28 Ekim 2010 Perşembe

Cibona Zagreb: 68 - F.Bahçe Ülker: 73 (Fener 2'de 2 Yaptı)


Maç öncesi favori gözüken taraf deplasman ekibi olan temsilcimiz Fenerbahçe Ülker'di. Fakat maçın oynanacağı yerin Hırvatistan gibi basketbol ekolü bir ülkenin kara sınırları içinde, bir basketbol efsanesinin ruhunu barındıran bir salonda olması (Drazen Petrovic Arena), maçın kolay geçeceği düşüncelerini bir kenara bırakmak gerektiğinin bariz nedenleriydi.

FB Ülker maça savunma temelli bir oyunla girdi. Marko Tomas savunmada ne kadar etkiliyse, Darjus Lavrinovic de bir o kadar etkisizdi. Bu nedenle de Bojan Bogdanovic maça suskun başladı. Bu boşluğu da Drago Pasalic ilk çeyrekte bulduğu 10 sayıyla doldurdu. Cibona Zagreb mali sorunlar nedeniyle yetersiz bir kadroya sahip olabilir fakat kalite eksiğini mücadeleyle kapatmakta kararlılar. Bunu da yaptıkları sert savunmadan görmek mümkün.

İkinci çeyrekte FB Ülker'in dümenine Tarence Kinsey geçti. Hücumda sorumluluk alması ve savunmada gösterdiği eforla göz doldurdu. Oğuz Savaş da savunmasından ziyade hücumda aldırdığı faullerle durdurdu Cibona pota altını. Savunma her ne kadar Hırvatların yeni yıldız adayı Bojan Bogdanovic üzerine yoğunlaşsa da, bir şekilde sahneye çıkmayı başardı Bogdanovic. Buna rağmen FB Ülker ilk yarıyı 40-42 önde kapamayı başardı.

İki takım da devre arasında fazla dinlenip soğumuş olacak ki, ikinci yarı skor olarak kısır geçti. Bunda iki takımın yaptığı yüksek dozdaki savunmalar etkiliydi. Kaçan şutlar ve basit top kayıplarıyla da tempo bir hayli düştü.

Lynn Greer bu sene fazla süre alamayabilir. Fakat bu tip performanslarla dakikalarını artırma olasılığı yüksek. Evet savunmada aksıyor ama tam da ihtiyaç olan anlarda verdiği skor katkısı onu rotasyonda daha önemli kılıyor.

Son çeyrekte Tarence Kinsey ve Roko Ukic'le ayakta kalan FB Ülker bu Hırvat cehenneminden yara almadan dönüyor. Ev sahibi ekipte Leon Radosevic'in 16, Bojan Bogdanovic'in 15 sayısı galibiyet için yeterli olmadı. Temsilcimizde ise uzun süredir ortalıkta gözükmeyen Tarence Kinsey'nin 17 sayısının yanında buraların yabancısı olmayan Roko Ukic'in 14 sayısı dikkat çekiyor. Mirsad Türkcan'ın aldığı 9 ribaund ise hala bu seviyede oynayabileceğinin en büyük kanıtı olsa gerek.

Cibona Zagreb (68): Marcus Johnson (3 ribaund), Rok Stipcevic 12 (3 ribaund- 6 asist), Bojan Bogdanovic 15 (3 ribaund- 3 asist), Tomislav Zubcic 11 (7 ribaund), Drago Pasalic 12 (5 ribaund), Karlo Vragovic (1 asist), Goran Vrbanc, Leon Radosevic 16 (4 ribaund), Mario Delas 2 (5 ribaund)

F.Bahçe Ülker (73): Roko Leni Ukic 14 (2 ribaund- 4 asist), Mirsad Türkcan 3 (9 ribaund), Ömer Onan 7 (4 ribaund), Lynn Greer 11 (1 asist), Darjus Lavrinovic 6 (2 ribaund), Gasper Vidmar 3 (4 ribaund), Kaya Peker (2 ribaund), Oğuz Savaş 5 (4 ribaund), Tarence Kinsey 17 (1 ribaund- 1 asist), Marko Tomas 7 (3 ribaund- 1 asist), Emir Preldzic

24 Yorum Yapılmış:

Erol Kaya dedi ki...

