6 Eylül 2010 Pazartesi

Pete Williams'tan Sinan Güler'e ve Türkiye'ye Övgü

Bu ülke basketbolunun en önemli yabancı karakterlerinden biridir Pete Williams, içinde benim de bulunduğum bir döneme basketbolu sevdiren yegane isimlerdendir. Sanmıyorum ki kişisel olarak ondan haz etmeyen bir kişi dahi olsun, adamlığı ile yıllarca bu ülke basketbolunun Pete abisi oldu o. Ve o efsane Pete Williams bakın dünkü Fransa maçının ardından Facebook'ta Sinan Güler'in babası Necati Güler'in hesabına ne yazmış:

Necati, you must be one proud father. Sinan is really playing well. This Turkish National Team is a lot of fun to watch. They have great chemistry, and really seem to enjoy playing with one another. I'm looking forward to a Turkey-USA Final. The basketball venues in Izmir, Kayseri, Ankara, and Istanbul are terrific! TURKIYE..TURKIYE..TURKIYE!

Büyük gurur Sinan için. Bu yaz başında iki çocuğunun birden mezuniyetini yaşayarak, benzer bir gururu da kendisi yaşadı Pete abi. Yukarıdaki fotoğraf da o günden. Pete kestiği sakalları ve saçı haricinde hiç değişmemiş gibi. Sanki yine kalkıp bir ters smaçla hem bizi hem de mikrofonları başındaki Murat Murathanoğlu ile İsmet Badem'i coşturacak gibi. Yapar da zaten, hiç şaşırmam. (Fotoğrafın büyük hali için üzerine tıklayınız)

4 Yorum Yapılmış:

Ahmet Karadag dedi ki...

Pete demisse tamadir... ;) Süper bir oyuncu ve süper efendi bir adamdi Türkiye zamanlarinda. Efendilgini de kaybetmemis anlasilan.

Semih Ural dedi ki...

Spor Sergiye dair hatırladıgım en güzel isimlerden biridir Pete Williams. Bana da basketbolu sevdiren isimdir diyebilirim.

mre dedi ki...

İsmini okumak bile bir kuşağı heyecanlandırmıştır eminim.

basketçi dedi ki...

@mre
imza