29 Eylül 2010 Çarşamba

G.Saray CC: 69 - St. Petersburg: 58 (Savunmanın Galibiyeti)

Avrupa mesaisinde bir diğer zorlu karşılaşma Ayhan Şahenk'teydi. Eleme oynayacağı kısa bir süre önce öğrenen koç Mahmuti, 'sonuç ne olur bilemiyorum ama savaşacağız' demişti maç öncesinde. Uzun zamandır sakat olan Shipp & Caner ikilisini ilk beşe çekerek başladığı karşılaşmada takım gerçekten sonuna kadar savaştı. İlk çeyreği 5/5 isabet ve 10 sayıyla kapatan Shipp de basketbolu özlediğini hissettirdi hemen. 58 sayı yediler bugün, Ömer Onan deyimiyle 'o kadarına izin verdiler'. Rochestie ilk çeyrekte 4 asist yaparak maça iyi girmesine karşın şut sokamadı ve ara ara gereksiz zorlamalarıyla ritim bozdu. Ermal Kuqo, önemli bir savaş verdi pota altında. Çok istekli, çok arzuluydu. Takıma henüz katılan isimlerden Evren, 12 sayı - 5 ribaund - 1 asistinin yanı sıra Domercant'ı canından bezdiren savunmayı da ortaya koyarak oyunda öne çıkan isimlerden oldu. Hiç takımdan ayrılmamış gibiydi sanki. Bu konsantrasyonu ve bu çabası alkışlık. Tutku savunmada istenen düzeyde olmasa da ikili oyunlarla uzunları besliyor, ki son dönemde tek iyi yapabildiği şey bu. Bu detaylar genişletebilir muhakkak ki fakat hepsinden önemlisi bugün süre alan 11 oyuncu her top için büyük bir çaba sarfetti. Kritik nokta bu kesinlikle.

Maçın son dönemecinde biraz daha sakin kalabilseydi eğer sarı kırmızılılar 15 sayı üstünde bir farkla, daha rahat gideceklerdi Rusya'ya. Çok rahat yapabilirlerdi bunu ama ufak hatalarla 11'e kadar indirdiler farkı. Rövanş 6 Ekim'de Rusya'da. Haftasonu Rusya'da oynanan hazırlık turnuvasını yerinde izleyen Emir Alkaş'ın analizleriyle rakibini tamamen kilitleyen ve 15'i serbest atış çizgisinden olmak üzere yalnızca 58 sayıya izin veren G.Saray Cafe Crown, Rusya'da da kazanabilir. Bunu net olarak gösterdiler bugün. Cepteki 11 sayılık marj da önemli elbette.

G.Saray Cafe Crown (69): Josh Shipp 12, Caner Topaloğlu 3, Preston Shumpert 10, Taylor Rochestie 0, Tutku Açık 5, Luksa Andric 6, Radoslav Rancik 6, Haluk Yıldırım 3, Evren Büker 12, Ermal Kuqo 12

6 Yorum Yapılmış:

AHMET dedi ki...

KSK 65-87 kazandı deplasmanda.
Bu daha büyük başarı bence...

Selami dedi ki...

bir fenerli olarak G.Saray CC kutluyorum,hücum gücü yüksek bir takımı 58 sayıda tutmak büyük başarı,umarım turu geçerler,bir de Evren Trabzon'dan ayrılırken Evren'in vasat bir oyuncu olduğunu iddia eden arkadaşlara ithaf olunur,çocuk 3 antremanla maça çıkıp işini on numara yapmış,helal olsun, bize gelmesini çok isterdim, bu arada Oktay Mahmudi faktörü yavaş yavaş ortaya çıkıyor galiba,herkes FB Ülker ve Efes final oynar diyor,ama kimse G.Saray CC yabana atmasın derim.

AHMET dedi ki...

Türk Telekom grubunu ilgilendiren Game2'nin ilk maçını deplasmanda İsrail takımı kazandı. Zaten 1 İsrail takımı grupta garanti idi. Büyük ihtimal 2 İsrail takımı Ankara'ya gelecek Türklerde 2 defa İsrail'e gidecek. Allah oyuncularımıza ve emniyet güçlerimize sabır versin. İnşallah hem burda ve hem orda (x2) herhangi bir olay olmaz.

AHMET dedi ki...

loser 2
winner 8 imiş yanlış bilgi verdim özür..

Adsız dedi ki...

fb li olrak tebrikler , gs iyi iş çıkardı bence ...

onur dedi ki...

Uzun zamandır hırsın yanısıra "basketbol zekası" ile oynayan bir GSCC seyretmemiştim. Koç'un etkisi müthiş bence! Sonuç tur atlamaya yeter mi emin değilim ancak bu takım hücum setlerini de oturtabilirse kısa zamanda epey can yakacak gibi gözüküyor...