Radoseviç büyük oyuncu olacak.

Ulkerspor dedi ki...

Bu takım haftaya Barcelona'dan en az 100 sayı yer fazlasını bilemem. Kaç sayı atacağını az çok tahmin edebilir herkes.

Vasat koç Spahija kendince İspanyol basketbolu oynatmaya çalışıyor takımına fakat saçma sapan bir oyun çıkıyor ortaya. Hakikaten de curcuna gibi kim ne yapıyor ortalarda belli değil.

Yılın transfer bidonu Tomas ardısıra ne kadar hata yapsa da koçu onu zoraki olarak takımın lideri yapma telaşında tabi ki olan da Preldziç'e oluyor. Kinsey'in hatalarına da fazlaca tammülü olan Spahija Emir'in ilk hatasında çocuğu oyundan çıkardı ve bir daha oyuna hiç sokmadı. Bu çocuk geçen yıl şampiyonluğun kazanlımasında en büyük pay sahibi idi. Tanjeviç ile Spahija arasındaki klas farkı gece ile gündüz kadar belli. Tanjeviç sadece süreleri herkese eşit ve adeletli dağıtacağım diye bazen işin ucunu kaçırıyordu mesela Rasim Başak ve Vidmar'ı ilk beşe koyup ilk periyotta fark yenildiğinde bir daha maçı toparlamak zor oluyordu. 1, 2, 3 ve hatta 4 numara oynayabilme yeteneği olan ve eğer yakın zamanda yarısı dahi olabilse o da yeterdi bir Bodiroga gibi bir yıldız olacaksa en büyük adaylarından olan Emir oynatılmıyor? Hayret edici bir durum.

Maçı anlatan spikere ne demeli. Üzerinden oynanan her sayı girişimi başarıya uğrayan bidon Vidmar'ı maç boyunca öve öve bitiremeyen bay spiker insaf artık Vidmar 4 faul aldığında neredeyse bir ağlamadığı kaldı (şahsen kenara gelmesine fazlasıyla sevindim)ve ne hikmetse Kaya'nın ve Emir'in bu kadar az süre almasına hiç kelam etmedi. Ya maç sonu yorumcularına ne demeli? Aman kulüple aramız bozulmasın, ne şiş yansın ne kabap misali, yarım elma gönül alma misali güdük eleştiriler....

Bence kesinlikle Eurolig'i haketmeyen bu derece vasat takıma karşı böylesi bir şans galibiyeti beni hiç umutlandırmadı ve bence Efes Pilsen bu yıl bu takıma bariz üstünlük sağlayacak. Hep beraber göreceğiz.

Dostlukla

Ufuk dedi ki...

@ ulkerspor

bütün saçmalıklarının arasında sadece emirin süresi konusuna katılmamak elde degil..

senin 1. bidonun tomas gecen sene euroleague de top 16 sayı kralı

senin 2. bidonun vidmar gecen seneki final serisinin en önemli oyuncusu.

basketbol izlerken bidonların arasından cık arasıra yoksa geri dönüşümü olmayan çöp bidonlarının arasında bulabilirsin kendini..

dostlukla

Ulkerspor dedi ki...

Tam tipik bir Fenerbahçeli tahammülsüzlüğü. Şampiyonluğu kaybedince sahte anons yaptırıp gündemi değiştirmek için önüne gelene çamur atan, 3 defa görevi bırakıp 4 defa tekrar aynı yere gelen, resmi evrakta tahrifat yapıp federasyona yanlış beyan veren zihniyet için şaşırtıcı bir durum değil.

