30 Eylül 2010 Perşembe

Özlemişiz Tulum Çıkartmayı..

Feci bir Avrupa macerası yaşadığımız geçen sezondan sonra bu yılın startını tulum çıkartarak verdik. EuroCup ve EuroChallenge ön elemeleri oynayan 3 takımımız da geceyi turu fazlasıyla kolaylayacak galibiyetlerle kapattılar. 2 deplasman 1 iç saha galibiyeti aldık, ki geçen sezon bu tarz tabloları görmeyi epeyce unutmuştuk.

D.Bank Skyliners: 61 - Beşiktaş Cola Turka: 68

Beşiktaş kağıt üstünde zor gözüken eşleşmeyi kolaya döndürdü ve Almanya'dan 7 sayı farklı bir galibiyet çıkarttı. Hem de devreyi 7 sayı geride kapatmışken. Avustralyalı uzun Ogilvy'nin 23 sayı - 10 ribaund, Cevher Özer'in ise 19 sayı - 13 ribaund ile oynamaları muazzam. Bu yıl o ikiliye büyük yük düşecek zira. Ogilvy'nin uzun maratondaki performansını sabırsızlıkla bekliyorum, onla ilgili o kadar olumlu yazı okuyup o kadar pozitif şeyler duydum ki, merakımın nedeni biraz da bu. Almanya seyahatinin en tatsız olayı yardımcı koç Yağızer Uluğ'un aniden fenalaşması ve götürüldüğü hastanede apar topar apandist ameliyatına alınması. Geçmiş olsun koç.

Leiden: 65 - Pınar Karşıyaka: 87
Pınar Karşıyaka hazırlık maçlarındaki çılgın formundan ötürü (ki 1 maçlarını çıplak gözle, 2 maçlarını ise videodan izledim) Hollanda deplasmanında mutlak favoriydi benim için. Rahat bir galibiyetle dönüyorlar eve, İzmir'de şov var haftaya. Hakkındaki soru işaretlerimi hala yenemediğim Osiris Eldridge 19 sayı ile takımın en skorer iki isminden biri. İyi işaret. Diğer 19 sayılı isim ise büyük patron Jovo Stanojevic. Total karnesinde 19 sayı - 4 ribaund - 7 asist yazıyor ki, aman aman. Furkan'ın da ondan altta kalır yanı yok, 14 sayı - 16 ribaund. Bu kupanın ribaund krallığı için uzak ara favori. Yeni transfer Omar Sneed'den gelen 15 sayılık katkı da kayda değer. Yeni geldi ama adaptasyonu kısa sürdü, istatistiksel anlamda katkısı gayet iyi. Saha içindeki durumunu görme fırsatı bulamadım ama henüz.

G.Saray Cafe Crown: 69 - St.Petersburg: 58
G.Saray Cafe Crown yaratılan doğru enerjinin sahaya da doğru yansıtıldığı anlarda ne kadar etkili olabileceğini yer yer gösterdi bu maçta. Sürpriz bir şekilde katılma hakkını elde ettikleri Eurocup'ta gruplara kalmaya çok yakınlar. 12'şer sayılı Evren, sakatlıktan taze çıkan Shipp ve ikinci baharını yaşama arzusundaki Ermal takımın en skorerleri. Rochestie'nin %0 saha içi isabeti ile maçı sayı atamadan tamamlaması ise şanssızlık. Çok daha büyük bir fark yakalanabilirdi dün ama bu kadarla yetinildi, bu da yeter zaten bir üst tura. Çok büyük bir aksilik olmazsa.

Henüz Yorum Yapılmamış