20 Eylül 2010 Pazartesi

Rasic Sağlık Kontrolünden Geçti

Yerli oyunculara parasını ödeyemezken, hoş ödemezken mi ödeyemezken mi orasını da tam bilmiyoruz ama, yabancı oyuncu transferi yapması doğal olarak garip karşılanan Medical Park Trabzonspor Aleksander Rasic'i sağlık kontrolünden geçirdi, eleman turp gibi. Hem turp gibi hem de cin gibi maşallah, anında yağlama-yıkama işlemlerine başlamış. Çok büyük bir kulübe geldim sözü dışında söylemiş oldukları kabul edilebilir sözler bir nebze; ama onları da bir araya getirdiğimizde görüyoruz ki akıllarımıza şirin bir Rasic portresi çizmek için elinden geleni yapmış MP Trabzonspor'un yeni oyuncusu, doğaldır da. Bu arada Trabzonspor elbette çok büyük bir camiadır, söylemek istediğim şu ki bahse konu olan basketbolda, birinci lige yeni yükselmiş bir takımla ilgili olarak çok büyük bir kulübe geldim falan demek çok da mantıklı değil. Rasic'i de hoş görmek gerek yeni bir kulübe gelmiş ve "Daha yeni birinci lige çıkmış bir takıma geldim, bakalım ne olacak" diyecek hali yok adamın. Umarım maaşlarını tüm takım arkadaşlarıyla birlikte tıkır tıkır alabildiği, mutlu ve huzurlu bir sezon geçirir.

6 Yorum Yapılmış:

HotSauce21 dedi ki...

trabzonspor'un basket formalarında yer alan armalara baktığınızda bi detay göze çarpıo. armanın üstünde 1 tane yıldız mevcut. çoğu kişi mutlaka biliyordur ama bir kez daha hatırlatalım. futbolda 5 şampiyonluk kazanan takımların armalarının üstüne birer yıldız ekleniyor. işte mantalite burda kendini belli ediyor maalesef. takımlarımız futbola bu kadar endeksliyken yok evren neden haber vermeden gitti, kulüp neden sadece yabancılara ödeme yapıyor ya da neden oyuncuların federasyon sözleşmesi yok gibi profesyonellikle alakası olmayan soruları kendimize sormaya devam ederiz.

koray dedi ki...

@Alperen tamtakır yokluk ifade eder varlık yada tamam olma durumu ifade etmez.Mevcut hali ile cümle çok garip oluyor anlayacağın.

tamtakır

sf. (ta'mtakır) İçinde bulunması gereken şeylerden hiçbiri bulunmayan, bomboş: �Bir zamanlar hazinemiz tamtakırdı, sıçan düşse başı yarılırdı.� -T. Halman.
Güncel Türkçe Sözlük

http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori=verilst&kelime=tamtak%FDr&ayn=tam

saLsa dedi ki...

:) Koray, düzelttim ben..

Erol Kaya dedi ki...

Muazzam bir transfer 1. lige yeni çıkan bir takım için.
Ancak HotSauce21 in değindiği bu yıldız ibaresi de var ki yine silkelenip kendime geliyorum ve hangi ülkede olduğumu hatırlıyorum. Çok yerinde bir tespit.
Futbola endeksli bir ülke, intertoto kupasında 2 maç kazanınca yollara dökülen bir nesil, üst düzey şirketlerde bile pazartesi sabah kahvaltısında FB- GS kavgası yaşanması vs vs...
Bilemiyorum belki bendedir sorun... Litvanya'da yaşamam gerekiyor sanırım.

Özcan Yüksel dedi ki...

seyircisi her basketten sonra gol diye bağırıyor :) ciddiyim

tbs1 dedi ki...

keyfini süreceğinize eleştiriyorsunuz sizde gerçek bir türk taraftarısınız tebrikler
lige gelecek rengi ,keyfi değil hangi detaylarıa takılıorsunuz şaşırıyorum.ankaranın lig uzun yıllar sonra ankaranın doğusuna ilerlemiş bunları konuşmamız gerekirken yazık yazık