Bir kere transfer bidonu İtalya menşeili seri A 'dan. Çok yüksek bedellerle ve büyük beklentilerle alınan fakat hayal kırıklığı oluşturan oyunculara atfedilir. Mesela Brezilya futbol milli takımının oyuncusu Felipo Mele geçen yılın Seri A ylın bidonu seçildi. Hatta Bundesliga'yı kasıp kavuran Diego bile zannedersem ikinci oldu.

Zagreb gibi takımda, çok süre alıp sayı kralı olmak çok üsütün bir başarı olmasa gerek. Ayrıca Tomas için ısrarla söylüyorum: vasat bir oyuncu. Spahija'nın sevdiği böylesi vasat oyuncular mevcut mesela Jasaitis gibi.

Vidmar geçen yılın final serisinin en değerli oyuncusu ise e pes doğrusu başka söze ne hacet.

Efendi zat-ı alim basketbol izlerken birileri sevinsin ona buna hoş görünelim diye beyan yapmaz. Bidonları sevmediğim ve ondan gelecek kokulara kendimi uzak tuttuğumdan dolayı yanı başlarında durmuyorum ve onları müdeafa etmek istemiyorum. Kim çöp bidonunun yanında durur ve ondan gelen kokuları midesine sindirse o muhatabının bileceği iştir benim tarzım değil.

Dostlukla

ozan_kartal dedi ki...

bogdanovic'in hızını iyi kestik yoksa fena ısınmıştı bir ara. sürekli adamını değiştirerek iyi durdurduk 15te kaldı yoksa işimiz zordu..

tomas ve vidmar konusunda ufuka katılıyorum. özellikle tomas çok beğendiğim bir oyuncu. çok yönlülüğüne ve profesyonelliğine hayranım. gerektiğinde takımının en çok top kullanan yıldızı gerektiğinde de pis işleri yapan en düz adamı olabiliyor. fenerbahçe toması alarak büyük iş başardı ama preldzic'in sürelerinin azalmasına da üzülmüyor değilim. kinsey ve ömer varken de ancak tomas'tan artan sürelerde sahada kalabilir. yine de yerli statüsünde oynaması büyük avantaj olacaktır...

vidmar'ın da oğuz ve gerektiğinde orda oynayan lavrinovic ve kayadan çok daha ideal bir tercih olduğunu düşünüyorum 5 numara için. özellikle oğuz beni büyük hayalkırıklığına uğratıyor. savunması ve rebound becerisi vasatın çok altında bana göre pozisyonu için. hücumda 1e 1'de fiziğini iyi kullanabiliyor faul aldırıp iyi serbest atış yüzdesiyle sayılar da bulabiliyor ama o konuda bile istikrarlı değil.

uurinho dedi ki...

@ulkerspor

Gözünü Fenerbahçe nefreti bürümüş bu kadar saçma sapan yorum okumadım resmen saçmalamışsın Vidmar oyunda olduğu sürede neler yapabildiğini gördük Vidmar ile farkı azda olsa açtıyoruz Vidmar çıkıyor fark kapanıyordu...

Tomas istenilen seviyede değil ama geçen sezon yaptıkları ortada.

Emir için söylediklerinde haklısın ama Emir'in performansı berbat ötesi son Aliağa maçını izlediysen görmüşsündür.

bahadır dedi ki...

@Ulkerspor,Yılın transfer bidonu Tomas toplamda 5 yada 6. maçlar oynanırken biraz iddalı olmuş sanki.

KeremOzgenel dedi ki...

barca deplasmanı ve burdaki siena macı takım hakkında daha sağlam yorumlar yapmamızı sağlar herhalde..

cibona zayıf da olsa deplasmanda kazanmak önemliydi..neredeyse tüm macı önde gecirdik..

kinsey'i uzun zaman sonra canlı gördüm hücumda..Mirsad'ın çektiği 9ribaund ne kadar öenmliyse greer'in attığı sayılar da aynı derece önemliydi..kaya ve emir'i daha verimli kullandığımız an biraz daha ümitli olacağım top 8 için..

RevoLveR dedi ki...

