15 Eylül 2010 Çarşamba

M.P.Trabzonspor: 67- Gloria Giant Düsseldorf: 68

3.Rixos Cup'ın açılış mücadelesinde karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesinde kazanan taraf son topta savunmada kalmayı tercih ettikten sonra beş saniyede hücum ederek sağ dipten isabetli üçlük bulan Gloria Giant Düsseldorf oldu. Guard arayışlarını sürdüren Medical Park Trabzonspor, Michael Wright ve Jamison'ın sakatlıkları da söz konusu olunca eksik bir kadroyla çıktı bugün maça. Evren Büker - Obasohan - Ersin Görkem - Hakan Yapar - Mutlu Demir beşiyle maça başlayan koç Aleaddin Yakan'ın şut kullanma noktasıdna Obasohan'a açık çek verdiğini söyleyebiliriz. İlk beşin dördünün takıma bu sezon katılan isimler olması ilk etapta koç adına en zorlayıcı durum tabii ki. Fakat Ersin Görkem ve Evren Büker'in rolleri net olarak belli, yapacakları katkılar da aynı şekilde. Buna Obasohan'ı da ekleyebiliriz. Gerçi o daha çok İhsan Bayülken'in deyimiyle 'iki ucu keskin bıçak' olarak gözüktü ama şutuna güveniyor, kullanmaktan sakınmıyor. Ayrıca potaya da rahat gidiyor, oyunu şutuna yıkan tarzda bir skorer yani. Sezon içerisinde kazandıracağı maçlar olacaktır. Maç içerisinde oyun iki tarafa da sıkça gidip geldi. Murat Didin, saf oyun kurucusu olmayan rakibine karşı baskılı savunmayla sonuç almaya çalıştı. Zaman zaman da başarılı oldu bunda. Evren, Caner, Ersin ve Obasohan dönüşümlü olarak getirdiler topu. En büyük sıkıntıyı da burada yaşadılar zaten.

İkinci devrenin başında Evren'in çok kısa bir sürede 3 sayı-2 asistlik oyunuyla skorda öne fırlasalar da genç ve dinamik bir takım olan Düsseldorf, rakibini yakalamayı başardı. Skorun sürekli el değiştiği son çeyrekte Caner Öner'in kritik beş sayısıyla takımını bir kez daha öne geçirdi fakat savunmada daha çok gözlerini kullandıkları için her defasında yakalandılar rakiplerine. İlk yarıda da oldukça kötü savunma yaptılar aslında ama Düsseldorf boş şutları sokamadı. Son topta bitime 30 saniye kala savunmayı tercih ederek Trabzon'a sayı şansı tanımayan Murat Didin'in takımı kalan beş saniyede de hızlı hücum ederek sağ dipten üçlüğü bulmayı başardı. Genç ve tecrübesiz bir takımlar, hedefleri de şimdilik sadece play-off olarak gözüküyor ama Murat Didin'in işin henüz başında olduğunu da eklemek lazım.

Michael Wright, Jamison takıma döndüğünde ve takıma hakim olabilecek bir oyun kurucu daha kadroya eklendiğinde tehlikeli bir takım olacak Medical Park Trabzonspor. Özellikle iç sahada herkesi zorlamalarını bekleyebiliriz herhalde. Zamana ihtiyaçları olduğu da kesin, takipte kalmaya devam şimdilik.

1 Yorum Var:

koray dedi ki...

TS'nin alacağı guard konusunda bir bilgi var mı DODO isim belli transfer bitti bitecek gibi konuştu sanki.