30 Eylül 2010 Perşembe

Trabzonspor'dan Alvin Snow Transferi

Medical Park Trabzonspor, Aleksander Rasic'ten sonra Alvin Snow'u da renklerine bağlayarak kısa rotasyonundaki eksiklerini tamamladı. Daha önce ülkemizde Pınar Karşıyaka forması giymişliği de bulunan Snow, Slaughter'ın da kadroda bulunduğu sezonda 16 maça çıkıp 15,2 sayı - 3,75 ribaund - 4,2 asist ortalamaları tutturmuştu. Takımın öne çıkan ismi Slaughter'dı, o da durumu idare etmeye çalışmıştı. Rasic'in 1 numaradan ziyade 2 numaradaki performansıyla öne çıkması ve bir yerde 1'den 2'ye evrilmesi nedeniyle oyun kurucu pozisyonu için de bir takviye gerekiyordu bordo mavililerde ama bu aranan isim Snow mu emin değilim. Karşıyaka'da Mehmet Yağmur ve Berkay Sahillioğlu ile birlikte oynuyordu yan yana, daha çok 2 numara gibi. Son 2 sezonda Slovenya'nın Helios Domzale takımının formasını giyen Snow, geçen yıl 12,5 sayı - 3,5 ribaund - 2,2 asist ortalamaları yakaladı. Asıl mevkiileri 1 numara olsa da, 2 numara olmaya yaklaşmış bir Rasic ve 2 numara gibi oynamak isteyen Snow. İki kombo guard.

6 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

Yerli oyuncuların taksitlerini ödememem ama yabancı oyuncu transfer ederim volume-2.

Eldeki para ile Çalşanlarının maaşlarını ödemeyen ama şirketi için yeni yatırımlar yapan vahşi kapitalist patron mantığı ile klüp idare ederim ama yasal hakkını kullanan oyuncuyu etik dışı davranmakla itham ederim, volume x

KEREM dedi ki...

Evren gitmeden Rasic ve Snow hamleleri yapılsaydı çok etkili olurdu ama Trabzon'un şu andaki yerli kalitesi istenen düzeyde değil.

Bu arada Michael Wright'in yerli statüsünde oynamasından söz ediliyordu. Oldu mu o iş? Olduysa bir nebze düşücenlerimi yumuşatabilirim.

saLsa dedi ki...

@KEREM

Oldu sayılır Kerem.

saLsa

koray dedi ki...

Yalnız zamanında Beşiktaş Türkle evli Mims'i pejayı aylarca yerli statüsünde oynatmayı başaramamıştı.TT dudley'i nerede ise 1 yılda TC vatandaşı yapabildi.

Nasıl oldu ise bu sene Wright'ın Shumpert'in işlemleri oldukça hızlı ile bitiyor.Federasyon Emir'in diyetini mi ödüyor.

Evren'in yeri öyle yerli ile yabancı ile hiç bir şekilde dolacak gibi değil.

Dün 5 gün önce geldiği takımda en fazla süreyi aldı.İşin savunma kısmında zaten çok iyi(dün domercant'i sahadan sildi) idi hücumda da hergün üzerine koyuyor.Geçen sene üç sayı yüzdesini geliştirmişti.Bu sene st hücumundaki deliciliği daha da artmış gibi geldi bana hareketli poziyondaki şutunuda geliştirince tam bir all-over combo guard olacak.

Ali dedi ki...

Saf bir oyun kurucu daha yerinde olurdu sanki.

Fanatik Basket dedi ki...

alvin snow yetenekli bi oyuncudur ama takımını oynatmaktan çok kendine oynamayı sever, daha çok şov adamıdır. tipik yugoslav ekolünün temsilcisi rasic'le pek uyumlu bir ikili olacaklarını sanmıyorum.