ülkerspor hakkaten fena saçmalamışsın top 16 gibi savunmanın en üst düzeyde olduğu bir ligde sayı kralı olan adama bidon demek abartıp e ne var canım bunda bunu herkes yapabilire getirmek el insaf diyorum vidmar konusu ise ayrı bir komedi tamam adamın hücum gücü sınırlı olabilir ama defansta yaptığı katkıyı görmemek ince işleri yaptığını görmemek ayıptır ayrıca burası bir basketbol blogu nefret içeren futbol yorumlarını git telegole filan sms at oralarda yap.

stockton dedi ki...

1-Preldziç in durumuyla ilgili bir bilgisi olan varmı?Koç ile arasında bir problem falan?Yoksa mantığıma yatıramıyorum bu durumu.Hiçmi izlemedi bu adam geçen senein maçlarını ve Preldziç in dizginlendiğinde neler yapabildiğini?
2-Lütfen gerçekçi olalım.Pota altı savunmamız rezaletti resmen.Acil çözüm gerekiyor birşeyler hedefleniyorsa
3-Ülkerspor güldürüyorsun beni.Söylediklerinin preldzic kısmına katılmakla birlikte nedir bu fb nefreti kardeşim?kkomik oluyorsun farkında değilsin:):)

Cevad Zort dedi ki...

@Erol kaya

aynen katılıorum , yunan takımları sarkmaya başlar yakında

cibona dünyayı sattı ,yine kurmuş hallice bir kadro,bu sefer tutunamazlar diyordum ama 2 maçtır yenilmelerine rağmen yine fena değiller ,20 yaşında oyuncular ile ,stipcevic,bogdanovic ve radosevic..

üstüste 2 pick&roll ve 2 alley oop yaptılar lavrinovic ve ukic in üstünden çok iyiydi

fener tanjevicli zamandan daha iyi değil bence, tanjevic in rotasyonu ne kadar iyi yaptığı görülüyor olmayınca..

giray15 dedi ki...

Sözlerini "dostlukla" diye bitiren,ama düşmanca hislerle yazılmış bir yorum yazan Ulkerspor'ın yorumlarının burada yayınlanması site adına üzücü bir durumdur.

Şurada genelde seviyeli,yapıcı, basketbola ait şeyler konuşulur,yazılır. Böyle kişilerin burada söz sahibi olabilmesi siteye yakışmıyor!

baldassare dedi ki...

Sevgi ve ilgiyle haber-yorumlari takip ettigim salsa'da bu kadar nefret dolu bir yorumun yayinlanmsina hayret ettim.Cevap yazmaya gerek bile duymuyorum. Takim bence iyi yolda, daha 7 resmi ma yapildi ve efes maci haric maglubiyet yok

saLsa dedi ki...

Arkadaşlar biraz sakin. Ülkerspor sen de görüşlerini biraz daha karşındaki insanları kırar mı acaba diye düşünerek yazsan fena olmaz. Burada tartışma ortamı istiyoruz evet ama saygısızca bir kavga ortamı istemiyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

saLsa

Murat dedi ki...

2.nci yarının başlarında cibona berbat bir 2 sayı yüzdesi yaptı. eğer öyle olmasaydı korkarım maç farklı geçebilirdi, bana öyle geliyor yani. fenerbahçede mirsada rağmen ribaund açısından kötü bir performans vardı. barcelona maçında bu böyle olursa fb ...ar gibi geliyor, umarım öyle olmaz.

dilemma dedi ki...

bogdanovic, ömer tutana kadar 13 sayı attı sonra 2 sayı.tuhaf olan hırvatların bu 90 jen. 4. olabildi u20de hemde kendi evlerinde.radosevic bu şutları sokarsa ki tesadüf de olduğunu düşünüyorum bu maç için, draft olur.asıl şaşırtan içlerindeki en iyisi olarak gösterilen delasın etkisizliği bence.oğuz da sırtı dönük oyunda çok tedirgin ve yumuşak davranıyor.fiziğinin hakkını vermiyor.üstüne gereksiz fazlaca kullandığı pivot hareketleri de cabası.ukic'e yardımcı olması için preldzici devreye sokmak zorunda spahija sevse de sevmese de.

