16 Eylül 2010 Perşembe

Rixos Cup'da 2. Gün Sonuçları

Medical Park Trabzonspor: 59 - Dinamo Moskova: 48
Evren Büker'in kampı terketmesiyle birlikte günün en çok konuşulan takımı haline gelen Medical Park Trabzonspor, Evren'in takımdan ayrılmasının ardından İlker Türel - Obasohan - Ersin Görkem - Hakan Yapar - Mutlu Demir beşiyle başladı karşılaşmaya. Hafif sakatlığı bulunan İlker dün riske edilmemişti ama bugün biraz da mecburiyetten parkeye çıkmak zorunda kaldı zira Evren'in yokluğunda top getirecek bir isme ihtiyaç vardı. İlk çeyreği 14-10 geride kapattıktan sonra ikinci periyotta yalnızca 8 sayıya izin vererek devreyi 30-22 önde kapattı bordo mavililer. Savunmada fazlasıyla aksayıp, hücumda da Obasohan'ın bireysel performansıyla ayakta kaldılar. 3.çeyreğin ortalarına doğru Obasohan ile Dinamo Moskova'nın toplam skoru birbirine eşit durumdaydı neredeyse. Şutuna fazlaca güvenen, her fırsatta bunu kullanan ve zaman zaman potaya da yüklenerek sayıya gidebilen bir isim dediğimiz Obasohan, dünün ardından bugün de 20'li sayılara ulaşmayı başardı. Obasohan'ın 25 sayısı haricinde çift haneye çıkan ikinci bir oyuncu yok Trabzonspor'da. Oyun kurucu ve iki uzun eksikliğine bir de Evren Büker'in eklenmesi bu turnuvada onlar adına yapılacak yorumları geçersiz kılacak. O nedenle şimdilik bir virgül koyalım buraya.

M.Park Trabzonspor (58): İlker Türel 2, Obasohan 25, Serhat Büker 4, Ersin Görkem 8, Mutlu Demir 2, Hakan Yapar 3, Hadi Özdemir 9, Caner Öner 6

G.Saray Cafe Crown: 87 - Giants Düsseldorf: 67
Dün olduğu gibi bugün de Rochestie - Melih - Shumpert - Rancik - Kuqo beşiyle parkeye gelen G.Saray Cafe Crown, sert savunma yaparak başladığı ilk beş dakikalık dilimi 10-0'lık bir seriyle geçti ve aslında bu beş dakikada önemli ipuçları verdi. Dünün ardından bugün de gösterilen bu savunma direnci Oktay Mahmuti'nin takım üzerindeki etkileri elbette. Savunmanın istikrar işi olduğunu bilen herkes gibi koç da bunu sürekli bir hale getirmek niyetinde. Bu nedenle de oyunun her anında, rakip farketmeksizin sert savunma istiyor oyunculardan. Bu dönemde tam 8 top kaybı yaptı Alman takımı. Murat Didin'in molaları da yeterli olmadı ayağa kalkmaları için. 3.çeyrek sona erdiğinde skorboardda 65-43 G.Saray Cafe Crown üstünlüğü gözüküyordu. Dün olduğu gibi bugün de rakibini son çeyrek öncesinde yere seren sarı kırmızılılar, alan savunmasıyla başladılar final periyoduna. Dün de 4 kısalı bir sistemle başlamışlardı Dinamo Moskova önünde. O ana kadar skor bulmakta çok çok zorlanan Düsseldorf takımı, bu zone tercihini çok çabuk cezalandırdı ve üstüste basit sayılar buldu. Bu noktada alan savunmasının henüz deneme aşamasında olduğu ve pek çok defo taşıdığına da şahit olduk.

Dün sakatlanan Göksenin Köksal'ın kadroda yer almadığı sarı kırmızılılarda Rancik 20 sayı-10 ribaund ile double double yaparken, dünün başarılı isimlerinden Rochestie yine 15 sayı - 6 asist -3 top çalmasıyla göz oldurdu. İlk iki günün ardından şutunun çok da istikrarlı olmadığını görsek de temposuyla bu takımın önemli isimlerinden biri olacağını gösterdi. Ermal Kuqo istekli, Rancik yine bildiğimiz gibi. Luksa Andric bazen ilginç hatalar yapsa da alışma sürecinde olduğunu düşünerek biraz bekleme yanlısıyım bu noktada. Tutku Açık yaklaşık 20 dakika süre aldığı karşılaşmada karavana atarken tam 4 asist yapmasına karşın Telekom'daki savruk günlerinden birinde gibiydi. 2. günün sonunda bana göre halen takımın en önemli soru işareti konumunda.

Yarın 19.30'da oynanacak G.Saray Cafe Crown - Medical Park Trabzonspor maçıyla tamamlanacak kupa. Belki o maçın ardından genel bir değerlendirme yapabiliriz G.Saray Cafe Crown özelinde. Zira eksiklere rağmen oldukça ciddi bir turnuva süreci yaşıyorlar.

Doğukan Sönmez: (2', 2 sayı, 2 ribaund) Melih Mahmutoğlu: (30', 8 sayı, 7 ribaund, 4 asist, 1 top kaybı) Preston Shumpert: (25', 12 sayı, 4 ribaund, 1 top çalma) Taylor Rochestie: (26’, 15 sayı, 3 ribaund, 6 asist, 1 top çalma, 4 top kaybı) Tutku Açık: (18', 4 asist, 2 top kaybı) Luksa Andric: (20', 13 sayı, 2 ribaund, 4 asist) Radoslav Rancik: (30’, 20 sayı, 10 ribaund, 2 asist, 4 top çalma, 1 top kaybı) Haluk Yıldırım: (23’, 9 sayı, 2 ribaund, 2 asist) Ermal Kurtoğlu: (25’, 8 sayı, 2 ribaund, 3 asist, 2 top çalma, 3 top kaybı)

Bilgiler Galatasaray.org'dan..

4 Yorum Yapılmış:

muratdinc dedi ki...

Hadi Dogan degil Ozdemir olacak.:)

alper dedi ki...

Butun mac Caner Oner Guard oynadı maçı izleseydin yorum yapabilirdin...

dejavu dedi ki...

@alper;

İzlemediğim maçları özellikle belirtiyorum(z), izlemedim(k) diye. Medical Park Trabzonspor'un turnuvadaki iki maçını da izledim. Bir önceki gün Caner'in top getirdiğini, Obasohan-Ersin-Evren-Caner dörtlüsünün dönüşümlü olarak bu rolü üstlendiğini yazmıştım. Dün de zaman zaman bu görevi üstlenen Caner'in bir numaradaki hayli dağınık performansına şahitim yani. İlker de sakatlığına rağmen hem ilk beş başladı hem de ikinci yarıda görev aldı. Sorun yok o noktada, izlemediğimiz maç hakkında izlemiş gibi yorum yapmam yani emin olabilirsin.

Çağlar..

alper dedi ki...

İlk gunku yazını kaçırmışım benim hatam. İzleyeceğin maçların yorumlarını bekliyoruz o zaman kolay gelsin .