10 Ekim 2010 Pazar

Bornova'da Buljan Gönderildi

Bornova Belediyesi'nin 5 numara pozisyonu için transfer ettiği Hırvat oyuncu Zvonko Buljan, beklentileri karşılayamadığı gerekçesiyle kupa maçlarından 2 gün önce gönderildi. Pınar Karşıyaka ile oynanan hazırlık maçında Andre Smith'i sakatladığı pozisyondan sonra ciddi tepkiler almıştı, isabet olmuş. Koç Aclan Kavasoğlu, pivot bölgesi için Bosman bir oyuncu arayışında olduklarını belirtti. Bir de takım halinde ağır bir gribe yakalandıklarını ekledi. Dün F.Bahçe Ülker'den fark yemişlerdi, bakalım bugünkü kritik Tofaş maçında nasıl bir sonuç alacaklar?

20 Yorum Yapılmış:

fuat dedi ki...

harbiden isabet olmuş. ksk'linin kolunu kıran, inciten her kimse kesinlikle takımda kalmamalıydı. salsa'ya bu yorumunda tamamen katılıyorum. allah'ın adaleti işte... bornova'da maddi açıdan zarar görecek bu işten belki. keşke kulüplerimiz transfer yaparken daha dikkatli davransalar da bu hataları yapmasalar. neyse oh olsun buljan'a... ksk'nin de acısı biraz olsun azalmıştır belki...

arda dedi ki...

ksk ya jest:))yalnız andre nin sakatladıklarını napıcaz:)))bu kamerayla yakalananı sadece..hiç bir oyuncu hiçbir arkadasına bunu yapmamalı ama nedense bizim ligimizde vurarak oyundan düşürme sözkonusu yazık..

Özcan Yüksel dedi ki...

Bornova geçen sezon bütçesinin sadece %65ini kullanarak 7. olmuş ve playoff yaparak büyük başarı elde etmişti. Ancak takımı sırtlayan Brown'ın sakatlığı ve Shipp'in GS'ye gönderilmesi Bornova'nın gücünü zayıflattı. Yalçın da önemli işler yapmıştı o da gitti. Transferde seçici Aclan hoca iyi bir transfer yapacaklarından eminim

Gökhan dedi ki...

Bunlar geç kalınmış olaydan bağımsız alınmış idari bir karar yoksa Andre'yi kasti sakatlanması neticesinde değil! umarım Ksk bu konuyu mahkemeye taşımıştır.Olayın buljan'nin menajeri ve bornova kenar yönetiminin gazlamasi sonucu neticelendigi bütün İzmir'in Basketbol camiası tarafından bilinmektedir. Karşiyakanin basketbol geleneğinden yetişmiş ekmegini yemis Antrenor ve idarecilerin bu tür olaylara karışmış olması son derece düşündürücüdür!

mezsoly dedi ki...

gökhan'ın yorumlarına hastayım. o kadar ucu açık, o kadar nereye gittiği belirsiz ki... bu oyuncu menajeri ve bornova kenar yönetimi gazladı diye mi andre smith'in kolunu kırdı? şuna bi açıklık getir allah aşkına. bir de bu karşıyaka'dan yetişmiş, ekmeğini yemiş edebiyatı, dramatizasyonda yetersiz kalmış. her biri birer ksk evladı olan, kutsal topraklardan yetişme filan diyerek abartman lazım olayı gökhancım. karşıyakayı karşıyakalılardan daha iyi bilen, daha çok seven kardeşim benim. karşıyaka camiasının yetiştirdiği dr. bülent zeren'le ilgili yorumlarını da hatırlıyoruz bu arada...

Johnny dedi ki...

Andre'nin sakatlığı üzücüdür fakat KSK için kötü olmuş mudur ? Hiç de değil... Andre, Furkan'ın ve Jovo'nun dakikalarından yiyen, şahsi ve defansif olarak zayıf bir uzundu. Ribaund yönüne hiç girmiyorum. Omar Sneed daha sert bir rol oyuncusudur ve KSK için daha faydalıdır...

