9 Ekim 2010 Cumartesi

F.Bahçe Ülker: 80 - Bornova Bel: 57 (F.Bahçe Zorlanmadı)

G.Antep ayağının açılış karşılaşmasında mücadele eden iki ekibin mücadelesinde kazanan taraf beklenildiği gibi F.Bahçe Ülker oldu. Ukic - Emir - Ömer -Mirsad - Vidmar beşiyle parkeye gelen F.Bahçe Ülker'in hazırlık dönemindeki sakatlıkların atlatıldığını ve ilk kez tam kadro olduklarını gördük. Yabancı kontenjanına takılan Greer ve genç oyuncu Mahalbacis kadroda yoktu bugün. Bornova'da ise sezon öncesinde epeyce konuşulan Buljan kadroda değildi. Geçen yıldan sadece Tyler Smith'in yer aldığı bir ilk beşle sahaya çıkan Bornova Belediye, ilk çeyreği 20-18 önde kapatsa da ikinci on dakikada gittikçe sertleşen sarı lacivert savunma karşısında hayli zorlandı. İlk on dakikadaki 20 sayının ardından, kalan 30 dakikada 37 sayı üretebildiler. İkinci çeyreğin başındaki 17-0'lık F.Bahçe Ülker serisi maçın gidişatını net olarak çizdi zaten, 21-18'den sonra 35-21'e taşındı skor ve bir daha da öne geçemedi İzmir ekibi.

Sarı lacivertlilerde kenardan gelen Oğuz Savaş, 9/10 gibi bir yüzdeyle 20 sayı üreterek sahanın en skoreri olurken bench katkılarında da 45-11 gibi bir üstünlük kurdu F.Bahçe Ülker. Oğuz, tek başına Bornova benchinden daha fazla katkı verdi zaten. Bu durum skorborda da aynen yansıdı. Mirsad hariç süre alan herkesin skor katkısı verdiği F.Bahçe Ülker'de, Erbil ve Maxim Mutaf ikilisi ise bugün hiç süre alamadılar. Hazırlık maçlarında oldukça ciddi süreler aldıklarını gördük ama ağabeyler takıma döndükten sonra kesik yemiş gözüktüler. Üçüncü çeyreğin ortasından itibaren takımı dinlendirme yoluna giden koç Aclan Kavasoğlu da hedef maçlarının bugünkü maç olmadığını gösterdi bir bakıma. Tofaş ve M.P Trabzonspor maçları önemli onlar için.

Unutmadan, son günlerde annesinin rahatsızlığı nedeniyle Ankara'da bulunan ve takımla birlikte olamayan koç Ertuğrul Erdoğan'a da geçmiş olsun dileklerimizi iletelim.


F.Bahçe Ülker (80):
Roko Leni Ukic 5 (3 ribaund- 4 asist), Mirsad Türkcan (4 ribaund- 1 asist), Ömer Onan 15 (2 asist), Darjus Lavrinovic 6 (7 ribaund- 3 asist), Gasper Vidmar 5 (2 ribaund- 1 asist), Kaya Peker 2 (4 ribaund), Oğuz Savaş 20 (1 ribaund), Tarence Anthony Kinsey 9 (2 ribaund- 3 asist), Marko Tomas 8 (1 ribaund), Emir Preldzic 10 (8 ribaund- 2 asit)

Bornova Bel. (57): Serdar Yavuz 3 (1 ribaund), Umutcan Özyıldırım, Rıfat Murat Kaya (1 asist), Pertev Öngüner 6 (1 ribaund), Torin Jamal Francis 10 (7 ribaund- 1 asist), Ümit Sonkol 8 (4 ribaund- 1 asist), Çağdaş Erdoğan 2, Ahmet Şerafettin Birgen (1 ribaund), Eren Ocaktürk, Michael Brandon Roll 13 (2 ribaund), David Tyler Smith 9 (2 asist), Soner Şentürk 6 (3 ribaund- 5 asist)

3 Yorum Yapılmış:

Miksiyon dedi ki...

kasap buljan nerede kadroda yokmuydu gönderildimi?

Selami dedi ki...

@dejavu

Greer'in kadroda olmamasının Emir'le alakası yok,zaten kadroda beş yabancı var.Ukic,Thomas,Kinsey,Vidmar,Lavrinovic.Emir Türk olarak oynadı yani.Maçı yarım yarım seyrettim,zira Sports TV'de Sırbistan-Küba Erkek Voleybol maçı vardı,fakat gördüğüm kadarıyla takım geçtiğimiz üç seneye göre çok daha disiplinli ve organize oynuyor,daha istekli savunma yapılıyor,iç-dış dengesi halen tam olarak sağlanmış değil,üçlükler çok fazlaydı,fakat kötü alışkanlıklar hemen bırakılmıyor,ben takımdan çok ümitliyim,Avrupa'da bu sene çeyrek final olur gibime geliyor,Engin yaşadığı tarz sakatlıklar olmadığı sürece.

GirlsOfTheBasketball dedi ki...

Zvonko Buljan Bornova'dan gönderildi...