17 Eylül 2010 Cuma

Quincy Douby Çin'de

Geçtiğimiz sezon TBL'ye veda eden Darüşşafaka'da oynadığı oyunla adından oldukça söz ettiren ve sayı kralı apoletini elinde bulunduran Douby gelecek sezon Türkiye sınırlarından ve bizlerin radarlarından oldukça uzakta olacak. Zira eski Sacramento'lu, Çin'in The Xinyiang Flying Tigers takımıyla anlaşma sağladı. Kısa bir süre önce takıma katılan bir diğer eski NBA oyuncusu James Singleton'la birlikte oynayacak olan Douby'nin orada çılgın ortalamalara ulaşacağını tahmin ediyorum. Son dönemde ülkemizde ikamet etmiş en kaliteli skorerlerden birisi olan Douby'nin yakın zamanda Türkiye'ye olmasa bile onu daha yakından takip edebileceğimiz Avrupa liglerinden birine dönmesi umuduyla...


Edit: Çin ligi ile ilgili haberleri biraz irdelendiği vakit Francis, Iverson gibi süperstarların da Marbury gibi Çin ligine transfer olabilecekleri görülmekte. Her ne kadar bu dedikodular bir süredir sürse de işin ciddileştiğini belirtmekte yarar var. Bir de her gördüğümde iriliğiyle bana tebessüm ettiren Porto Riko'nun pivotu P.J Ramos'un da seneye Çin liginde Zhejiang formasıyla boy göstereceğini belirtelim. Adamlar basketbolda da geliyorlar.

4 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

cem'in yazısından sonra baya bi akıllanmış

yangchonchoi dedi ki...

Epeydir internetten uzak ilkel bir hayat sürmem neticesinde Cemsheed'in yazısını gözden kaçırmışım,üzgünüm. Ancak HotSauce21 sayesinde okuma fırsatı buldum ve gördüm ki Anıl'la da Cem'le de Douby konusunda ayrılıyoruz.
Aslına bakılırsa takım kuracak olsam ben de Shipp'i tercih ederim, savruk Douby'e nazaran.Üstelik tercihi yapan Mahmuti ise bir saniye bile düşünmem neden Shipp'i tercih etti diye. Burada hem fikiriz. Ancak Cem'in yazısında bahsettiği "katil içgüdüsü" sanırım beni benden alan. Bir zamanlar Karşıyaka'da oynayan Jefferson vardı hatırlarsanız, Efes'e 30, Ülker'e 40 atmıştı sakat sakat. İşte bu tip adamları izlemek büyük keyif benim için,her ne kadar takım oyununun, takım savunmasının ön planda olduğu disiplinli Avrupa basketboluna gönül vermiş olsam da. Sanırım bu tarz eğlenceli istisnaları da zaman zaman istiyor bünye. Douby'nin Jefferson ve türevlerinden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum bu arada. Douby'nin Prokom ayarındaki bir Euroleague takımında iş yapabileceğini de düşünüyorum,ancak fazlasını değil.Darüşşafaka'nın ligden düşmesi konusunda da yanıldığımı belirteyim, Douby'nin takımı ligde tutmaya yeteceğine inananlardandım, olmadı. Hayır,hayır çelişmiyorum kendimle, keşke geri gelse de izlesem yine=)

Özcan Yüksel dedi ki...

Benim çin konusunda en çok şaşırdığım konu oyuncuların avrupadan daha ucuz rakamlara transferlerini gerçekleştirmeleri. Rakamlar geçmiş zaman yanılabilirim ancak Starbury çinde 180 bin euro alacak bu sene maccabi ise ona 300 bin euro önermişti. Hoş 3-5 tane de starbury mağazası açılacak falan geleceğe yatırım olarak gördü de diğer oyuncular da çine ucuz rakamlara gidiyor. CBA'in çekici noktası neresi çözemedim ben

Sheed dedi ki...

DOUBY'NİN KAFASINI KARIŞTIRMIŞLAR!!!

hayal kırıklığına uğradım ya, demek ki beklediği teklifler gelmemiş ama stromile swift, stephon marbury gibilerinin yanına gitmesi için erkendi..

geçen gün bu haberi okuduğumda, beni asıl şaşırtan james singleton'ın oraya gitmiş olmasıydı.. nba'de hemen hemen her takıma kenardan katkı verebilecek düzeyde.. geçen sezonu da iyi geçirmişti..