17 Ekim 2010 Pazar

Faruk Akagün Maçı Yarıda Bırakıp Gitti

Salı günü ligin ilk maçında Ankara'da Beşiktaş Cola Turka ile karşılaşacak olan başkent ekibinde bugün de sıcak bir gelişme yaşanmış. Kulüp tesislerinde Genç Telekom ile hazırlık maçı yapan Türk Telekom'da koç Faruk Akagün, istediklerini yapamayan oyuncularına sinirlenip maçı bırakmış gitmiş. Maç da devam etmemiş, yarım kalmış.

Takımın başına 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Slovenya ile seyrettiiğimiz ve birçok maçta elindeki kısıtlı kadroya oynattığı keyifli basketbol nedeniyle takdir de ettiğimiz Sloven koç Memi Becirovic'in geleceği dedikoduları her tarafa yayılmış durumda. Hatta koçun Antalya'daki kupa maçlarını da yakından takip ettiğini duyduk. Sade ve sadece oğul Becirovic'i izlemek için orada olmadığını düşünenler çoğunlukta. Bekleyelim bakalım Telekom neler gösterecek bizlere. Salsabasket özel haberidir.

14 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

Ercüment sunter ve ekibi gelsin mümkünse:D
Şaka yaptım tabiki ankaralı basketbol severler beni hedef göstermesin:)

Selami dedi ki...

@ Miksiyon

Ankaralı arkadaşlara kalp krizi geçirteceksin,şakanın da bir sınırı var yani.

Geçenlerde Faruk Akagün bir kaç maç içerisinde gider diye yazmıştım,fakat bu gidişle salı günkü maçı bile zor çıkartacak gibi duruyor.

basketçi dedi ki...

faruk akagünün geleceğine keşke sunter kalsaydı
telekom ne zaman kar etmeye başlıcak anlamıyorum
bu gidişle dönmeye niyetleri yok gibi

Adsız dedi ki...

Faruk Akagün kendisini dünyanın en iyi koçu olarak görüyor sanırım, bu ne hava, ne tafra? Daha sezon başlamadan bir sürü olay yaşandı.

Cakivu dedi ki...

Kaç senedir takım çalıştırmayan, yani işin mutfağından uzak kalmış, pistons için oyuncu izleme görevinde olan Faruk bey, heralde devrin biraz değiştiğini fark ediyor, sinirlenebilirsin, istediklerin olmayabilir ama takımın başındaki adam nasıl çekip gider? sonra senin takımındaki bu oyuncular bir daha sana nasıl güvenir ve inanır? sezon başında getirilen yabancıların 3 tanesi değişmiş orda da bazı soru işaretleri var kanımca, menejerler, klüp yönetimi, takım antrenörü yani kısaca biz büyüdük ve kirlendi dünya... :)

Ugur dedi ki...

kişilerin egosu takımlardan büyük olursa orada başarısızlık eksik olmaz..utandım açıkcası nba'de staff kadrosunda yer alan ilk ve tek türk olan sayın Faruk bey'in bu davranısı karsısında dehsete düştüm..bu tamamen mahalle maçı zihniyetidir..yazık

BaHa dedi ki...

TV ekranlarından tecrübeli koç vurgusu yapan spikerlere ithafen 1-2 laf ediyim :)
Faruk akagün oyak reno dışında koçluk yaptı mı?
Pistonsta scoutluk dışında diğer yorumcuların da dediği gibi mutfaktan uzakta çalıştı. Hadi canım hadi gülümle TBL'de 7-8 den belki playyoffa girebilir.
Oyuncu izleyicisi ama aldığı oyuncularıda gördük Telekoma bence ciddi bir maddi zarara neden oldu.

saLsa dedi ki...

@BaHa

Faruk Akagün Efes Pilsen'de de koçluk yaptı, ilk kuruluş yıllarındaki başarılarda, beklemeden lig atlamalarda, şampiyonluklarda koç Faruk Akagün'dü. Ama sonra oradan da ayrılmak zorunda kalmıştı.

saLsa

Fanatik Basket dedi ki...

@Baha

faruk akagün en son 90'ların sonunda oyak reno'da koçluk yaptı ve uzun zamandır koçluk yapmıyor doğrudur ama tek koçluk yaptığı yer orası değil.

efes pilsen ve galatasaray'ın (89-90) başında 1.lig şampiyonlukları var. ayrıca eczacıbaşı, fenerbahçe, taçspor gibi birçok takımda da coachluk yapmış.

10-15 yıldır cochluk yapmayan birini takımın başına getirmek yanlış ama bu adam bi tek reno'da coachluk yapmış dersek de ayıp olur :)

BaHa dedi ki...

@Salsa ve Fanatik BAsket

Belki yannlış anlaşıldı tecrübeli koç derken en son oyakta koçluk yapmış birinin artık tecrübesi biraz sorgulanması amacıyla demiştim.
Mühendis olarak mezun olmuş biri son 10 yıldır pazarlamacılık yapıyorsa tekrar mühendislik yapmasının zorluğu ortaya çıkar.

Geçmişteki bilgi ve tecrübelerini yıllar boyunca geliştirme imkanı olmassa tekrar döndüğünde sorunlar yaşar ve yaşadı da...
Bir Ankara taraftarı olarak yıllardır Telekom üzerinden uyutulduk maddi olarak kuvvetli bir klubün bu durumlara düşürülmesini eleştiriyorum bende
:)

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Bence yıllardır Telekom'un idari heyetini eleştirdik ama bence problem yönetimde...Profesyonel işi bilen insanların elinde bu paralarla neler yapılmazdı...

henry turner dedi ki...

yatırım yapan kulüplerin bu şekilde yıpratılması gelecek için kötü!!!

brk dedi ki...

acaba darko milicic'i faruk akagün mü önerdi pistons'a ? :))
eğer öyle ise takımın başına gelmesi ilk andan itibaren bir hata imiş :)

numberonebasket dedi ki...

faruk akagün,ancak 2 lig takımlarını ve düşmememek için mücadele eden takımları çalıştırı ve başarılı olabilir. faruk hoca gelir gelemez telekom'un gelecek vadeden oyuncuları sertaç,pertev,erdinç'i gönderdi,bekir yaragüme ve tutku ya yol gösterdi.türk telekom jan jagla ve muratcan güler zamanında başarılı sonuçlar aldı spnra bu takım dağıtıldı. telekom çok paralar harcadı onun yerine fbülker gibi gelecek vadeden genç yabancı ve yerli oyuncuları takıma takviye etseydi şimdi başarı gelmişti,bunu şimdi gs ve karşıyaka yapıyor hatta olin bile seubitis gibi iyi bir yabancı alarak bunu gösterdi.furkan aldemir bu sene alınabilirdi,ilkan karamanı gs kaptı. erman kunter,ergin ataman ve faruk hocadan daha kaliteli murat didin ile anşılabilirdi.tanjeviç ve aydın örs gibi işi bilen adamları başa getiririp geleceğe yatırım yapıı meyveler ilerde toplanırdı. gelecek vadeden litvanyalı pocious ,sırp memenja blica,alınabirdı,sırbistan,hırvat,litvanya slovenyada gelecek vadeden oyunculardan brikaçı alınabilrdi. stingsma,heiko,gafneyy gibi yabancılarla bu işler olamaz .roma v.dasiçi aldı geleceğe yatırım yaptı başa tanjeviç getirildi.
inşallah slovenya milli takımın başarılı antrenörü mehmet beciroviç gelirde telekom ayağa kalkar tribünler full dolar