18 Eylül 2010 Cumartesi

Yolun Açık Olsun Ömer Aşık

Bu sezon Chicago Bulls formasıyla NBA'de boy gösterecek Ömer Aşık, dün Amerika'ya uçtu. Sezon içerisinde yaşanan can sıkıcı olaylar olmasa çok daha güzel olacaktı bu ayrılık ama bu noktadan sonra yolun açık olsun diyip, bol şanslar dilemek düşüyor bize de. İlk etapta zorlanacağı ve sıkıntılar yaşayacağı aşikar ama bunun da üstesinden gelecektir Ömer. Ben inanıyorum ve yapabileceğini de biliyorum.

7 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

yolu açık olsun da, nba'de önemli bir uzun olmak istiyorsa birçok yönden kendisini geliştirmesi gerek.

serbest atış olayı herkesin dilinde ama eksiği sadece bu değil. hücumda önemli zaafları var. sırtı dönük top alıp sayıyla bitirdiği pozisyon sayısı çok az. potaya çok yakın pozisyonlarda pas aldığı zamanlarda dahi potaya direkt gitmek yerine önce eğilip sonra kalktığı için rakibin onu faul ya da blokla durdurmasına olanak sağlıyor. hücumda vücudunu kullanmayı hiç bilmiyor.

en önemlisi, -özellikle hücumda- kendine güven sorunu var. semih erden bile kendini güveni sayesinde onun bir adım önüne geçmiş durumda.

haa şöyle de bir durum var. sadece savunmadaki başarısı, blokçu özelliği, atletikliği ve ribaundçuluğu ile dahi birçok nba takımında forma şansı bulur. kolay kolay da nba'den dönmez ama doğru dürüst 5 numaranın olmadığı nba'de daha fazlasını yapma, hatta yıldız olma şansı varken bununla yetinmesine üzülürüm şahsen..

dilemma dedi ki...

fb ülkerde ki ilk sezon E.L maçlarına bakınca ne kadar da atletik hırslı ve çabukmuş.şimdi nerdeyse yarısı düzeyinde.belki sakatlıklar geri götürdü.solomonun asistleri de muhteşemmiş.

noir34 dedi ki...

Son Avrupa Şampiyonasında çok daha iyi bir Ömer izlemiştik. Biraz güçlenirse ve destek verilirse bence başarılı olacak. Yolu açık olsun.

Adsız dedi ki...

NBA'de en ufak şansı bile yok zira en temel pivot haeketlerinden bile bir haber ! 1 sene D-League'de sürünür. Sonra da dönmemecesine geri Avupa yolunu tutar.

Ali dedi ki...

Haklısın Nba'de bu pivot hareketlerine çok önem veriyorlar,yetiştirdikleri her pivot ilk önce bunları kusursuz yapıyor bu ligde...
Bize yar olmadı kimseye olmasın,vurayımda nerden olursa olsun,yeterki vurayım...
Buyrun vurun..

Adsız dedi ki...

Ömer gider ve bir şekilde tutunur ama Semih için hiç umudum yok benim o adamda çok bariz zeka eksikliği var.

jezfes dedi ki...

@ MeRtO,

Katılıyorum abi, ama Semih sanki bu turnuvada biraz kafa olarak eskisine göre daha iyi görüntüler verdi. Umarım gerçekten öyledir :)

Bi de aslında nbade de durumu semihten daha vahim olan herifler var :) ama semih farklı tabi onlardan geri dönmek zorunda kalır mental olarak eski seviye(!)sinde kalırsa.