24 Eylül 2010 Cuma

Hacettepe Üniversitesi: 40 - Mersin BŞB: 61

Ankara'da günün ilk maçında karşı karşıya gelen iki ekibin mücadelesinde, oyunu baştan sona üstün götürerek galibiyete ulaşan taraf Mersin temsilcisi oldu. İlk çeyreği 20-7, devreyi 33-19 önde tamamladılar. Geçen yılki kadrosunu önemli ölçüde koruyan ve sezona kariyerinin ilk başantrenörlüğünü yapan Alp Bayramoğlu ile giren Hacettepe'de Dearman da kadroda tutulmuş. Fakat bugün forma giymedi Amerikalı oyuncu. Tamamen yerli oyuncularla sahada yer alan Hacettepe, soyunma odasından hırslı dönerek oyunun içerisine girmeye çalıştı. Önce topa baskı, ardından alan savunması derken salonu dolduran taraftarlarının da desteğini alarak hareketlendiler. İlk kez Özgür Adıgüzel'in üçlüğüyle farkı tek haneye indirme şansı yakalasalar da başarılı olamadılar bunda ve Mersin ekibi yine gaza basarak öne fırladı. Bu sekansdaki direnişleri de yıkılınca maç koptu gitti zaten. Pota altında Nedim Yücel-Asım Pars ikilisi dışarda da hareketliliğiyle Vincent Grier dengeyi bozan faktörlerdi.

Aubrey Reese'nin forma giymediği Mersin'de, İngiliz oyuncu Nate Reiking denendi bugün. Daha önce Milli formayla birkaç maçına denk geldiğim oyuncunun bugünkü performansı da iyiydi bana kalırsa. Şutundan ziyade asiste yönelik olduğunu söyleyebilirim ama derli topluydu, dedim ya beğendim ben. Rakibin 40 sayıda kaldığı bir karşılaşmadan ziyade daha zorlu bir maçta test etmek isteyecektir elbette koç Mete Babaoğlu. Bu açıdan yarını görmek lazım bir de. Hazer Avcı 15 sayısıyla takımın en skoreri olurken bu rahat oyunda genç oyuncularına da bolca süre verme şansı buldu koç. Hatta bir ara Orhun-Hazer-Deniz-Kislitsin-Kadir Çıpa beşi parkedeydi. Dusan da bolca süre alan isimlerdendi. Devre arasında Asım Pars da özel olarak pivot hareketleri çalıştırdı Dusan'a. Yapması gereken sırtı dönük oyunları özenle anlatan abisini can kulağıyla dinledi genç oyuncu. Vincent Grier ve Dionte Christmas ikilisine pek iş düşmedi bugün ama tıpkı Reiking'de olduğu gibi Christmas için de yarını bekliyorum.

Hacettepe Üniversitesi (40): Derya Yannier 3, Onur Altınmakas, Kemal Tunçeri 5, Orçun Göllü 8, Sercan Ergin 6, Melih Yavşaner 8, Kerem Öztoprak 4, Serhan Derinbay 3

Mersin BŞB (61): Asım Pars 8, Nedim Yücel 13, Orhun Güngören 2, Andrey Kislitsin 2, Hazer Avcı 15, Kadir Çıpa 2, Vincent Grier 9, Dionte Christmas 1, Dusan Cantekin 4, Valentin Pastal, Nate Reinking 2

2 Yorum Yapılmış:

Semih Ural dedi ki...

Kerem Tunçerinin Hacettepe transferini kaçırmışız =)

Fanatik Basket dedi ki...

sayı dağılımında bi isim yanlış yazılmış. orhun'un soyadı gündoğdu değil güngören olacak. mersin'de kiralık, karşıyaka oyuncusu..