17 Ekim 2010 Pazar

Aliağa: 68 - O.Renault: 63 (Aliağa Son Çeyrekte Kazandı)

Kupada üçte üç yapan Aliağa ile galibiyet alamayan Oyak Renault'un İzmir'deki mücadelesinde kazanan taraf, son sekiz dakikada yakaladığı 18-5'lik seriyle ev sahibi Aliağa oldu. Coleman &Randle ikilisi başta olmak üzere rakibinin maça oldukça düşük şut yüzdeleriyle başlamasını avantaja çeviren Bursa ekibi, ilk çeyreği 17-9 önde tamamladıktan sonra soyunma odasına da 35-34 önde girdi. İkinci yarıda Ufuk Kaçar'ın üstüste bulduğu isabetli üçlüklerle bir ara farkı 9 sayıya kadar çıkarıp son sekiz dakikaya da 58-50 önde girmeyi başardı Renault. Bu dakikadan sonra üç Amerikalısının elinden 15 sayı bulan Aliağa, Hüseyin Beşok'la da bir üçlük isabeti sağlayarak yakaladığı 18-5'lik seriyle maçı 68-63 kazanmayı başardı.

Dört ismin çift hanelere çıktığı Aliağa'da, yabancıların düşük yüzdeli oyunlarına rağmen Hüseyin Beşok - Polat Kaya ikilisinin 20 sayı - 16 ribaund - 2 asisti galibiyetin anahtarı olarak gözüküyor. Özellikle Polat'ın geçen yıl Ceyhun'un üstlendiği rolü kotarabileceğini düşündüğümü söylemiştim. Aliağa'da yerlilerin toplam skoru 32. Yabancılar pek gününde değilken galibiyeti getiren de bu performans oldu zaten. Önder ve Ersan'ın forma giymediği Aliağa'da en skorer isim ise 15 sayısıyla Randle oldu. Oyak cephesinde ise süre alan 9 kişi de skora katkı verirken, üç yabancısının yay gerisinden 2/15 ile isabet bulabilmesi canlarını en fazla sıkan nokta olarak gözüküyor. Umut Yenice'nin faul problemi nedeniyle yalnızca 11 dakika sahada kalması da maçın önemli notlarından. Son olarak, Ufuk Kaçar'ın 8 sayı - 3 asist - 3 ribaundu oldukça değerli onlar için zira geçen yıl hiç faydalanamamışlardı tecrübeli oyuncudan.

Aliağa Petkim (68): Erdem Türetken 2 (3 ribaund- 1 asist), Polat Kaya 10 (8 ribaund), Levent Bilgin 2 (3 ribaund), Barış Güney 4 (4 ribaund), Hüseyin Beşok 10 (8 ribaund, 2 asist), Aubrey Coleman 13 (4 ribaund- 1 asist), Jerry Randle 15 (2 asist), Kaan Üner 4 (2 ribaund- 2 asist), Brandon Hunter 8 (9 ribaund- 1 asist)

Oyak Renault (63): Charles Garcia 9 (7 ribaund), Ufuk Kaçar 8 (3 ribaund, 3 asist), Alper Özcan 2 (1 ribaund- 1 asist), Nedim Dal 10 (4 ribaund- 1 asist), Tufan Önen 7 (1 ribaund), Jonathan Gibson 9 (3 ribaund- 5 asist), Antabia Waller 13 (10 ribaund- 1 asist), Kerem Özkan 2 (5 ribaund- 1 asist), Umut Yenice 3 (1 ribaund- asist)

2 Yorum Yapılmış:

commodorre dedi ki...

Maçın yıldızı kesinlikle Aliağa seyircisidir.Oyuncular o kadar isteksiz başladılar ki topu alan,seti düşünmeden direk potaya oynadı.Birkaç hücumda 6-7 saniyede topu kaybettiler.Coleman kritik zamanlarda kritik toplar çaldı.Maç sonunda da geçen yıl Jack McClinton'dan alışkın olduğumuz kolbastı dansını,bu yıl başka müzik eşliğinde kendine özgü bir şekilde oynadı.Güzel görüntüler vardı Aliağa'da bugün.

Cakarta35 dedi ki...

HERKEZ BİLSİNKİ ALİAĞA ZOR DEPLASMAN...SEYİRCİ MAÇ ALIYOR VE SONUNA KADAR TAKIMINI DESTEKLİYOR.ZATEN ALİAĞA SEYİRCİSİ KOL BASTIYI İSTEMİYORDU DÜNKÜ MÜZİK COLEMEMAN IN MEMLEKET HAVASI İDİ.. :)