Kapkankağan dedi ki...

Sezon başında yazmıştım FbÜlker'in Pota altı savunması, Euroleguenin sert takımlarına karşı geri teper diye. Lavrinoviç-Oğuz-Vidmar yaşlı Mirsad ve Ne yapacağı belli olmayan Kaya ile bu iller olmaz. FbÜlker daha üst düzey bir pota altı oyuncusu almalıydı eğer üst düzey yerleri amaçlıyorsa. Söylenenlere bakılırsa yukarılar hedef gösteriliyor ama bu takım ile gerçekten olmaz. Kimse pembe tablo çizmesin. Tomas Avrupanın 2. sınıf oyuncularındandır. Zagrepte çok fazla top kullanıyordu o yüzden iyi görünüyor. Ama FbÜlker'in aradığı oyuncu asla değil. Ukiç-Emir-Ömer Onan- Bu oyuncular kaliteli oyuncular.

Cakivu dedi ki...

ülkerspor isimli arkadaş ya kültür mühendisi, ya birinin tuttuğu bir yazar, ya da çok saf bir provakatör. Her yazıda tahrik etmek ve resmen ortamı germek için uğraşma çabalarını ilgiyle takip ediyoruz. Ama aslında düşünmen lazım değer mi bu kadar yalan dolan, kendi görüşün diye yazdığın akıl almaz zırvalara. Transfer bidonu diye bir laf öğrenmişsin oda futboldan gelme bir tabirdir ve italya da karşılığını veremeyen futbolcular için kullanılır. Bunu burada üstün bir bilgi sahibi kullanıyorsun ve oyuncu, antrenör olsun herkesi aşağılama hakkını kendinde buluyorsun. Bunun yanında fener antipatini yüceltmek içinde aralara o tarzda söylemlerini serpeştiriyorsun. Seviyeli eleştiri zaten yapılıyor bu sitede her takım,oyuncu, teknik ekip ve yönetim ama sen gerçekten neyin peşindesin?

Ulkerspor dedi ki...

Saviç ve Drabnijak’ın siyah bantı mevzusu üzerine gecikmiş bir hatırlatma (3)

Hiç unutmam, Ülker-Partizan maçı. Ülker 2 sayı önde maçın son saniyeleri. Drobnijak’ın attığı üçlükle Partizan maçı 1 sayı farkla kazandı. Maçta hiçbir gerginlik yoktu. Bütün Partizanlı oyuncular abartısız Çetnik işaretiyle tribünlere işaretler yapıp koşa koşa soyunma odasına gittiler fakat Drobnijak ise bayağı bir çığırından çıkmış idi. Vücudunu neredeyse 45 derece arkaya doğru yaslar vaziyette edep yerini işaret ederek iki eli havada Çetnik işareti yapar halde geri doğru koşarak ve sürekli tribünlere el işaretlerini göstererek salonu terk etmişti. Litvanya-Yeni Yugoslavya finalinde yaşananları televizyonlardan gördük. Başta Daniloviç olmak üzere Saviç’de dahil seranomide bütün oyuncuların nasıl Çetnik işareti yaptıklarını da gördük. İnsan bir şeyi yazmadan önce sorup soruşturması lazım. Ayıp oluyor ayıp. Farkında olmadan veya bilmeden bile olsa Çetniklere meşruiyet kazandırıcı söz ve eylemlerden kaçınalım. İnsanlığı ve kardeşliği egemen kılalım.

Dostlukla

Ulkerspor dedi ki...

Zagreb ve Olimpia gibi takımlar batak ekonomik yapılarıyla ve bu derece kısıtlı kadrolarıyla THY Eurolig'i bence haketmiyorlar. Muhtemelen Eurolig elemelerine katılsalar bu seviyelerde olmaları mümkün olamazdı.

