20 Eylül 2010 Pazartesi

Türk Telekom: 85 - Cibona Zagreb: 97

Samsun'da ev sahipliğini üstlendiği turnuvanın ikinci gününde Hırvat takımı Cibona Zagreb ile karşılaşan 2010 model Türk Telekom, karşılaşmadan 97-85'lik skorla mağlup ayrılarak ikinci günü de galibiyet alamadan kapattı. 16-16 geçilen ilk çeyreğin ardından diğer üç periyotta sırasıyla 29-28 ve 24 sayı yiyen Telekom savunmasının bu şartlarda maç kazanması oldukça düşük bir ihtimal zaten. Hazırlık maçında 100 sayı yemeye bir basket uzaklıkta kalmaları da yapılmaya çalışılan savunmanın dozajı hakkında bir fikir veriyor gibi sanki. Salonda, canlı gözlerle izlemeden yorum yapmayacağım Telekom hakkında ama bu görüntü zaten geçmiş yıllardan aşina olduğumuz bir görüntü. Ribaundlarda 33-23 geride olan Telekom'da Wesson'ın 22 ve Yunus'un 1/8 üçlük isabetiyle ürettiği 16 sayısı yeterli olmamış galibiyet için. İlk günün etkisiz isimlerinden Mehmet Yağmur skor üretemediği karşılaşmada 6 asist-4 ribaund ile katkı vermiş. Skor dağılımında gözükmeyeceği için not düşmüş olalım onu da.

Türk Telekom (85): Wesson 22, Yunus Çankaya 16, Heiko Schaffartzik 3, Orhan Hacıyeva 8, Rasim Başak 6, Adem Ören 2, Mehmet Yağmur, Marcus Gilstrap 4, Larry Owens 14, Diamon Simpson 9

8 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Telekom bu kadrosuyla bu sene ancak orta sıralar ile alt sıralar arasında gider gelir.

Gurcay dedi ki...

Telekom'un kadrosunda en çok merak ettiğim isim Orhan Hacıyeva... Umarım Telekom'un nispeten zayıf kadrosunda kendini gösterir ve milli takımda (kısa forvet pozisyonunda) kendine bir yer bulur. Hidayet sonrası bu pozisyonda çok zayıf kalacağız.

Adsız dedi ki...

Adem Ören , Mehmet Yağmur ve Ümit Türkoğlu gibi oyuncularla ortaya çıkacak sonuç tahmin edilmiyor muydu ? Bu sene kolay takım yok , belki mali kriz yaşayıp başarısız olacak takımlar olacak ama normal şartlarda Türk Telekom bu kadroyla ancak düşme hattından uzak kalır...

Fanatik Basket dedi ki...

@Gurcay
orhan haciyeva 3 numara oynayamaz. undersized bi 4 numaradır. 2.ligde hiç 3 numara oynamadı. zaten şutu çok istikrarsız, dış şutu 4 numara için bile yetersiz bence. ayrıca ayakları da 3 numara oynamak için çok yavaş.

içerden çok etkili, müthiş ribaundçu bir oyuncu ama beko basketbol ligi için undersized kalacağı aşikar. ortalama bi bbl oyuncusu olabilir ama ligi domine edecek, milli takımda oynayabilecek potansiyeli yok bence..

dilemma dedi ki...

genç telekom oynasa bu kadar sayı yemez

ugur_braveheart dedi ki...

türk telekom bu sene çitayı düşürdü,bu sene orta sıralarda oynr yabancıları kaliteli değil vasat bir takım hüviyetine girdiler.mehmet yağmur ve berent bu sene düşüş içindeler.faruk akagün ile başarı geleceğini zandetmyorum.telekom büyük düşünen bir takımın küçük düşünmesi düşündürücüdür.sertaç şanlı pertev,erdinç gibi gençleri sattılar.geleceğe yatırım yapan kulübümüz bir anda geleceği düşünmediler.ergin ataman veya ahmet kandemir gelseydi durum çok farklı olurdu.

10ur dedi ki...

@ fanatik basket
bugün orhan haciyeva ne kadar sağlam şutu olduğunu gösterdi bjk maçında gayette güzel 3 numara oynadı baskısız bjk savunmasına karşı, ancak topu bir kez olsun yere vurup drive etmemesi yada edememesi son iki yıl hariç hep 4 numara oynamasının bir götürüsü sanki. yinede arkadaşın yorumunu ilk okuduğumda hadi be orhan ve 3 numara ne alaka demiştim ama artık oynayabileceğini banada inandırdı hele ki böyle bir duayenin eline düştü hayli hayli 3numara oynar artık...

Fanatik Basket dedi ki...

@10ur
ben yine de orhan haciyeva'nın 3 numara oynayabilecek özelliklere sahip olmadığını düşünüyorum.

şutu istikrarsız, yumuşak bi bileği yok. bugün iyi sokmuş olabilir ama yarın 1/4, 1/5 gibi yüzdelerle çemberleri dövebilir. ki tek sorun şutu değil. dediğim gibi 3 numara oynamak için ayakları çok yavaş, savunmada hızlı 3 numaraları tutması imkansız. ayrıca senin de dediğin gibi topu yere vurup drive ederek adam geçemeyen bi oyuncunun 3 numarada ne kadar verimli olacağı da meçhul bence..

ben olsam orhan'ı 4 numarada kullanırdım, çünkü en verimli oynayabileceği yer orası. sonuçta ondan 1-2 cm uzun birçok adam pf oynuyor bu ligde.

çalışır kendini geliştirirse 3 numarada da oynar belki ama rasim başak'ın 3 oynaması gibi zorlama olur..