İbrahim Kutluay ile karşılaştırmak güç.
İbo onun yaşındayken İtalya'ya 50 sayı atmıştı misal. Zaten oyun yapıları arasında da dağlar kadar fark var.

türktipi guard dedi ki...

acaba size soruyorum. hiç maxim mutaf ı izlediniz mi? ben maxim mutaf ın 3 defa avrupa şampiyonalarında toplam 25 maçını izledim. avrupa da saygı gören genç oyunclularımızın türkiye ye geldiğinde neden saygı görmediklerini çok merak ediyorum. misal vereceksek maxim mutaf yunanistan a 26 sayı 12 ribaunt 3 asist yapmıştı. yani o zaman da düşünecek olursak oyunun her yerinde olduğunu iddaa edebiliriz bu istatistik ile beraber.. acaba ülkemizde kaç oyuncu screen çıkışı şutu bu kadar yüzdeli atabiliyor..

Ali dedi ki...

Güzel insan farz edelimki Mutaf çok elit bir oyuncu olacak,olabilirde yani,ekledim zaten bunu.

Ancak İbrahim Kutluay ile aralarında hiçbir benzerlik yok,kaç kere izledin bilmiyorum ama sadece 10 dakika izlemek yeterli bu iki adamın çok farklı tarzlarının olduğunu anlamak için...Fazla izlemek fazla bilgi sahiib olmak ile doğru orantılı değil maalesef...Sen bu adamın 25 maçını izledin ve bu adamı İbrahim Kutluay'a benzetiyorsan,bence bundan sonra az ama öz izle...