16 Ekim 2010 Cumartesi

Cimbom'da İlginç Gelişme: Shumpert Türk Statüsünde Oynayamayacak

Son günlerde Shumpert'ın Türk statüsünde oynamayacağı yönünde dolaşan bir takım dedikoduların varlığından bahsetmiştim kupa değerlendirmesinde. Oyuncunun yerli statüsüne geçmesi ile alakalı prosedürde bir sıkıntı olduğu söyleniyordu. Az önce GS Tv'de açıklamalar yapan şube yöneticisi Hakan Üstünberk, Preston Shumpert'ın 2010-11 sezonunda Türk statüsünde forma giyemeceğini resmen açıkladı. Sezonun ilk resmi maçının oynandığı tarihe yetişmesi gereken belgelerin yetiştirilemediğini söyleyen Üstünberk, Shumpert'ın belgelerinde yaşanan birtakım sıkıntılardan dolayı kaybettikleri zamandan da dert yandı. Fakat bu sezon yapılan hamleler arasında en anlamlısını kendiniz yok ediyorsanız üstüne söylenebilecek fazla birşey de kalmıyor. Ligin yeni ekipleri Edirne Olin ve M.Park Trabzonspor'un zamanında hallettiği bürokratik işlemleri G.Saray gibi bir kulüp zamanında halledemiyorsa Sergen Yalçın deyimiyle 'sıkıntı var' demektir. Bu noktadan sonra nasıl bir yol izleyecekler bilemiyorum ama planların değişeceği kesin. Şimdilik resmi ağızdan geçilen bu bilgiyi vermiş olalım biz.

12 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

TBL sitesindeki kadroda var artık orjinal ismi ile tabi hafta sonu oynar tabi yabancı olarak...

KEREM dedi ki...

Nüfusla ilgili bir sorun varmış. Yahu zannedersinki adam Afrikalı. Nasıl 3 hafta sürer bunun halledilmesi.

Valla hiçbir bahane benim gözümde geçerli olamaz. Shumpert yerli olsun, biz uzun alalım da Eurocup'ta bir şey yaparız diye ümit ederken hayallerimiz suya düştü.

Geçmiş olsun demek düşer artık bize.

Kapkankağan dedi ki...

olin gibi bir takım oyuncusuna pasaport alıp oynatabiliyorsa biz yetiştremiyorsak bunun sorumlsuu kimse çıkıp açıklamalıdır. Çok yazık oldu gerçekten.

kenz dedi ki...

Tutku-Rochestie-Melih
Shipp-Evren-Göksenin
Shumpert-Haluk-Caner
Rancik-Andric
Ermal-Sertaç

Rochestie gönderilip bir uzun oyuncu + Hakan Köseoğlu alınsa yerinde olur.

Adsız dedi ki...

takımda oyun kurucu yokken zaten gerisi boş...

asist time dedi ki...

Gecen sene Galatasaray'ın düşmemesi ne kadar ilginç ise bu da o kadar ilginç bir gelişme.

Ben hala Ermal Kurtoglu'nun bu Kosova milli takımını seçerek devşirme oyuncu sınıfına girdiği ve tek olan devşirme oyuncu hakkkını doldurudugunu dusunuyorum.

saLsa dedi ki...

Buyuk beceriksizlik. Sezon kadrosunun efektif olarak kullanilabilmesi icinen onemli detaydi gercekten. Bir ust yorumdaki hamle hic de kotu olmaz bence. Zarari olmaz, faydasi olabilir..

saLsa

sozen dedi ki...

Ermal devşirmeyse, Mirsad'ın da devşirme olması gerekmez mi? Ermal sonradan Arnavut Milli takımını seçti. Turk Milli takımıyla maça çıktıktan sonra. Asist'in iddia temelini anlamadım.

sozen dedi ki...

Galatasaray'da duşme olayının tek sebebi, bolgesel takımlarla hazırlık karşılaşması alıp, cezayı doldurmayan teknik heyettir. Bunu yapmadıgı gibi, ciddi bir hazırlık karşılaşmasında oyuncularını bu aptalca(başka kelime bulamıyorum) olaya itmesi bir başka aklı evveliktir.

numberonebasket dedi ki...

ermal kosova milli takımında oynarken emir neden türk milli takımında oynayamıyor? bu ne biçim iş emir türk olarak fbülkerde ve m.wirght trabzonda oynarken shumbert neden gs de oynayamıyor shumbert fb de olsaydı iş çözülürdü diye düşünüyorum.bu konuda tbf mutlkaka çözümü saylayack formüller geliştirmeli. gs kirk penney'i alsa keşke şu an boşta .seneye ilkan ve cemal nalga gelecek.shipp sakat bence kirk penney süper olur o olmazsa bir uzun olabilir.

OffGuard dedi ki...

kenz tam da aklımdaki yorumu yapmış Rochestie gönderilip hakan köseoğlu ve yabancı bir uzun alınırsa bence daha iyi olur.
st.petersburg maçını salonda izledim Rochestie gerçekten bu takımın oyuncusu değil,yazık günah.

exclusivefor80 dedi ki...

hakan köseoğlu telekom ile idmana cıkıyormuş..dogru mu bilgisi olan var mı