10 Ekim 2010 Pazar

Erdemir: 59 - Banvit: 92 (Banvit Bıraktığı Yerden)

Balıkesir grubunda günün ikinci maçında karşılaşan iki takımın mücadelesinde kazanan taraf, neredeyse tüm oyunu çift haneli farklarla önde götüren Banvit oldu. Chuck Davis'in geçen yıldan kalan cezası nedeniyle forma giymediği Banvit'te, sakatlıklarını atlatan Graves ve Simmons ise ilk beşte yer aldı. Buna karşılık Ereğli ekibinde de sakatlığı devam eden Lamar Johnson forma giymedi. İlk beş dakika sonunda 16-6 ile ilk kez çift haneli farkı yakalayan Banvit, ilk çeyreği 25-15, devreyi de 50-32 önde kapattı. Geçen her dakikada farkı açarak 92-59 gibi çok rahat bir skorla galip tamamladılar maçı. Geçen yılki başarılı takıma yapılan Antonio Graves hamlesi oturmuş durumda. Penetresi kuvvetli, asist özelliği bulunan ve savunması da ortalama üzerinde bir oyuncu Graves. Ligi tanıması da cabası. Hücumun sıkıştığı anlarda önemli bir opsiyon olacak Banvit için. Bir diğer yeni transfer Golubovic ise henüz ısınma evresinde. O aşamayı atlattığında o da etkili olacak gibi. Yarı final oynayan kadronun eksik noktalarına yapılan takviyelerin yanı sıra alttan gelen genç oyuncularla da bugün bir kez daha alkışı aldı Banvit. Maçın son beş dakikasını Şafak - İbrahim Yıldırım - Erol Can - İzzet ve Lance Williams beşiyle oynadılar ki muazzam gerçekten. Williams'ı çıkar, 2013 model Banvit'in asları hepsi.

Kupaya galibiyetle başlayan Banvit, bugün birbirlerini ekstradan beş dakika daha yoran Aliağa ve Mersin'e karşı da favori olarak çıkacak maçlara. Kupaya şanssız başlayan Erdemir ise kalan iki maçta şansını deneyecek.

Erdemir (59): Oktay Yılmaz 5 (3 ribaund, 1 asist), Altan Erol 4 (3 ribaund), Melih Yıldız 6 (2 ribaund, 1 asist), Berent Kavaklıoğlu 2 (1 asist), Eren Beyaz 6 (2 ribaund), James Thomas 9 (7 ribaund, 1 asist), Antwain Barbour 12 (3 ribaund), Erkan Veyseloğlu 7 (1 ribaund), Hakan Demirel 5 (1 ribaund, 6 asist), Melih Sevda 3 (3 ribaund)

Banvit (92): Şafak Edge 3 (1 asist), İbrahim Yıldırım 5 (1 ribaund, 2 asist), Lance Williams 12 (1 ribaund, 2 asist), Mutlu Akpınar 9 (2 ribaund), İzzet Türkyılmaz 6 (6 ribaund, 1 asist), Yiğitcan Turna 2 (1 ribaund), Vladimir Golubovic 11 (4 ribaund, 1 asist), Barış Ermiş 9 (5 ribaund, 3 asist), Keith Simmons 13 (2 ribaund, 2 asist), Bora Hun Paçun 6 (4 ribaund), Antonio Graves 16 (3 ribaund, 3 asist)

2 Yorum Yapılmış:

orsevrim dedi ki...

banvit'e bravo tabii hakikaten de, ya asıl dalga geçiyolar herhalde, maçların canlı yayını diye koydukları linkte voleybol maçı var, tamam yeri gelince onu da izleriz de insanın bi öncelik sıralaması var, komedi, hem niye bu kadar dandiğiz ki..

Selami dedi ki...

maça ara ara baktım,gördüğüm şu, Erdemir bütçe kısıntısına gitmesi ile çok ciddi yara almış,Antalya ile beraber en büyük küme düşme adayı ( şu an için),umarım toparlanırlar,zira Erdemir her maçını full oynayan ender takımlardan birisi.