12 Eylül 2010 Pazar

Ne Desem Az, Ne Söylesem Boş

Buraya teknik taktik detay ya da yorum yazacak durumda değilim, o kafada da değilim. Kısılmış sesimi yarına yetiştirmeye çalışıyorum son sürat. Bu takımın gerçek bir parçası olup bu tarihi yazan ekibin içinde olmak için neler vermezdim kimbilir? Sabah NTVSpor'da 'Bu takım tarihin en iyi oynayan Milli Takım'ı' lafımın arkasındayım, hatta artık rahatlıkla söyleyebiliyorum ki 'Bu takım aynı zamanda tarihin en başarılı Milli Takım'ı'. Yüreğinize sağlık, emeklerinize sağlık. Kerem'in son turnikesinde tüm salon attı o iki adımı ve sayıyı bıraktı. Keza Semih'in son bloğunda da. 70 Milyonun yüreği vardı o blokta. Yıllarca Milli Takım'lar düzeyinde bize her türlü eziyeti çektirmiş Sırpları bu şekilde yenmenin keyfi başka, bambaşkaaaaaaaaaa!!!!!

7 Yorum Yapılmış:

exclusivefor80 dedi ki...

şaka gibi finaldeyizz...ama bi şaka da 0.5 saniyede topu içine atacak şutuda elinden cıkardı adamlar.bravooo.yürü be semih ama..ne blok tu..

Erol Kaya dedi ki...

inanılmaz duygular içindeyim hala. Çocukluğumuzun ütopyası gerçek oldu. Ve finali de izleyebileceğim Sinan Erdem. Her şey rüya gibi...

2001'in en kötüsü Kerem Tunçeri bu sefer takımı kurtaran oyuncumuz oldu.
Keselj'nin Stojakoviç vari performansı, mükemmel Teodosiç ve basketbol uzmanı İvkoviç'e rağmen maçı kazanabildik.

Ömrümden birkaç yıl götürdü belki ama bu sevinç her şeye değer.

NOT: Önümüzdeki yıllarda bu Sırbistan takımı durdurulması çok çok zor bir takım olacak. Enes ve Furkan'ın katılımıyla pota altında onlara karşı üstün olacağız ama müthiş guard-forvet hattıyla önümüzdeki 10 yıla damga vuracaklar gibi gözüküyor..

devrim umut dedi ki...

@salsa, son iki yildir belden asagi ve yukari dizdigin tanjevic elestirilerini gözden gecirmeye baslayabilirsin mesela..

"2010 masali" söylemi de haksiz degilmis hani, masal dunyasindayiz!!

saLsa dedi ki...

@devrim umut

Sen inandığın doğruları skora göre değiştiriyorrsan buyur sen gözden geçir benim yerime. Ben kendi inandığım doğruları söylüyorum burada. Ve Tanjevic'i eleştirdiğim her satırın da arkasındayım. Bu başarının ardından ne Türkiye dünyanın en mantıklı programlı basketbol ülkesi oldu, ne de Tanjevic dünyanın en büyük koçu. Sen bu mutlu anda bile günü eleştiriyle geçiriyorsan durum vahim senin adına. Keyfini çıkar bu anın, analizini sonra yaparız. Ama unutma ki 2010 masalı gerçekten bir masaldı ve masal gibi bir performansla madalyaya belki de şampiyonluğa ulaştık/ulaşacağız. Plan program diyorsan Sırplara bakmalısın, genç bir jenerasyonla aradaki turnuvalara 'Gazozuna' değil harbi harbi 'Madalyasına' çıkıyorlar. Hem de kendi evlerinde de değiller. Bir de evlerinde olsalar? Bizim takımın kendi sahamızdaki turnuvada bambaşka bir kimliğe bürüneceğini zaten bekliyorduk. Öyle de oldu.

Miksiyon dedi ki...

sinan velickoviçi fena kaçırdı son pozisyonda yatsın kalksın semihe dua etsin bir çuval iniciri berba edecekti

Sarıkaya dedi ki...

Bu takımın 2012 Londra Olimpiyatlarına gitmesi şart yoksa, dünya 3. olup bi' sonraki dünya kupasına bile katılamayan futbolculardan bi' farkı kalmaz.

serhan dedi ki...

sırpları dünyaya eziyeti daha yeni başlıyor daha öncede dediğim gibi bu takım önümüzde ki 10 sene bütün turnuvaların final adayıdır.
son 4 saniyede kenar oyunumuzun mükemmeldi bence top hidayete gelecek o elinden kaçıracak kereme gelecek hazırlıksız sırp savunmasının arasından sıyrılıp turnikeyi atacak sinanda maç bitiminde topu havaya atacak.mükemmel hazırlanmış bir maç sonu kenar oyunu dahi tanyeviç
vallahi dahi.... hatta daha sonra ivkoviçin aldığı molada oyunlarını çözüp topu kolay çıkarmalarına izin verip semih ile spektaküler bir bitiriş dahice...adrenalin bağımlısı olduğumuzu bildiği için milletce basketbol aşkını körüklemek için mükemmel düşünülmüş ve uygulanmış maçlar dahice dahice.
tanyeviç 2011 litvanyadaki şampiyonada da olimpiyat için olacam demiş yandık bari 86-87 jenarasyonunu kurtaralım ondan 79 luları yaktı.
tanyeviç yüzünden çok doluyum salsa şunu uzunca bir tartışsak..
selamlar