18 Eylül 2010 Cumartesi

Trabzon Rasic'i Bitirdi

Oyun kurucu arayışlarında uzun süredir Aleksander Rasic'e odaklanmış durumdaydı Medical Park Trabzonspor ve sonunda muradına da erdi. Sırp oyuncu ile her konuda anlaşıldı, transferin resmi olarak bitmesi için Rasic'den gelecek imza bekleniyor. Takımın bugünkü halini görünce Rasic, Ahmet, Mehmet farketmez, herhangi bir oyun kurucuya ihtiyaç olduğunu anlamamak için aptal olmak lazımdı zaten. Partizan'da Dule'nin mutfağında değerini arttıran isimlerden biri Rasic, Efes deneyiminden çok daha farklı durumda. Fayda sağlayacaktır Trabzon'a.

Evren Büker'in takımdan ayrılışının ardından kadrosunda beklenmedik bir açıkla karşılaşan bordo mavili ekipte Michael Wright'ın Türk statüsünde oynayacak olmasından ötürü duruma göre 1 yabancı oyuncu transferi daha gerçekleşebilir. Bana göre gerçekleşecek de büyük ihtimalle. Salsabasket özel haberidir.

14 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

2. beşiktaş vakası patlak vermesinde
ülkemizde zaten yeterince adımızı kötüye çıkartan oyuncularına söz verdikleri paraları ödeyemeyen kulüplerle dolu
bunlar futboldan kalan alışkanlıkları basketbola taşımak gayesindeler sanırım

yugoslavtipiforvet dedi ki...

rasic,evren büker'den çok daha iyi bir oyun kurucudur.aldığı süreye ve kullandığı şut yüzdesine kıyasla istatistiklerine baktığımızda hem euroleague de hem de son dünya şampiyonasında harika işler çıkarttı.iyi bir şutör ve saha görüşü çok iyi.kendisine eşlik edebilen oyuncu çıkarsa asist krallığına oynar ve iyi bir sayı ortlaması yakalar.ama sorun şu ki rasic'in parası ödenebilecek mi?hoş ya,radic evren büker'den daha fazla bir paraya oynamayacaktır muhtemelen.barış ermiş in chuck davis ten iki kat daha fazla para aldığı bir ligde oynayacak çünkü

koray dedi ki...

Hiç bişi anlamadım maccabi ile adı anılıyordu .

koray dedi ki...

Yerli oyunculara beş para ödemiyorsun demek ki maddi sıkışıklık var diyelim olabilir.Oyun kurucu ihtiyacın var oyuncu alman gerek alıyorsun o da tamam da Rasiç gibi piyasası olan bir adam trabzon gibi lige yeni çıkmış takıma bedavaya gelmez.Demek ki Rasiç'e peşinat verecek para var ama oyunculara taksitlerini ödeyecek para yok.Kimse de buna bir dur demiyor.

turgut dedi ki...

evren büker oyun kurucumuymuş? ne zaman oyun kurucu olmuş kendisi acaba????

basketçi dedi ki...

@turgut
adam kapı gibi 2 numara ama oyun kurucu oynama meziyetinede sahip :)

koray dedi ki...

İmzayı atmadan inanmam diyecektim ama Evren imzayı atmıştı imza bile yalan çıktı

nonstop dedi ki...

anlaşılan trabzonun para sıkıntısı bu sene baya konuşulacak. bu arada yerli statüsünde oynayacak wright ödeme konusunda yabancı statüsünde olacak heralde:)

koray dedi ki...

Kalan yerlilerden Ersin ve Mutlu dışında herkes ikinci lig kadrosundan yanılmıyorsam bu oyuncuların toplam yıllık ücretleri ne kadardır tek başına wright'ın ne kadardır.Buna rağmen ayrımcılık yapılıyorsa buna itiraz edene de kafası basketbol harici şeylerle meşgul deniyorsa oldukça trajik bir durum.

yugoslavtipiforvet dedi ki...

@turgut
evren büker;oyak renault da hem 1 hem 2 numara oynamış bir oyuncudur.bursa da oturan biri olarak neredeyse her oyak renault maçına gittiğimden kendisini takip etme fırsatı bulmuştum.o boyla örneğin sırbistan'da asla 2 numara oynatmazlar(oranın fiziksel standartları farklı) ama kendisi türkiye'de genelde 2 numara oynadı ama oyak renault da 1 ve 2 yi eşit oynadı diyebilirim.bir ikinci nokta ise modern basketbolda neredeyse herkesin top sürmeyi öğrendiği bir ortamda 1 ve 2 arasındaki fark azalıyor.bana göre evren 1 numara yeteneğini geliştirmiş bir oyuncudur

Fanatik Basket dedi ki...

@yugoslavtipiforvet
evren büker, gerektiğinde 1 numara oynayabilir ama gerçek pozisyonu 2 numaradır. rasic'le evren birbiriyle alakası olmayan özelliklere sahip oyuncular, ikisini karşılaştırman saçma.

evren, rasic kadar iyi şutör değildir ya da fundamentalı onun kadar iyi olmayabilir ama rasic'ten çok daha iyi bir savunmacı ve atletik bir oyuncudur.

sırbistan'da onu 2 numara oynatmazlar demişsin, oranın standartları bizi ilgilendirmez. litvanya'da da oyun kurucular 2 metre ama amerikalı oyuncularda bu durum ve atletik özellikleri çok farklı..

evren 2 numara için ideal bir fiziğe sahiptir. boyu 1.94cm (ki bu pozisyon için yeterlidir. sinan güler dahil ligimizde oynayan birçok 2 numara ondan kısa) ayrıca 2 numara için gereğinden fazla atletik ve ribaundçu bir oyuncudur.

hepsi bir yana, evren büker'i ödeme yapamadığı için kaybeden bir takımın, partizan ve milli takımla bu kadar başarı yakalayan, popüler bir oyuncuyu transfer etmesi/edebilmesi hangi akla mantığa sığar?

Kapkankağan dedi ki...

evren defalarca GS de 1 numara oynadı. tartışmak gereksiz 1 ve 2 oynuyor işte.

ugur_braveheart dedi ki...

evern bir takım i.in gerekli ve faydalı bir oyuncudur trabzon böylr bi oyuncuyu kaybetmekle çok şey kybetmiştir. anacak evern gibi çalışkan ve savunmacı skorer yönüde olan biir türk oyuncuyu bulmaz ,o zaman yabancı bir 2 numara bulmalı.evren büker ömer onan gibi şutör olsaydı barış ermiş'in yerine milli takıma girerdi.rasiç iyi bir transfer maccabi nin siteiği bir oyuncuydu faydalı şutör bir oyuncu,trabzon wright'ı türk yapıp mutlaka y 2 numaraya ya da 4 numaraya bir oyuncu transferi yapamlıdırki ilk dörde girsin bu ara efes pilsen brezec'i almaya yakın haberleri geliyor iniaşşalh efes bu oyuncuyu alır eurolig de iddaalı hale gelir.

Ali dedi ki...

Şaka gibi Türk oyuncularına para ödemiyorlar,sözleşme yapmamışlar işinize gelmez ise yol alırsınız diye,anlaştıkları oyuncu Rasic...

Bunu kaçkere söyledim bilmiyorum ama yine söyleyeyim bu camianın yüz karasısın Doğan Hakyemez,soy ismine bakmayın,amiyane tabirle Allah'ın malını bile yer...