10 Ekim 2010 Pazar

C.Başkanlığı Kupaları İstanbul'da Oynanacak

Uzun zamandır dillendirilen ama birinci ağızlardan teyidin beklendiği bir mevzuuydu. Resmi açıklama nihayet geldi. 13 Ekim'de F.Bahçe Ülker ile Efes Pilsen arasında oynanacak C.Başkanlığı Kupası maçı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak. Karşılaşma saat 20.00'da başlayacak. 20 Ekim Çarşamba günü Fenerbahçe ile G.Saray Medical Park arasında oynanacak Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası da yine aynı salonda ve aynı saatte oynanacak. Kararın mantığını çözemediğimi de söylemeliyim tabii ki. Aynı şehrin bu dört takımı sezon içerisinde hem birbirleriyle en az iki kez oynuyorlar, hem de sezonda en az 15 maç yapıyorlar İstanbul'da. Yılların geleneğini değiştirip Ankara dışına çıkmakta ısrarcıysak şayet bu şanslı il İstanbul olmamalıydı. Bu seviyede bir basketbolu salondan kanlı canlı izlemek için yanıp tutuşan iller var Anadolu'da. Salonu doldurup taşıracak şekilde üstelik. Onlardan birinin tercih edilmesi daha doğru olurdu bana kalırsa. Bu sayede 'basketbol ateşini yaymak' sloganında samimi ve Dünya ikinciliğiyle sağlanan rüzgarı, 2001'in aksine, kullanmakta istekli olunduğunu görebilirdik.

4 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

Hocam, yanlış anlamayın ama her 3 posttan 1'inde Dünya ikinciliğini kullanmasanı daha iyi olmaz mı? Her konunun Dünya ikinciliğine bağlanması hoş gözükmüyor uzaktan bakınca. Bu ülkedeki alışkanlıkların ve tuhaflıkların bir finalistle değişmeyeceğini herkes biliyordu sonuçta. Bunu tekrarlamak kendimizi üzmekten, sinir etmekten başka birşey kazandırmaz bize.

Okan dedi ki...

bunun Federasyon kararı olduğunu zannetmiyorum
Bence konu şöyle gelişti

Nedim Karakaş: Alo Engin?
Engin Özerhun: Efendim Nedim Abi
N.K: Gözüm federasyondan aradılar maç varmış, cumhurbaşkanlığı kupası
E.Ö: Var abi. Napayım Facebook'dan event mi açayım?
N.K: Yok be gözüm. Maçtan sonra kaynımın oğlu evleniyor. Düğün var. Maçı İstanbul'da oynasak olur mu?
E.Ö: Senin canın sağolsun abi. Hiç oynamasak da olur.
N.K: Tamam canım ben federasyonu arıycam şimdi. Seni de ararlar birazdan sen de OK de olmaz mı?
E.Ö: Olmaz olur mu abi?
N.K: Tamam canım görüşürüz maçta

AHMET dedi ki...

Devletin cumhurbaşkanı Ankara'da ise ve kupanın adı da Cumhurbaşkanlığı ise; maçın İstanbul ya da başka şehirde olması kadar anlamsız bir düşünce olmamalı. Biz gitmeyelim onlar bize gelsin derseniz cumhurbaşkanının gelmeyeceği varsa bile hiç gelmez.. Madem basketbola ilginin artmasını istiyorsun (federasyona söylüyorum), madem devletin bu sporu daha da destekelemesini istiyorsun o zaman Cumhurbaşkanı ve Başbakanın o salona gelmesi için elinden gelen tüm bürokratik çabayı göstermen lazım..

eau rogue dedi ki...

Galatasaray-Fenerbahçe Cumhurbaşkanlığı maçıyla aynı gün aynı saatte Fenerbahçe Ülker'in EL maçı var. Hemen her fırsatta hem post hem yorumlarda Fenerasyon-Federasyon ilişkisi kurulmaya çalışılan bir blogda bu konuya hiç değinilmemesi tuhaf.