10 Ekim 2010 Pazar

Antalya BŞB: 62 - Olin Edirne: 67 (Antalya Tamam, Olin Devam)

Dünün mağluplarını karşı karşıya getiren karşılaşmada Olin Edirne kendi oyun tarzını rakibine kabul ettirerek ve maçın tamamına yakınında skor üstünlüğü elinde bulundurarak galibiyete ulaştı. Dün Efes Pilsen'i sallayıp yıkamamışlardı ama bugün Chism'siz Antalya'yı kaçırmadılar ellerinden. Ginevicius-Seibutis ve Samardjiski üçlüsünün çift hanelerde skor ürettiği Edirne ekibinde öne çıkan isim ise 17 sayı-6 asist - 6 ribaundu ile Seibutis oldu. Ömer Ünver'in üçüncü çeyreğin beş dakikalık diliminde üstüste dört faul yaparak oyun dışı kaldığını ve skor üretemeden oyunu kapattığını da söyleyelim. Zira yerli rotasyonda sezon içerisinde en fazla eline bakılan isim olacak gibi duruyor Ömer. Antalya cephesinde ise dün sakatlanan Chism'in bugün forma giyememesi tüm planları bozdu. Christopher-Downey ikilisinin 23 sayısı galibiyet için yeterli olmazken, ilk devre sonunda Antalya ekibinin yalnızca bir basketi asist üzerinden üretebilmiş olması da parke üzerindeki organizasyonda birtakım eksiklerin olduğunu gösteriyor. Maçı 60-70 bandında tutarak kupadaki ilk galibiyetini alan Olin Edirne, yarın Karşıyaka ile karşılaşacak. Keyifli bir maç olacağı kesin, kazanan takım ilk iki içerisinde yer alacak. Antalya ekibi ise bugünkü mağlubiyetle birlikte kupa defterini kapatmış oldu.

Antalya BŞB (62): Muratcan Güler 9 (6 ribaunt – 4 asist), Patrick Christopher 16 (4 ribaunt - 1 asist), Emre Bayav 7 (2 ribaunt), Gökper Gen 3, Erdinç Balto 3 (2 ribaunt – 1 asist), Barış Hersek 9 (5 ribaunt – 1 asist), Şahin Ekmen, Devon Downey 7 (3 ribaunt, 2 asist), Polat Kocaoğlu 8 (2 ribaunt)

Olin Edirne (67): Can Akın 9 (3 ribaunt - 2 asist), Erdal Bibo 2 (2 ribaunt – 4 asist), Vidas Ginevicius 12 (2 ribaunt – 1 asist), Renaldas Seibutis 17 (6 ribaunt - 6 asist), Caner Ercan 3 (1 ribaunt – 1 asist), Predrag Samardziski 14 (6 ribaunt - 2 asist), Seth Doliboa 8 (8 ribaunt), Ömer Ünver, Davud Kamer 2 (2 ribaunt – 1 asist)

Henüz Yorum Yapılmamış