24 Ekim 2010 Pazar

Ahmet Çakı: Bu Maçı Kazanmalıydık

Ligin ikinci maçında da ilk hafta olduğu gibi ligin güçlü ekiplerinden birini sallayan ama yıkamayan Erdemir'de, koç Ahmet Çakı'nın Efes Pilsen maçı ile ilgili görüşlerini aldık. Salsabasket'e konuşan genç koçun açıklamaları şöyle:

'Efes Pilsen'i böyle yakalamışken, büyük bölümünü önde götürdüğümüz bu maçtan galibiyetle ayrılmalıydık. Hakan Demirel'in erken faul problemine girmiş olması ve kötü de oynamadığı bir maçta ondan sadece 20 dakika yararlanabilmiş olmamız şanssızlık. Zaten farkı da Hakan sahada değilken eritti rakibimiz. Bir diğer şanssızlığımız da Altan Erol'un sakatlığı nedeniyle bu hafta aramızda olmaması idi. Tüm yük Berent'e kaldı ama o da iyi gününde değildi. İki haftadır zorlu rakiplere karşı maçı bir yere kadar getirmemiz kendi adımıza sevindirici, inşallah haftaya Mersin deplasmanında bu kez galip gelmeyi de başarırız.' Salsabasket özel.

2 Yorum Yapılmış:

Mental dedi ki...

Bence Erdemir'in acilen 1 yada 2 oyuncu alması lazım aksi takdirde 2.lige dogru gitmesi içten bile değil. Sezon uzun ve rotasyon her mevkide kısıtlı. Allah korusun bir sakatlıkta loser takım olurlar..

burnovic dedi ki...

Her Erdemir maçından sonra koça saygım daha da artıyor... 1.2 m $'a kurduğu takım Efes Pilsen'i yeniyordu az daha. (ki Efes Pilsen de öyle çok da kötü bir basketbol oynamadı, en azından Antalya maçından çok daha iyilerdi.)

Thomas bu performansını istikrarlı bir şekilde sürdürürse, Emre Ekim de keza bu performansını sürdürürse, Eren ve Oktay da benchten enerji ve mücadele getirirlerse, Johnson'ın da katılmasıyla uzun rotasyonunda sıkıntı çekmezler.

2-3 numara da zaten alternatifleri oldukça fazla. Barbour, fazla sistem dışına çıkmazsa çok büyük katkı sağlayacağını gösterdi cumartesi günü, takımını sırtlayacak güce sahip. Erkan, Altan ve Melih Yıldız da çoğu BBL takımlarının kadrolarında görmek isteyeceği oyuncular. Tek sıkıntıları Hakan'ın arkasına bir back-up bulamayışları. Maalesef ne Berent ne de Arın bu seviyelerin oyuncuları değil.

Bu sene daha iyi savunma yapan ve hücumda da tempolu bir basketbol ortaya koyan bir Erdemir göreceğiz. 2 zor maçla başladılar, ancak asıl hedef bundan sonraki dişlerine göre takımlar. Bence bu hafta Mersin'de kazanmaya yakın olan taraf Erdemir.