GirlsOfTheBasketball dedi ki...

Geçen yıl Bornova'da Bosman olarak oynayan Tomas Nagys iyi maçlar çıkartmıştı. Umarım yeniden takımda düşünülür.

Miksiyon dedi ki...

@arda
Andre kimi sakatlamış??
Bu arada fuat çok üzülme daha iyi bir kasap bulursunuz:)) Nede olsa istemeden dirsek bağları kopartılmıştı değilmi:)

nonstop dedi ki...

@johnny
sen andreyi hiç izlemedin galiba.

Miksiyon dedi ki...

@jonny
andre dediğin kadar kötü bir oyuncu olsa takımda tutulmazdı amma kötülemissin adamı:))) geçen sezon ksk nin tüm maçlarını izledim ,omar sneed i 4 maç izledim andrenin yarısı kadar savunma yapmıyor çok daha yumuşak bir oyuncu neye göre bu kıyas anlamadım. Andre furkanın yedeği olarak kenardan gelerek 17 sayı 8 ribaund civarı bir performans vermıstır hiçte kötü bir oyuncu değildir.

arda dedi ki...

@miksiyon
andre kimi sakatlamıs komik bir soru olmus:))))bir gözün gördüğünü diğeri inkar ediyor cok kötü..bunun üzerine tartısmaya gerek yok!!!beyaza siyah demekle aynı sey boşa kürek cekmek vakit kaybıı..bu konunun uzatılmasının yeri değil.buljan zaten gönderilecekti son anda alınan karar değil.

Miksiyon dedi ki...

@arda
Soruma cevap alamadım bir itham var cevabını ver madem. alakasız seylerden bahsetmene gerek yok sadece soru sordum bir gözden girdin diğerinden çıktın:)

arda dedi ki...

maç kasetlerini otur izle!!!

Miksiyon dedi ki...

Yalan söyleme bir daha madem isim veremeyeceksin insanları itham etme yoksa o ünlemler sana böyle geri döner! Benden çok izlemiş gibi andreyi birde otur maç kasetlerini izle diyor hey allam:)

Gökhan dedi ki...

@mezsoly sana mı sorucam yazdıklarımı kardesim hasta olduysan ilacını verirler anlamadım amacın ne tanismisligimizda yok önünden devam et

mezsoly dedi ki...

@ gökhan
bu yorumun hastalığımı tamamen iyileştirdi. doktorsun sen galiba... kimse kimseye ne yazacağını sormayacak elbette de, yancılık yaparken başka şey yapmamaya dikkat et. hakan hocana direkt methiye düz veya başka bişey yap ne bileyim. ama alakasız yerlere suçlama yaparak bir yere varamazsın.

saLsa dedi ki...

Arkadaşlar, iyi misiniz ya? Yani şu tablo çok çirkin, yanılıyor muyum?

saLsa

Gökhan dedi ki...

@mezsoly tekrar söylüyorum doktorda değilim ben sen cevapla diye yorum yazmadım işine bak tadında bitir artık sıkıntı verme yada okuma yazdıklarımı yeter yani!

Gökhan dedi ki...

Başka da bir acın varsa bilemem bu nadide platformda tartışıp insanları germeyelim yerimiz yurdumuz belli!

Cakivu dedi ki...

ben burayı biraz geç görmüşüm, arkadaşlar sakin olalım, hiç gerek yok gerilmeye :) buljan bencede yetersiz olduğu için gönderildi. Andre'nin sakatlandığı poziyon çok üzücü bir pozisyon (videosunu birçok kez izlemiştim), tamam hareket yüzde yüz kasti ama hiçbir oyuncu hem de hazırlık maçında rakibin dirseğini kırmayı amaçlamaz zaten saniyelik bir pozisyon o yüzden biz basketbol konuşmaya devam edelim sakatlıklar malesef her spor dalında olduğu gibi basketbolunda içinde olan birşey...