25 Ekim 2010 Pazartesi

Allen Iverson Beşiktaş'ta (mı)?

Dedikodular iyice tavan yaptı, Iverson'un yarın iki yıllık sözleşmeye imza atacağı belirtiliyor 4 milyon dolarlık bir ücret karşılığında. İddialar yabancı kaynaklı ve en son Yahoo'dan da bu yönde bir haber gelince insan heyecanlanıyor doğrusu. Gece yarısı bir insan uykusunu ancak böyle bir transferle ilgili olarak bölebilir zaten. Beşiktaş'ın İnönü'de büyük bir şovla oyuncuya imza attıracağı da konuşulanlar arasında. Ne diyelim, hayırlı-uğurlu olsun. Tabii Iverson deli-doludur, ben gitmiyorum arkadaş derse de şaşırmam, yahut Türkiye'ye gelir-gelmez ben sevmedim burayı gideceğim de diyebilir ancak bu dakikadan sonra büyük ihtimal oldu bu iş, artık kulaklarımız resmi açıklamada...

11 Yorum Yapılmış:

norton dedi ki...

ben gelmesinden biraz korkuyorum, burda adamin basina hersey gelebilir... yanlis birine efelenir falan allah korusun....:) hayirlisi olsun tabi...:)

unnamedfeeling. dedi ki...

yahoo'daki haberde göre kontratında ilk sezon sonu ayrılma gibi bir seçenek olacakmış, yani sezon içinde gitmesi mümkün gözükmüyor, gelirse sezon sonuna kadar burda.

numberonebasket dedi ki...

allen ıverson beşiktaş da bütün siteler bu haberi doğruladı 2 yıılık 4 milyon dolar üzerinden anlaşma yapmış gidebilir maddeside varmış.ıverson geçmişini hatırlar w.solomon gibi şımarmazsa bjk ya sınıf atlatır.Burak bıyıktaya çok iş düşüyor.a.ıversonu kaptanmış gibi yetki verilmeli ve beşiktaş seyircisi ile bütünleştirilmeli. hatta pascal nouma ile tanıştırılmalı.futbol maçlarına çağrılmalı iletişimler kuvvetli tutulmalı.disco ya yanlız göndderilmemeli.

Miksiyon dedi ki...

Solomon gibi şımarmazsamı. Solomon bu adamın yanında peygamber gibi kalır:)) Gelsin ya şımarsında dünya gözüyle birde iverson gördük diyelim...

numberonebasket dedi ki...

solomom ,istanbul da taksinin içinde işediğini herkes anlatıyor daha nice tartışmalı hereketleri var kampa geç katılmalar vs.vs. a.ıversonu görmedik ama nba takımlarının kesinlikle istemediğinide duyduk o zaman beşiktaş akıllı bir program izlemeli.gerektiğinde yukarılara çıkarmalı gerektiğinde ayaklarını yerden kesmeli..

tolga dedi ki...

evet büyük bir şans hepimiz için. bjk li olup olmayan herkes izleyecek büyük bir reklam hepimiz için fakat bu adamı otobüs ile edirneye gittigini düşünebiliyomusunuz yada öğle maçlarında geceden kalma bi durum. böyle büyük bir camia bakalım bunu kabullenip kaldırabilecekmi.hayırlısı olur umarım herkes için.

Sinan Doğan dedi ki...

çok büyük transfer bu. herkes heyecanlandı bu isme ancak umalım ki İverson'un kişiliğinden kaynaklanacak olası problemler karşısında Beşiktaş Kulübü İverson'u kaybetmeden ve takım düzeninide bozmadan gerekli çözümleri sağlayabilir. Bir Galatasaray'lı olarak İverson'ı kadrosuna katan Beşiktaş'ın şampiyonluk potasında olmasını ve her maçı 5000 kişi önünde oynamasını gerçekten çok isterim...

Ahmet Karadag dedi ki...

yahu otobüs ile Edirne'ye gitmezse helikopterle götürsünler ;) IVERSON bu arkadaslar. Babasi gelse bile olay olurdu... simdi kendisi geliyor. Efesliyim, ama en az bir macini Akatalar'da izlemek icin Istanbul'a gitmeyi düsünüyorum. Zaten kendisi Eurocup'ta Almanya'ya ayagimiza kadar gelecek (gelirse tabii ki ;))

asist time dedi ki...

Hatırladığım kadarıyla bu seviyede bir yıldız kategorisinde Avrupa'ya gelen tek oyuncu Dominique Wilkinsdı. Ve Dominique Wilkins sayesinde Yunan basketboluda inanılmaz seviyelere yükseldi. Avrupa'nın hemen hemen her ülkesinden Wilkins'i izlemeye turlar düzenlenirdi. Ve böylelikle Wilkins sayesinde Yunan basketbolu tüm dünya tarafından saygı duyulan bir seviyeye geldi. Allen Iverson'da bence aynı etkiyi yaratacak bir oyuncu. Hazır Dünya Basketbol Şampiyonasında harika bir organizasyon sağlamışken ve yanında sportif başarıda gelmişken olası Allen Iverson hamlesi sadece Türk basketbolunu değil Tüm Dünyada; Türkiye'nin prestijini, saygınlığını arttıracaktır.

Turk Spor tarihinin en büyük transferi takıma hayırlı olsun.


Daha once de belirtmiştim; bu takım herşeyi yaşadı onun icin Iverson'ın gelişi birçok sportif başarıdan daha degerlidir.

Aslantepe dedi ki...

Iverson gelir gelmez. Bilemem. Lakin ''iddialar yabancı kaynaklı'' olarak gösterilen kaynak pek bir yabancı değil. Link verdiğiniz thehoopsmarket haber kaynağını Ajans Spor olarak göstermiş. Nitekim Ajans Spor linki tıkladığında da haberin Takvim gazetesinin haberine dayanandırıldığını görüyoruz. Sanıyorum bu gözden kaçmış..

Bir AI fanı olarak gelmesini onu burada izleyebilme fırsatını bulmayı isterim ancak bana onun bu tercihi pek anlamlı gelmiyor. Geçtiğimiz sezon ortasında çocuğunun hastalığı için takımını bırakıp ailesinin yanına Atlanta'ya giden AI ailesini İstanbul'a getirir mi, ailesi yanında olmayacaksa Amerika'nın dışına çıkmayı düşünebilir mi.. pek akla yatkın şeyler değil. bekleyip göreceğiz..

ozz dedi ki...

Solomon konusuna giren arkadaşlar bu haberden solomonu çıkarıp örnek veriyor olmalarıda süper bir durum, Sanırım vukuatlarını örneklemek için kullandılar ama şöyle bir gerçek var solomonu izlemek büyük bir keyifti, eğer iverson gelirse ve bir kaç maç bile güzel oynarsa onu izlemekte daha büyük bir keyif olacak.