23 Eylül 2010 Perşembe

Pınar Karşıyaka: 76 - Tofaş: 72

İzmir'de düzenlenen turnuvada evsahibi Pınar Karşıyaka, konuk ettiği Tofaş'ı 76-72 ile geçti ve hazırlık maçlarındaki üstün formunu devam ettirdi. Son çeyreğe girilirken skorda 49-54 ile Tofaş üstünlüğü vardı ancak Holston'un etkili oyunu neticesinde galibiyete ulaşan taraf Pınar Karşıyaka oldu. Zaten sahanın en skoreri de 20 sayılı Holston. Karşıyaka'da yeni transfer Omar Sneed ilk kez forma giyerken, sakatlıkları bulunan Andre Smith ve Birkan Batuk oynamadılar. Tofaş'ta ise Onur Aydın ve Jason Rowe dakika alamamışlar sakatlıkları yüzünden.

Pınar Karşıyaka (76): Osiris Eldridge 13, Omar Sneed 4, Uluğ Kaçaniku 2, Jovo Stanojevic 8, Reha Öz 10, Davis Holston 20, Ahmet Erdoğan 1, Furkan Aldemir 11, Alper Saruhan 7

Tofaş (72): Kenan Sipahi, Orçun Göllü 2, Austin Nichols 8, Can Altrıntığ 9, İnanç Koç 6, Tomislav Ruzic 8, Can Özcan 13, İlkan Karaman 13, Fırat Töz 3, Selim Saygın 10

6 Yorum Yapılmış:

dilemma dedi ki...

seva dönmüş:)şafak'a hayran kalanlar bi de kenan sipahi'yi izlesin.

nonstop dedi ki...

jovo muhteşemdi. volkan çetintahradan beri böylesine muhteşem oynayan bi oyuncu izlememiştim. yaptığı topkayıpları, alamadığı ribauntlar ve kaldıramadığı göbeğiyle taraftarı coşturur bu adam.

Adsız dedi ki...

Tofaş bu maçta beklediğimden çok daha iyi oynadı. Karşıyaka'nın ilk yarıda dış şutlarının girmemesiyle bir türlü öne geçemedi. Jovo'nun da erken foul problemine girmesi dipten hücumlarda çok sorun doğurdu.
İkinci yarı başında Karşıyaka oyuna iyi başlayıp farkı 10a kadar çıkarsa da sonlara doğru 15 farklık seri yakalayan Tofaş son periyoda 5 sayı farkla önde girdi. Burda Karşıyaka son yumruğu koyacağına seri yumruklar yiyip yıkılma pozisyonuna düştü.
Son periyoda da iyi başladı Karşıyaka ve farkı 5-7 sayı civarında götürdü daha sonra da Tofaş 2 pozisyon üstüste 13 numaralı oyuncusuyla 3 lük buldu ve tekrar başa baş oldu maç, sanırım son 3 dakikada idik. Daha sonra Holston'ın katkısıyla yine maç Karşıyaka'nın oldu.

Dip not olarak taraftarımız Furkan'a karşı aşırı bir sevgi besliyor, her yaptığı olumlu olumsuz harekette 100 kişilik seyirciden de reaksiyon aldı.

Ben takımı genel olarak beğendim, hiç yıldız olmayıp takım olmayı becerebilmiş görüntü sergilediler. İçerdeki maçlarda seyirciyle üst düzey takımlar dışında maç vermezler. Ben en fazla 2 kaza olabilir diyorum sezonda sadece o kadar.

Miksiyon dedi ki...

Ben ksk yi hiç beğenmedim bugün çok kötü oynadılar bunda jovonun gününde olmaması ve girmeyen şutlar bir yana kısıtlı kadrosu olan tofaşa karşı çok yumuşaktılar tofaşın o kadrosu 55-60 sayıyı zor bulur ligde biraz dişli takımlara karşı 72 sayı bıraktılar potaya. ilkanın furkan üstünden vurduğu smaç(bloğa rağmen) maçın hareketiydi. osiris ve sneed için kötü oyuncu diyemem vasat oyuncular diyelim andre çabuk iyileşir umarım.Reha köşelerden affetmiyor göbek ve çaprazdan kötü şut atıyor savunması zayıf kalırsa alperi kesemez takımdan. Jovo konusuna girecek olursak bence bu yıl takıma çok katkı verecek sayesinde çok boş dış atış bulacağız tabi taraftara tanıtmak lazım hoplayıp zıplayan uçana kaçana blok vuracak bir oyuncu değil ayaklarını yerden bile kesmiyor resmen full fundamental bir pivot:) ama bugün elinin ayarı çok bozuktu topu tutamadı resmen düzelsin taraftarın sevgilisi olur:)
Yarınki olin maçı çok çekişmeli olacak bence.

Legend dedi ki...

nonstop dedi ki...
jovo muhteşemdi. volkan çetintahradan beri böylesine muhteşem oynayan bi oyuncu izlememiştim. yaptığı topkayıpları, alamadığı ribauntlar ve kaldıramadığı göbeğiyle taraftarı coşturur bu adam.


teşekkür ederim saat şuan 01,25 ve beni bir hayli güldürdün.

slm olsun volkan çetintahraya ya da kulakları çınlasın hahaha

ender gul dedi ki...

volkanı izlerken sivilcelerim çıkıyordu :)))

jovodan umutluyum ama, bakalım...

bence takım sezon boyunca iyi performans gösterir, henüz hazırlık maçları bunlar...