15 Eylül 2010 Çarşamba

TBF'den Red Foxes Açıklaması

Turnuvanın Ankara ayağından bu yana gündemdeki sıcaklığını koruyan Red Foxes konusu ile alakalı olarak bir ceza haberi girmiştik dün. Bütün ajanslara düşen bu haber üzerine az önce TBF'den konuyla alakalı olarak bir açıklama geldi. 'Gruptaki sıralamanın büyük ölçüde belirleneceği ve takımımızın elde edeceği başarılı sonuçların sıçrama noktası olmaları açısından hayati önem taşıyan Rusya ve Yunanistan müsabakalarında; seyirci konsantrasyonunun bozulmaması ve taraftarlarımızın takımımıza verdikleri önemli desteğin sekteye uğramaması adına Federasyonumuz, FIBA’ya bilgi vermek kaydıyla, dans ve gösteri ekiplerinin söz konusu müsabakalarda sahne almamasını sağlamıştır.' denilen açıklama, 'Ayrıca, iddiaların aksine, konuyla ilgili olarak FIBA tarafından Federasyonumuza intikal ettirilen herhangi bir ceza veya yaptırım bulunmamaktadır.' cümlesiyle sonlandırılmış. Red Foxes Dans Grubu'nun Direktörü Olena Rozhkova'nın konuyla alakalı olarak Cumhuriyet gazetesine yapmış olduğu açıklamalar da burada. Bu iki açıklamadan birinin gerçeği yansıtmadığı kesin, karar sizin. Ayrıca TBF'nin açıklamasında, ceza noktası haricinde, mantıksız noktaların bolluğu da gülümsetiyor insanı. Konuyla alakalı olarak TBF'nin yapacağı açıklamayı merak ettiğimi söylemiştim, sağolsunlar yine yanıltmadılar.

13 Yorum Yapılmış:

brutus dedi ki...

off off..insanları aptal yerine koymaya devam edin bakalım siz. tabi tabi, herşey konsantrasyon içindi eminiz..

kmx dedi ki...

Böyle saçma bir açıklama olabilir mi ???? İnanmakta zorluk çekiyorum o zaman neden sırbistan ve abd maçlarında bu dans gösterileri yapıldı ?

Ya saçmaladıklarını kabul edip sonradan doğruyu bulduklarını kabul edip özür dilesinler

ya da iktidar yalakalığı yapmak için bunu uyguladıklarını kabul etsinler

koray dedi ki...

Yersen... demişler her zamanki gibi Emir Predziç meselesinde gizli kural gibi komik bir kavram yaratanlar.3 sene sonra yürülüğe girecek kuralı taze taze yazanlardan yeni bir cinlik :).

Yalnız basletbol kamuoyunun salak olmadığını birileri söylemeli arkadaşlara

dilemma dedi ki...

benim konsantrasyonum bozuluyordu rüyalarıma giriyordu

noir34 dedi ki...

Basketbol seyircisini sapık yerine koyan bir açıklama, ama bana da 28 milyon prim verseler bende saçmalayabilirim.

nonstop dedi ki...

tbfnin açıklaması gayet yerinde ve inandırıcı. tbfnin açıklaması dururken elin ukraynalısına inanacak değiliz ya. eğer red foxes rusya ve yunanistan maçlarında sahada yernini alsaydı kesin elenirdik. tbf her zamanki gibi mükemmel bir karar vermiş.

Erol Kaya dedi ki...

yuhh diyorum bir kez daha.
Bu açıklamanın meali şudur: "Salaksanız bunu yersiniz, değilseniz yapacak bir şey yok"
Bu unutulmaz sevinci kursağımızda bırakmak için yapılabilecek her şeyi deniyorsunuz, helal olsun.

Ahmet Karadag dedi ki...

:) bu aciklamalari yazan arkadasin kesinlikle bir mizah dergisinde calisiyordur... tebrik ederim. Sadece yanlis sitede yayinlanmis...

Ihsahn dedi ki...

Acaba TBF'nin sitesi diye Zaytung'a falan mı bakıyoruz? Bu kadar yalancılık da olmaz hani. Minareyi çaldınız ama doğru düzgün bir kılıfınız yok. Tabii arkanızda ağa var.

Anil dedi ki...

http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=40490

biri zaytung mu dedi ?

BaHa dedi ki...

Referandumda %58 cikinca hemen kaleme alinmis bir aciklama

guepetto dedi ki...

fransa ve slovenya maçlarında konsantrasyon bozulmadı ... sırbistan maçında az kalsın bozuluyordu ... ama final maçında pompon kızlara bakmaktan oynayamadı yavrucaklar ... locadan bakmayın lobiye gidin işmarı geldi ama kim dinler ... neyse inşallah gelecek şampiyonalarda bu konu hallolur konsantre bir şekilde şampiyon oluruz ..... litvanya 2011 ve ispanya 2014 e kadar pomponlar da tesettüre girer inşallah ..... mizah yazarı bloggerler değil beyanatı veren federeyşın

guepetto dedi ki...

hele final maçında çarşı grubu maçı unutup redfox diye tezahürat yaptı ya .... yazıklar olsun .... amigo birol konsantre olamayacağım artık diye fransa maçından sonra salona gelmedi.