Spahija geldiğinde Kelati/Nicolas/Tucher tarzı oyuncuları takıma dahil etse daha isabetli tercih olurdu. Eger Siena'nın Amerikalı oyun kurucusu 700.000 dolara (basından öğrendiğimiz kadarıyla) Malaga'ya gidiyorsa bizim Tomas transferini ve transfer ücretini sorgulamamız lazım. Real Madrid genç oyuncuları alır onlara belirli süreler verir, oyuncu beklenen gelişimini gösteremzse onunla yolunu ayırır. İspanyol liginin küme düşmemeye oynayan bir bir takımına bile gönderilmiş ve daha sonra tümden yollar ayrılmış. Muhtemelen gözden uzak kalmamak, Eurolig dahilinde kalmak ve istatistik olarak kendini üst sıralara taşımak için (muhtemelen ileriki yıllardaki transferi içindir)Cibona'ya gitmiş olabilir. Acaba neden bu oyuncuyu üst düzey liglerin ilk beşi için iddialı olan takımları tercih etmemiş? Bu realite üzerinde durmamız gerekiyor? Muhalif olmak sorgulamayı gerektirir. Padişahım sen çok yaşa deyip katılımcılara hayal satmak akl-ı selim bir davranış değildir. Gerçekleri de görelim.

Ulkerspor dedi ki...

Saviç ve Drabnijak’ın siyah bantı mevzusu üzerine gecikmiş bir hatırlatma (1)

Herkes fikirlerini beyan etmekte özgür olmalı, beyana tahammülsüzlük antidemokrasinin koşuludur. Dolayısıyla eleştiriyi küfür olarak algılayıp ayağına basılmış çocuk gibi saldırı laflarını ardısıra sıralamak çocukça davranıştır, erdem sahibi yetişkinlerin tarzı değildir. Kişisel polemiklere girmek asla tarzım değil fakat kamuoyuna açık ortamlarda dezenformal ve bir o kadar da bilgi kirliliği oluşturacak beyanlarda bulunanların önce olayın özünü bilmesi gerektiği ve yanlışlarının da ivedilikle düzeltilmesinin vicdan sahibi her bireyin asli vazifesi olduğu kanaatindeyim.

Öncelikle belirteyim insan dünyaya gelirken dinini, dilini, ırkını, sosyo kültürel-ekonomik statüsünü vb etkenleri seçme hakkına sahip değildir. Herkes yaratan katında eşit şartlarda doğar. Hiçbir halk hiçbir halktan üstün değildir. Hiçbir halk toptan suçlu sayılamaz. Mesela bugün Sırbistan’da Çetnikizm devlet idaresinde neredeyse tavsiye edilmiş durumdadır. Sırbistan içinde vicdan sahibi Sırp demokratları seslerinin daha özgürce çıkmaktadır. Farklı halkların dil, etnisite vb konularda Sırbistan şu an Balkanların özgürlükler ülkesi tanımlamasında üst sıralara getirmiştir. Sırbistan’ın Avrupa birliğine tam üyelik için müzakereler başlama konusunda beklentisi yüksektir. Sırbistan vatandaşlarına Avrupa’da bildiğimiz kadarıyla serbest dolaşım hakkı tanınmıştır.

Geçtiğimiz günlerde rahmetli Aliya İzetbegoviç’in ölüm yıldönümü vesilesiyle mezarı başında anılırken mevcut ahalinin içinde az da olsa Sırplar da vardı. Bir tanesi televizyona (TRT TÜRK) ben Sırbım fakat Aliya’nın görüşleri haklı buldum Çentiklerin değil. Bu sebeple savaşta Boşnakların saffında savaştım dedi. Fazla uzağa gitmeyelim ‘’Sırplarla-Hırvatların çekişmelerinde olan Boşnaklara oldu fakat onlar sadece ülkeleri savundular başka hiçbir kabahatleri yoktu.’’ diyen Tanyeviç’te bir Sırp hemde Bosna Sırpı idi. Vicdan sahibi Sırplar’da mevcut.

