25 Ekim 2010 Pazartesi

Bıyıktay Banvit Maçı ve Iverson Hakkında Konuştu

Ligin ikinci haftasında kendi evinde Banvit'e kaybederek taraftarlarını üzen Beşiktaş Cola Turka'da, koç Burak Bıyıktay maçla ilgili görüşlerini Salsabasket'e aktardı:

'Rakibimizi tebrik ediyorum öncelikle. Çok iyi hazırlandıkları bu maçta, hazırlıklarının haklı karşılığını aldılar. Maç öncesinde Banvit'in tempoyu düşüreceğini biliyorduk ve biz de bunun için hazırlığımızı yapmıştık ancak maç içinde bunu uygulayamadık. Fırsat vermedi Banvit. Chatman'ı müthiş kilitlediler. Boyalı bölgeyi iyi kapatıp, bizi dış şutlara zorladılar. Ki biz de 5/29 ile üçlük atarak onların bu aldığı bu riski değerlendiremedik. Bekir'in baldırında bir yırtık var, bu maçta kullanmak niyetinde değildik onu ama maç kötü gidince mecburen aldık. Ignerski'nin de yine sağ dirseğinde ağrıları var, tam açamıyor dirseğini, şut mekaniği bozuk durumda. Cevher bizim için çok önemli bir silah ama Orhun Ene onu çok iyi tanıyor, hiç boş bırakmadı, Cevher'i tutan adam hiç yardıma gitmedi diğer tarafa. Haliyle Cevher de tüm şutlarını el üstü göndermek zorunda kaldı, düşük bir yüzde tutturdu. Takım olarak kötü oynadığımız bir maçtı, kaybettiğimiz için üzgünüz.'

Iverson transferini de sordum koça, işin bitme aşamasına geldiğini, son anda bir aksilik çıkmaz ise Iverson'u Beşiktaş Cola Turka forması ile izleme şansı bulacağımızı belirtti. Bu da dip not olarak kalsın. Salsabasket özel.

1 Yorum Var:

Kapkankağan dedi ki...

teknik olarak İverson Beşiktaş'a adı kadar büyük bir ivme vermeyecek ancak yarattığı heyecan ve momentum mutlaka takıma iyi derecede yansıyacaktır. Basketbolumuzun ses getirmesi açısından böyle oyunculara ihtiyacımız var.