7 Ekim 2010 Perşembe

Efes Pilsen İçin Vujcic Dedikodusu

Raduljica'nın sakatlığının ardından Efes Pilsen'in uzun aradığını yazmıştık. Bu dönemde çok fazla alternatif yokken Nikola Vujcic gibi bir oyuncunun boşta olması onlar için büyük şans, onlar da peşine düşmüşler oyuncunun. Biz Raduljica iyileşene kadar bir uzun mu gelir derken Vujcic işi olursa genel bir çözüm üretmiş olacaklar seviyelerine göre zayıf olan pota altı rotasyonlarına. Pota altı rotasyonuna çözüm gelecek amma, o vakit de geçen senelerde de yaşanan yabancı oyuncu problemi hortlayacak. Sezon başından bu gibi planlamaların yapılması gerekmiyor mudur, ya da yapıyorlar da bu kadar mı oluyor çözemedim zira her sene aynı sıkıntıyı yaşıyorlar. Bu konu hakkında haberler geldikçe, onları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz efendim.

15 Yorum Yapılmış:

ali dedi ki...

efespılsen pota altında yerlı olarakta rotasyona sahıp degıler eskıden en ıyı yerlı uzunlar efeste olrulardı sımdı son senelrde fb ulkerde oluyor bu oyuncu cok ıyı ama yabancı oyuncu sayısı yıne cok cogerdı gecen sezon gıbı oldu gereksız derecde kısa oyuncular var cok fazla burda kulanılan yabancı hakkını uzunlarda kulansalardı daha ıyı olurdu bence enes kanterı alsınlar eger ncaa de oynamıcaksa

orbayy dedi ki...

engin özerhun açıklama yaptı bize teklif edildi lakin istemedeik diye.

http://www.turkbasket.com/sayfa/index.php?option=com_content&view=article&id=1848:oezerhun-vujcic-teklif-edildi&catid=81:beko-tbl&Itemid=458

Erol Kaya dedi ki...

Oberto gelebilir.

Adsız dedi ki...

Kaya'yı verelim , Oğuz'u verelim. Biz de çok var...

numberonebasket dedi ki...

d.Andersen veya oberta ve nba dan oyuncular brkaçı takip altında bunlar biri gelecek.ayrıca enes kanter efesin oğuz ile daha önce transfer listesindeydi,enes kanterin durumu takip ediliyor diye düşünüyorum 5 yıllık mukavele yaparsınız pota altını garantiye alırsınız.Bence 6 yabancı yetmiyor en az 7 yabancı ile eroligde mücadele etmelisiniz sakatlıklar bu sözü doğrulamaktadır.efes tütün ve alkol yönnetmeliği yüzünden bu şekilde transferler yaptı. daha kaliteli hoca ve daha kaliteli yabancılar gelecekti.mc intyre ve d. andersen gelecekti efesin en iyi yabancı transferi büyük kulüplerin peşinde koştuğu raduljica oldu.geçmiş yıllara döndüler bunu fbülker iyi başarıyor ah birde teodosiç olsaydı.

Erol Kaya dedi ki...

Enes Kanter daha önce de gündeme getirilmişti bazı arkadaşlar tarafından ama Enes'i şu an dünyada istemeyecek takım yoktur diye düşünüyorum. O yüzden bu sene de yapacak başka bir şey yok Efes Pilsen için. Uzun rotasyonu sancılı bir yıl daha bizi bekliyor. Thornton, Wisniewski yerine iyi bir 5 numara çok rahat alınabilirdi.

Sarıkaya dedi ki...

@ Johnny : İkisinden bi' tane EL pivotu çıkıyorsa, neden olmasın?:-))

@ numberonebasket : evet, adam gibi oyuncu transfer edileceği dönemde bi' tütün ve alkol yönetmeliği sorunu vardı ama üzerinden aylar geçti. O yönetmeliği hazırlayan akıldaneler bunca zaman o yönetmeliği çıkaramadığına göre, yanlış hesap yapmışlar besbelli ki.

Sheed dedi ki...

şu anda ihtiyaç duyulan oyuncu vujcic değil, gönlüm ve roberts'ın varlığında.. ama engin özerhun bu, yapar..

Adsız dedi ki...

@Sarıkaya

Dudley+Roberts'tan yarım Lavrinovic çıkıyor mu ?:)

dilemma dedi ki...

asım parsı alsınlar doyamadık izlemeye

Miksiyon dedi ki...

Nedim dal diyorum

Kapkankağan dedi ki...

@Johnny

bence Lavrinoviç'i gözünde çok büyütme düşüşte olan bir oyuncu ayrıca dış atışlarından hariç çokta büyük bir artısı yok savunma desen sert bir oyuncu değil.
Fbülker bence daha üst düzey bir pota altı oyuncusu almalıydı.

alper dedi ki...

muhterem oyle diyosa oyledir. kendisini galatasaray transfer etmiş olsaydı beyaz hakeem olajuwon olurdu

Sarıkaya dedi ki...

@ Johnny : Bilemem.. Dudley ile Roberts'i GS ve Oly maçlarında seyrettim sadece. Dudley TT'daki Dudley değil. Roberts ise önemli bir transfer, gözümü doldurdu açıkçası. Lavrinoviç'i en son geçen yılki Real Madrid Efes maçında izlemiştim. Umarım bu yıl çok daha iyi bir Lavrinoviç izleriz.

ali dedi ki...

nedım dal ve asım pars gıbı basketbol efsanelerının ısmı anıldı.))))) bende su an oyuncu alıp 1 ay sonra gondermeye alıskın olan telekeomdan bır efsane fatıh solak kardesımızı onerıyım efes fatıhı alsın:))))