Ulkerspor dedi ki...

Saviç ve Drabnijak’ın siyah bantı mevzusu üzerine gecikmiş bir hatırlatma (2)

Çetnikler ilk başta Kosova’da 400. yıl yenilgisi adıyla organizasyonlar düzenleyip Kosova’da karışıklık çıkardılar. Sonra siz şimdilik hele bir bekleyin dediler ve Slovenlere roketlerle saldırırlar. Avusturya Macaristan İmparatorluğunun bakiyesi olan Slovenya’ya özellikle Almanların sahip çıkmasıyla namluları Hırvatlara çevirdiler ve em fecisi zavallı sahipsiz mazlum Boşnak halkını yeryüzünden toptan yok etmek için insanlık tarihinin en büyük soykırımına giriştiler. 200.000 ‘den fazla ölü ve daha fazlası tecavüze uğrayan kadın, vatanını terk edip halan daha geri dönemeyen milyonun üzerinde insan ve tabii ki Bosna’yı hayalet benzeri yıkıma uğramış bir ülkeye dönüşmesi. Sonra nemi oldu tabii ki o malum antlaşmayla Çentikler çok büyük bir zafer kazandılar. Hırvatistan’ın bir bölümde defakto bir yapıya sahip oldular. Nüfusları oranında hak ettiklerinden çok daha fazlasıyla Bosna’nın birleşik halinin parçalanıp Bosna-Hırvat ve Sırp federasyonuna dönüşen dünyanın en karmaşık yapılı acayip bir yapı içinde ayrıcalıklı konuma geldiler. Fakat Çetikler bununla da yetinmediler hele siz bir bekleyin sizin icabınıza daha sonra bakacağız, Kosova Sırbistan’ın kalbidir, her şeyden vazgeçeriz fakat asla Kosova’dan vazgeçmeyiz diyerek Kosova’yı işgal edip katliamlara başladılar. Malumunuzdur Kosova’nın neredeyse tamamı boşaldı, binlerce mazlum Arnavut katledildi. Sonrası malum, Nato’nun Sırbistan’daki askeri tesisler ağırlıklı yapılara hava operasyonu.

Efendi neymiş, Drobnijak ile Saviç siyah bant takıp maça çıkmışlar. Neden çıktıklarını anlamamak için dahi olmaya gerek yok. Dominonun son halkası Kosova’daki katliamımıza neden karşı çıkıldı? Biz bundan çok daha fazlasını Bosna’da gerçekleştirmiştik. Bosna’da katliamlar yapılırken neden acaba siyah bant takıp sahaya çıkmıyorlardı?

Cakivu dedi ki...

Ülkerspor senin kafan mı iyi? Burada kim çetnikleri veya saviç ile drobnjak'ın siyah bant takmasını savunuyor? Balkanlar senin artık hangi siteden (vikipedi,gazete) kopyalayıp yapıştırdığın yazılardan çok daha karışık bri tarihsel süreç geçirmiştir. Burada en çok çekenler müslüman Boşnaklardır ama bunun bu salsanın sitesi ve haberleriyle ne alakası var? Geçen saviçin siyah bant takması örneğini ben vermiştim demek istediğim de spora siyaset katılması yanlıştır ve insanların geçmişini öğrenmeden peşin hüküm sahibi olmak doğru değildir. Ama sen neyin peşindesin? Bunu bir paylaşsana ve artık taciz seviyesine ulaşan zırvalamalarına bir anlam bir neden katsana?

Salsa,
Ben bu üyenin iyi niyetli olmadığına inanıyorum, sende ne yazarsa olduğu gibi yayınlıyorsun, hoşgörü ve demokrasi taraftarıyım ama resim ortada...

saLsa dedi ki...

Bu post yoruma kapanmıştır.
Ellerinize sağlık.

saLsa